Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek melyik típusú munkakuty...

Nektek melyik típusú munkakutya szimpatikusabb?

Figyelt kérdés

A kérdés természetesen azokhoz szól akik eleve szeretik a munkakutyákat.

Nos én láttam különböző típusú kutyákat. Nem állítom, hogy tényleg ilyenek vagy csak ilyen létezik, de pl:

munkamániás, akinek: "bárhol, bárkivel, csak csináljunk már valamit"

gazdamániás aki: "a gazdáért bármilyen feladatot megteszek"

Én nem titkolom, nekem a második a szimpatikus.

Sportban melyik a sikeresebb, vagy melyiknek mi az előnye? És szerintetek hogy alakulhatott ki hasonló funkciójú munkakutyák között ilyen különbség?



2012. márc. 18. 14:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettőnek van előnye. Ha terápiás kutyát akarsz például, akkor egy erősen 'gazdafüggő' nem fog szépen dolgozni másnak. Más helyzetben az sem jó, ha a kutya bárki szavára ugrik, csak hogy produkálja magát.


Mind a kettő nagyon jó, én nem is teszek különbséget, mint a hogy egy pásztor és egy vadász kutya között sem lehet eldönteni, hogy melyik a jobb. Olyan kölyköt kell venni, ami megfelel és kész. Mind a kettő sikeres, mind a kettő ugyan úgy tanítható. Nálunk egy gazdafüggő mudi és egy munkamán border dolgozik együtt és nem tudnám megmondani melyik a jobb.

2012. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy SPORTkutya :) A terápia az szerintem nem versenyzés, inkább munka, szóval effelől nem aggódok.
2012. márc. 18. 14:35
 3/15 A kérdező kommentje:
Ja és nem keresek kutyát, mert már van, csak véleményekre vagyok kíváncsi. Én csak a gazdamániás kutyákat szeretem, és ezt sokan furának tartják, ezért tettem fel.
2012. márc. 18. 14:36
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
sportban lehet előnyösebb de munkában nem, nekem is van gazdamániás juhászkutyám aki szépen terel de egyszerűen nem önálló és kreatív ezért folyamatosan tőlem várja az utasításokat míg a másik kutyám aki függetlenebb és inkább a munka az amit szeret sokkal önállóbban dolgozik és egyedül is képes megoldani a problémát, nem tőlem várja a megoldást, ő sokkal eredményesebb terelő versenyeken is ahol fontos a kutya önálló problémamegoldó képessége
2012. márc. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szerintem a függetlenség és a gazdamánia nem ugyanaz. Ismerek domináns gazdafüggő kutyát, ő biztos megoldaná a dolgokat egyedül. Meg lehet halálosan alázatos munkamániás fajta. Én nem tapasztaltam a kutyáimon, hogy ne tudnák megoldani a dolgokat (pl etológiateszteken is megoldották)
2012. márc. 18. 14:45
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Sportra szerintem inkább a csináljunk már vmit.
2012. márc. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Ha CSAK a sportot nézzük akkor a munkamániás, mert annak az is jutalom, ha dolgozik. Mondjuk az sem mindegy milyen sport...


Szerintem úgy alakult ki, hogy egyszerűen erre is szelektáltak a tenyésztésnél. Mert nem volt mindegy, hogy a kutya csak a gazdájára hallgathatott vagy nem. De csak szerintem.

2012. márc. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Rákérdezhetek? Retriever? :)
2012. márc. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mire kérdezel rá? o.o A vadászkutyák a mindenkit szerető típusba tartoznak általában. Az nem fér bele a gazdamániásba nálam.
2012. márc. 18. 18:30
 10/15 A kérdező kommentje:
A hogy alakult ki alatt azt értem, hogy például ott a border és a mudi amit említettél. Mindkettő terelő kutya. Igaz hogy nem teljesen ugyanolyan a feladatuk, de nagyrész igen. És mégis homlokegyenest más a jellemük, de mindkettő tökéletesen megfelel a munkára. Nem úgy gondoltam, hogy különböző típusú kutyáknál, mint például a vadász vagy terelő. Mert azok természetes, hogy különböznek.
2012. márc. 18. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!