Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Íratlan szabályok kutyafuttató...

Íratlan szabályok kutyafuttatón vagy más elkerített helyen ahol több kutya és gazdi van?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy van-e íratlan szabály,amit mindig be kell tartani egy kutyafuttatón. Pl.: hogy tüzelő szukát nem viszünk be. Vagy mindig engedélyt kell kérni a gazditól,hogy megsimogathatjuk-e ép a kutyájára az meg próbál kilógni,de mi megfogjuk és vissza húzzuk,szabad?Illik?

Mi az,amiért már rászólsz a másik gazdi kutyájára, vagy szólsz a gazdának, hogy nem kellene engednie? Szóval minden érdekel!


Mert Én tegnap egy rotit tartottam vissza anyakörvénél fogva, aztán jutott eszembe, hogy ha ki is szalad vissza szokott jönni,de ennek ellenére a gazdi megköszönte, hogy megfogtam.


2012. márc. 18. 15:37
 1/8 A kérdező kommentje:
*Vagy mindig engedélyt kell kérni a gazditól,hogy megsimogathatjuk-e a kutyát? És ha a gazdi ép nem figyel a kutyájára az meg próbál kilógni a kapun,amin ép bejönnének mások,de mi megfogjuk és vissza húzzuk,szabad?Illik?
2012. márc. 18. 15:39
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

tüzelő szukát nem viszünk oda.(nem is lehet, azonnalharc lenne ha vannak ott ivaros kanok.)

ha a kutya odajön hozzád,odadugja az orrát nyugodtan megsimogathatod.

ha egy kiszökne kapd el.

én azért szólok, ha egy kutya rámorog az enyémre és a gazdi nem állítja le. Mert ha az enyém válaszol és 2 darabban lesz a kutya füle, akkor az az ő baja. (voltmár ilyen élményem, morgó üldözte az enyémet, ment utána,az enyém próbált kitérni. Aztán válaszolt. egy fülnagyon vérzik.)

2012. márc. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A másik gazda ne foglalkozzon az én kutyámmal semennyire, én majd figyelek rá.

Fordítva én sem intézkedek más kutyájával. Ha valami zavar akkor szólok a gazdának.

Más kutyája ne ugráljon rám, erőszakoskodjon, kolduljon, ugasson vég nélkül, tudjon szocializáltan játszani az én kutyáimmal.

A tüzelésről nem tudok nyilatkozni, mert nekem szuka kutyáim vannak, és kertünk is van.

Neveletlen, agresszív, szocializálatlan kutyát ne engedjenek el ha más kutya is van ott.

2012. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vannak íratlan szabályok, pld összeférhetetlen idegbeteg ebet nem vinni a kifutóba. De ha megfogod, mert ki akar lógni, az nagyon pozitív, annak minden gazdi örül. Enyém is néha ki akar lógni és ha épp nem vagyok ott, szerencsére automatikusan megfogja valamelyik kutyás társ.

Tüzelő szukát meg a szuka gazdi nem fog bevinni, ha csak nem akar kiskutyokat. Ami szintén íratlan szabály: kakit összeszedni kifutóban is, mert nem kutyaWC. Illetve felénk meg szoktuk kérdezni, adhatok-e a a másik kutynak is jutifalatot. Sok kutya allergiás némely összetevőkre és baj lehet belőle. Szóval ilyenek. Vannak íratlan szabályok, vagy inkább illendőségi szabályok.

2012. márc. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Huha...most akkor lényegében két különböző véleményt kaptam,ami a más gazdik és kutyájukat illeti..."kapd el, foglakozzon a sajátjával"


Azt hiszem várok még pár válaszra. De köszi eddig!

2012. márc. 18. 15:52
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a 3. válaszolónak is.
2012. márc. 18. 15:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Én azért írtam, hogy foglalkozzon a sajátjávál, mert az én kutyáim jólneveltek és én sosem veszem le róluk a szemem. Szóval érted... Én sem akarom, hogy a kutyám elcsapja az autó a futtató mellett, csak velem nem fog ilyen mesni ezért nem tudom beleképzelni magam. Más kutyáját meg sem nincs figyelni meg nevelgetni nincs időm a sajátjaim mellett, sem pedig kedvem mert magamból indulok ki, és én nem szeretném.
2012. márc. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően sok szabály nincs, legyen mindenkinek minél problémamentesebb a futtatóban töltött idő, ez a lényeg. Hogy simogathatod-e a más kutyáját vagy sem, az az első alkalommal ki fog derülni, amikor megpróbálod vagy megkérdezed. A meglógni készülő kutyákat illik megfogni, azért hálásak szoktak lenni, bár alapvetően ugye mindenki tartsa kordában a saját kutyáját és pont. Rászólni vagy beleavatkozni olyankor kell, amikor a kedves gazda inkompetens vagy gyökér, bár az meg ugye nem tesz jót az emberi kapcsolatoknak.

Nem kell agyonparázni, beilleszkedsz úgyis, látod, hogy a többiek hogy szokták, és alkalmazkodsz (ésszerű határokon belül persze).

2012. márc. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!