Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kutya akkor is...

Németjuhász kutya akkor is megvédi a gazdáját, ha a gazdi a főnök?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogyha pl megtámadják a gazdát, és pl nem ad a gazda parancsot, mert nem tud?

És ha pl nem jártak őrző-védő tanfolyamra? Akkor is számítani lehet a kutyára?


2012. márc. 13. 18:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
28%
Persze, sőt...
2012. márc. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%

néha olyan rosszul értelmezitek ezt az egész főnökség dolgot...


adott a falka. a falkavezér ugye a legmagabiztosabb, legnagyobb tekintéllyel bíró tag, legjobb esetben a gazda. ha a gazda, aki a kutyának a vezére, sőt, az istene, harcba indul, akkor megy a kutya is!


hogy mondjak egy példát - bár nem német juhásszal, hanem kaukázusival esett - sétáltam a kutyámmal egy félreeső területen, két falu között. nagyon kis falvak, amolyan a "madár is csak két napi hideg élelemmel jár arra" hely ez, szóval nem számítottam rá, hogy bárkivel is találkozom. a kutya ettől függetlenül pórázon volt, a közúton haladtunk, este, sötétben. aztán egyszer csak látom, hogy nem sokkal előttünk áll egy autó, ég a lámpája, és valami ember is járkál ott. elkezdtem gondolkozni, hogy ki lehet, az mi lehet az, vészvillogót nem láttam, és ahogy agyaltam, egyre idegesebb lettem, valamiért meg voltam róla győződve, hogy ennek rossz vége lesz. ahogy elkezdett bennem dolgozni az adrenalin (ennek ugye a szagát simán megérzi a kutya), megváltoztak a mozdulataim is, a kutyám érezte, hogy felfokozott "harcra kész" állapotba kerültem, és itt valami készül. ahogy odaértünk az ember kilépett elénk az útra, és rám világított egy lámpával. a kutya ebben a pillanatban kilőtt, és ment volna neki! semmit sem szóltam, csak érezte bennem az ideget.

egyébként egy rendőr volt az, közúti ellenőrzést tartott :) a kutyám pedig emberekkel abszolult szociális, ha barátsággal megyek oda valakihez, akkor azt egyenesen körülrajongja.


őrző-védőnél is (másik kutyámmal, aki nem pásztorkutya) igyekszem felhergelni magam, hogy érezze a feszkót, a harci helyzetet, vegye komolyan a dolgot, nem pedig csak állok a póráz végén, mint a faszent... egy falka vagyunk, együtt megyünk csatába.

2012. márc. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

A falka tagjai így vagy úgy, de megvédik egymást, attól függetlenül, ki főnök és ki nem.

Azt viszont nem lehet kijelenteni, hogy "a német juhász megvéd". A jó védőösztönű és egészséges lelkivilágú német juhász valószínűleg megvéd, viszont van egy csomó német juhász, amelyik nem ilyen. Sok kutyánál kimerül annyiban a megvédés, hogy vadul ugat és igyekszik elijeszteni a támadót, mert ennyi telik tőle. Ahhoz, hogy a kutya magabiztosan merjen akár harapni is, nem árt az őrző-védő kiképzés.

2012. márc. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező arra utal, hogy ezen az oldalon általában kijelentitek, egy jólnevelt kutya SOSEM cselekszik parancs nélkül, főleg agresszivitást igénylő dolgokban. Ez szerintem is logikátlan és nem "hasznos" (pl ugye ha nem tud parancsot adni a gazda mert már akkora bajban van). Kérdező, egy olyan kutya amelyik hajlamos megvédeni, az meg fog, ha te vagy a főnök. De nem biztos, hogy a te német juhászod pont ilyen.
2012. márc. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez marhaság, hogy jól nevelt kutya sosem cselekszik parancs nélkül. Nem elnyomjuk a kutyát, csak irányíthatóvá tesszük. Minden kutya meg akarja védeni a gazdáját, csak egy jól nevelt kutyát "le lehet erről beszélni", ha mi mégsem látjuk veszélyesnek a helyzetet. Ez a nem mindegy.
2012. márc. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Bocsi de én csak elmondtam amit mások szoktak itt általában válaszolni falkavezérségtől bezsongva. Én sem értek egyet vele, de tény, hogy sokan ezt mondják.
2012. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszi! Mindegyik válasz és példa tetszett! Komolyan! Aműgy nincs németjuhászom, egy vadászkutyám van, amiben semmi őrző-védő hajlam nincs, viszont gondolkodunk mellé egy őrző-védőn is...
2012. márc. 13. 21:39
 8/28 anonim ***** válasza:
Az, hogy tulajdonképpen egy szóban, de ugyanazt leírtam, mint mindenki, miért kell lepontozni?
2012. márc. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
59%
Azért éles helyzetben a legtöbb kutyából előjön a természetes védekező ösztön. Nekem NJ keverékem van, de jellemében a lehető legtávolabb áll tőle, konkrétan az ország egyik legelismertebb szakembere ítélte úgy, hogy sosem fog őrző-védőzni (ami csak azt jelenti, hogy feleslegesen sok munka lenne kihozni belőle az ehhez szükséges ösztönöket), viszont amikor poénból fakardoztam egy ismerősömmel, azonnal elkezdett ugatva körözni körülöttünk, egyre kisebb körökben, a végén meg is csípte a nadrágszárát. Pedig aztán egy elképesztően bizonytalan és bizalmatlan kutyáról beszélünk, aki ha teheti, minél messzebb elkerül mindenféle embert, és előbb harapja át a saját torkát, minthogy konfliktusba keveredjen bárkivel is. Viszont amikor veszélyt érzett, nekiállt a maga módján megvédeni. Én megdicsértem és kikötöttem, nem akarom elnyomni az ilyesfajta próbálkozásait :) Aztán megölelgettem kicsit a vívópartneremet, ezzel jeleztem a kutyának, hogy haverok vagyunk, nem is volt semmi gondjuk később.
2012. márc. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Utolsó, bizonytalan a kutyád... Nem gondoltál arra, hogy félelemből támadott?
2012. márc. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!