Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetbe?

Figyelt kérdés
Kint lakunk a város szélén, csak 2 irányba lehet elmenni az utcánkból, az egyik a tanyák felé vezet, ahonnan állandóan kijárnak a kutyák, elég nagytestűek, nem egy kutyát martak már meg, gazda persze sehol, jó esetbe naponta 1szer rájuk néz. Szóval ez az útvonal kilőve, marad a másik. Sétáltatom a jagd terrieremet, már jövünk haza, pórázon sétál mellettem, bekanyarodunk az utcába és nekünk ront egy palota pincsi keverék, felvettem a kutyát, hogy ne legyen marakodás, minden kerítéshez oda szalad, hergeli a kutyákat, ők meg tombolnak. Messzebb értünk letettem, ugatnak a kutyák, rájuk sem hederít. 4 ház választ el az utcánktól, erre egy öregasszony elkezd iszonyat flegma módon dumálni, hogy minek kell azt a rohadt dögöt sétáltatni, az összes kutya miatta ugat az utcában és kiengedi az ő kutyáját (valami kis keverék, kisebb, mint egy palota pincsi) és megmaratja vele az enyémet, és most jön a csattanó kinyitotta a kapu és elkezdte uszítani a kutyát, mondtam neki, hogy álljon már meg a menet, jó hogy nem lehet kutyát sétáltatni. Attól félek, hogy egyszer tényleg kijön az a kutya és nekimegy az enyémnek. Ha ez megtörténne, akkor fel lehet jelenteni az öreglányt? Hol és kell-e hozzá szemtanú? Volt már valaki hasonló helyzetbe?
2012. márc. 18. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az anyót, be van-e oltva a kutyája? Kétlem, Ebben az esetben ráküldöd a jegyzőt és fizethet tetemes büntit. Ettől talán visszább veszi az agyarait.

A többihez pedig szerezz be paprika sprét. Egy-két spricc a "bátor" ebek szemébe és elmegy a kedvük a támadástól.

2012. márc. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat. A paprika sprayt épp az incidens után említettem páromnak, hogy holnap első utam oda vezet. Biztos vagyok benne, hogy oltásai nincsenek, féreg hajtva sincs szerintem. Ezért sem akarom, hogy akár egyszer is megharapja, az ő szavaival élve az én rohadt dögömet.
2012. márc. 18. 21:48
 3/9 anonim ***** válasza:

ha utcán harapja meg a tiédet és nincs pórázon akkor fizethet. sőt még a te kutyád orvosi költségeit is.És a pszichés terhet.

az oltás is jó ötlet,mondd az öreglánynak,hogy a chipp is kötelező, az oltás hiánya pedig 80 ezer...

2012. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Fenyegesd meg azzal, hogy oltás elmulasztása miatt, vagy a kutya utcára eresztéséért fel fogod jelenteni a jegyzőnél és tetemes bírságra számíthat.

Egyébként a jagd terrier simán lerendez egy palotapincsit :D

2012. márc. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem is azért féltem, hogy alul maradna, hanem nem akarom kitenni felesleges sérüléseknek, plusz ki tudja milyen betegsége vagy parazitái is lehetnek. Meg sajnálnám azt a kiskutyát, nem ő tehet a gazda hülyeségéről.
2012. márc. 18. 22:20
 6/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Persze, ez nyilvánvaló!

Nincs sok választásod...

-gazdikkal kulturált hangnemben beszélgetni felesleges, nem értik meg a lényeget

-fenyegetőzni lehet, vagy beválik, vagy nem

-hivatalos út: általában amíg nem történik embert ért harapás, addig nem foglalkoznak vele

-szemeid tárva-nyitva, ha kutya közeledik, elzavarod, ha nem megy, felrúgod...

2012. márc. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a helyzetben voltam kiskoromban, csak ránk a középtestű keverék kutyámmal egy NÉMET JUHÁSZT akartak ránk engedni, és nálunk is kiszabadult egy kutya, csak az BULLDOG volt, persze a kutyám elém lépett és megvédett a támadástól, harc volt.

AZ UTCA KÖZTERÜLET, elárulhatod a néninek, tehát MARADJON CSENDBE, NE UTASÍTGASSON, ugyanannyi jogod van ott lenni, mint neki a piacra menni!!!! Persze ne légy tiszteletlen.

Én úgy oldottam meg a problémát, hogy nem mentem többé kutyát sétáltatni, te NEHOGY ebbe a hibába ess!

A kertben tartott kutyákat is muszáj lenne sétáltatni mindenkinek! Az okait most nem részletezném, mert nem ez volt a kérdés.

2012. márc. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben ay terriert lecsatoltam volna a pórázról és uccu neki. Persze néhány rúgást is bevittem volna a picsnek (nem felrúgni a magas égig), mert én már csak ilyen gonosz vagyok. Egyszerű az oka amúgy: megjegyzi h ezekkel nem jó kezdeni, mert elpáholnak.


Amikor egy 3 tagú "falka" rontott nekünk, akkor az enyémet lecsatoltam, uszítottam és segítettem neki. Azóta nagyívben kikerülnek és csak messziről ugatnak, de ha odafordulok h meginduljak, akkor már rohannak is el.

2012. márc. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen épp ezért viszem sétálni, mert tudom, hogy bár nagy udvarunk van, az nem elég neki. Panelos részen szoktak sétáltatni, de erre felé a családi házas részen, csak páran vagyunk, akik viszik a kutyát, persze, hogy ugat a többi, életükben nem voltak még az udvaron kívül, csomó energia felhalmozódik náluk, frusztráltak.
2012. márc. 19. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!