Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A patkányméreg megöli a...

A patkányméreg megöli a kutyákat? Ha igen, mennyi időn belül, milyen tünetekkel? Ha eszik belőle, meg lehet még menteni?

Figyelt kérdés

2012. márc. 19. 09:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

MILYEN TÜNETEK MUTATKOZNAK?

A mérgezett állatokon nagyfokú vérszegénység látható, a bőr sápadt, a nyálkahártyák porcellán-fehérek. A különböző testnyílásokból ( orr, száj, hüvely, végbél ) és külső sérülésekből vér szivároghat.

Gyakori az orrvérzés, ínyvérzés. A mellüreg bevérzésére a nehezített, szivattyúzó légzés utal. Az agyban, agyburokban kialakuló vérzések görcsöket okozhatnak. Gyakori a véres vizeletürítés, az elégtelen májfunkció sárgasággal jár. A vemhes állatok elvetélhetnek, amit méhvérzés követ.

GYÓGYKEZELÉS

Ha a méreg felvételét kellő időben észleljük, a sertést, kutyát vagy macskát meghánytatjuk. Mindhárom állatfaj meghánytatható 1-2%-os rézszulfát szájon át történő adásával. A szert kanalanként adagoljuk a hányási reflex kiváltódásáig. Ha 1%-os oldatot használunk, a szükséges oldat mennyisége testsúly-kilogrammonként 2 milliliter.

Ugyancsak adunk orvosi szenet ( Carbovet pulvis ) a méreg megkötésére, majd az adszorbeálódott toxikus anyagot sós hashajtókkal ( magnézium-szulfát, nátrium-szulfát, Károly só) távolítsuk el.

Súlyosabb esetekben mielőbb igénybe kell venni az állatorvos segítségét, aki vérátömlesztést és K1-vitamin injekciót ( Konakion ), esetleg kalcium- és C-vitamin injekciót is ad.

2012. márc. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Igen, belepusztul. Azonnal állatorvoshoz kell vinni, ha csak a gyanú is felmerült, hogy evett belőle.
2012. márc. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

igen el kell vinned, vagy ki kell hívnod az állatorvost és valószínű fog kapni egy konakion injekcíót (K-1 vitamin) ez az ellenszere rá is van írva minden rágcsáló irtó szerre,

de ha sokáig vártok vele már nem lehet megmenteni.

2012. márc. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk a szomszéd megmérgezte a kutyánkat.Volt olyan szemét alak,hogy szét szórta a patkány mérget a saját kertünkben.Sajnos nem ért ide az állatorvos.Csak feküdt szegény kutya és vért pisil fekve,az orrából és a szájából is vér folyt.Próbáltam tejjet ittatni vele,de nem bírtam.Nagyon éghetet a gyomra mert sírt.Ez az esemény kb.1 óra hossza alatt zajlott le.Ott álltam tétlenül mellette.
2012. márc. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

És miért szórta oda?Zavarta?Szüntelenül ugatott?:(

Mekkora mennyiségtől mérgeződik meg?

2012. márc. 19. 21:03
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

1 AZONNAL orvoshoz vinni, aki meghánytatja

2 ha az orvos(?) azt mondja, hogy elég a hánytatás, akkor NEM ELHINNI!


kell a K vitamin is.

Az én kutyum evett, meghánytatták, azt mondták, ha a másnapot túlélte, nem lesz semmi baja.

Egy hét múlva vérzett az ínye, nyelte a vérét, nem tudott lábra állni.


Intenzíven volt egy hétig, vérátömlesztést kapott, túlélte. A körteremben mellette kezelt kutyus sajnos,

nem.

2012. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
53%
2012-03-19 19:34# Megfognám a szomszédod, ráharaptatnám a betonra, és rátaposnék a nyakára :)
2013. okt. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
42%
2012-03-19 19:34# Csak hogy érezze a törődést
2013. okt. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
28%
én meg utána megfognám a kapanyelet és feltennem a hátsórészedbe aztán jót rúgnék rajta hogy kijöjjön a szádon! :))) talán tudod miért szórta oda? mert hogy mifelénk vannak emberek akik szeretik kizárni a kutyákat azok meg nagyon szeretik megtámadni az embereket! és ilyen esetben én nem patkánymérget szórnék szét hanem átmennék és mindkettővel végeznék helybe! csak hogy lássák a törődés!.... :)
2015. dec. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Mi van utolsó, te is állatokat mérgezel?!


Ugye tudod, hogy BTK bünteti, s még propagálod is, teeeee.....?!

2015. dec. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!