Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni olyankor, ha...

Mit lehet tenni olyankor, ha a vadaszkutya fel a lövestõl?

Figyelt kérdés
Meg fiatal a kutya, mindössze 1 eves mult. Nem volt megijesztve, sem kiskoraban, sem most. Hallgat, szofogado es nagyon gyorsan tanul, csak ez az egy problema van vele. Hazõrzõnek is kivallo, senkit nem enged be. Mindenkit megugat. Probaltuk mar, hogy en jatszottam vele messzebb, mert velem nagyon szeret jatszani mar kiskora ota, es apukam lott egyett. Rögtön behuzta a farkat es messzebb ment.
2009. jún. 12. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Párom foglalkozott vadászkutyákkal, ő azt mondta nekem anno, hogy lövésfélő kutyával nem lehet mit kezdeni. Javulni javulhat valamelyest, de sohasem lesz rezzenéstelen.
2009. jún. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kapott a kutya már vmilyen "vadászkiképzést"? Volt már igazi éles vadászaton? Úgy értem össze tudje-e kötni a lövést és a vadat?

Az én kutyám (labrador) is félt amikor előszőr hallott puskát, de néhány alkalom után rájött h a durranás=vad és most már majd kibújik a bőréből ha puskát lát:)

Mi ezt úgy gyakoroltuk, hogy (amikor már megbízhatóan, kedvel hozza a vadat) a lelőtt vadat kitettük egy a kutya által jól látható helyre (egy pózna tetejére) és újból "levadásztuk". Így sikerült összekötnie a két dolgot. Nem tudom ez másnál mennyire válna be, de talán egy próbát megér:)

2009. jún. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt hozzá kell tenni, hogy a lövésállóság (vagy ez esetben lövésfélőség) örökölhető képesség. Nem véletlen h egy vadász kutyánál kizáró ok a tenyésztésből, ha lövésfélő. Egy jó vadászkutyának alapba nem szabad félnie a lövéstől - anélkül, hogy bármilyen előképzést, pozitív kondicionálást kapna.
2009. jún. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen volt mar vadaszaton. Osszesen harom kutyank van otthon. Egy oreg 10 eves, akit a kiskora ota az anyjakent szeret es meg egy 5eves. Amikor mentunk vadaszni akkor mind a harom kutyat vittuk. Mindig az oreg mellett volt es szaladgalt vele. De ha lovest hallott, akkor rogton ment apukamhoz.
2009. jún. 12. 23:59
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a segitsegeket.
2009. jún. 13. 00:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy vihettetek három kutyát vadászatra? Hárman mentetek?
2009. dec. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!