Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Acana milyen táp?

Acana milyen táp?

Figyelt kérdés
és még mit adjak neki mellé?(pl.hús)
2012. márc. 20. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:

szuper-prémium táp.de kiegészítés nem kell mellé.


(kutyakonzerv,hús,gyümölcs,zöldség,)

2012. márc. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen felsőkategóriás táp. Én is most akarom kipróbálni.

Első válaszolóval annyiban nem értek egyet, hogy nem kell kiegészítés. Szerintem ennyire monoton nem kell etetni a kutyát. Oké, ezekben a tápokban már minden benne van, de szerintem ha húst, rizst főzöl neki, azzal egyáltalán nem ártasz semmit! Csak arra vigyázz, hogy a tápot ne unja meg, ne utasítsa vissza. A főtt kaját mindig jobban szeretik a kutyák.

2012. márc. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én tavaly januárban váltottam Acanára egy jóval olcsóbb, abszolút nem prémium-tápról. Sajnos mivel 5 kutyám van, 7 évig nem engedhettem meg magamnak drágább tápot.

Acanától a 7 éves kutyusaim gyönyörűen kikerekedtek, túlságosan is. Úgy fél éve etettem őket ezzel, amikor rájöttem, hogy a kutyáim veszélyesen elkezdtek hízni. Pedig az ajánlott adagot mértem ki nekik. Ez mennyiségileg a korábban adott táp fele volt. Míg azelőtt reggel és este 4-4 marék tápot kaptak. Acanából elég volt a 2-2 marék is, mégis vészes hízásnak indultak, talán azért is, mert már átlépték a felnőtt kor és az időskor közti határt. Hiába híztak meg annyira, sokkal éhesebbnek tűntek, mint azelőtt a régi táp mellett. Én azt gondolom, mivel egész életükben 4-4 marék táphoz szoktak, a termelődő gyomorsav mennyiségéhez képest kevés volt a táp, mégis hízásnak indultak. A tacskó alkatú kutyusom már majd elgurult, így hát drasztikusan lecsökkentettem az adagot, gyakorlatilag a 2 marék helyett 1-1,5 maréknyit adtam neki heteken át, talán 1-1,5 hónapon keresztül. Másik kutyámnak is lecsökkentettem az adagot, de nem ilyen drasztikusan.

Aztán a tacsim elkezdett reggelente savat hányni. Ezután már hamar észbekaptam és rájöttem, hogy a kutya annak ellenére, hogy dagadt, éhezik. Fel volt fújódva, de én azt hittem, kövér. Visszaemeltem az Acana adagját normál mennyiségre, azonnal megszűnt a savhányás és a felfúvódás. A kutya energiája is azonnal visszatért. Azt hittem, minden rendbejött, és mivel fülgyulladás és hetekig tartó tappancsfájdalom következett, nem tűnt fel, hogy a kutya nem gyógyult meg. Eközben a másik kutyusom, akit nem fogyóztattam olyan drasztikusan, és továbbra is szinte természetellenesen megnövekdett étvággyal falta az Acanát (szerintem a gyomorsav miatt szintén), egy este rosszul lett és pokoli fájdalmai voltak. Sajnos Cataflammal kezeltem őt (kb. 1/4 szemet kapott), amitől gyomorvérzése lett, mert a Cataflam méreg a kutyára, csak sajnos ezt én nem tudtam. 2 hétig harcoltunk az életéért, ezalatt vérhányás, szurokfekete véres széklet volt a tünet. Egy hajszálon múlt az élete. Csak 3 hét múlva jöttem rá, hogy én magam mérgeztem meg a kutyát a Cataflammal. De az orvos azt mondta, ne felejtsem el, hogy nem ok nélkül adtam be neki a fájdalomcsillapítót.

Ekkoriban észrevettem, hogy a kistacsimnak is erős fájdalmai vannak, csak neki nem voltak drastztikus tünetei, és amíg a másik kutyám életéért küzdöttünk, őrá nem volt energiám. 1 hét múlva ő is állatorvoshoz került, de mivel semmi hasonlóan komoly tünetet nem produkált, sokra nem mentem a vizsgálatokkal, amik csak gázos beleket állapítottak meg. Kistacsim 1 hónap múlva, november közepén hányt véres gyomorsavat. Ekkor rettenetesen rosszul volt, erős fájdalmai voltak, a széklete is véressé vált. Persze mindkét kutyát alaposan kivizsgáltattam, mérgezés és fertőzés mindenféle módszerrel ki volt zárva, készült több röntgen, ultrahang, vérvétel, székletvizsgálat...

Kistacsim vérhányása biztos hogy nem gyógyszer miatt volt, mert ő szerencsére nem kapott tőlem semmiféle Cataflamot. Mégis vért hányt. A Cataflamos kutyusom sokkal előbb rendbejött, mint ő, a kevésbé drasztikus, de sokkal krónikusabb emésztési problémájával.


A többi 3 kutyának nem lett semmi baja, de őket is leállítottam az Acanáról, mert nem akartam megvárni, hogy mind az 5 vért hányjon.


A pontos okokat nem ismerem, de beszéljenek a tények:


5 kutyámból 2-nek súlyos emésztési problémái vannak, felfújódással, vérhányással, gyomorsav-túltermelődéssel, gyomorfekélyre utaló gyomorfájdalmakkal (tükrözést nem végeztek, de gyomorfekélyre kezelték mindkét kutyát: savlekötő, Salvus víz, Ulcogant szirup közel fél éven át). Az a 2 kutya lett beteg, akiket fogyókúra miatt kisebb adaggal etettem az ajánlottnál.


Talán nem lett volna semmi baj, ha születésüktől fogva Acanán élnek, és ehhez a táphoz alakul ki a bélflórájuk, savtermelődésük. De ők felnőttkoruk végéig egy olyan táphoz alkalmazkodtak, amiből jóval nagyobb mennyiség szükséges, ennél fogva több gyomorsavat igényel, és a minőségiből a feleakkora mennyiség nem tudta közömbösíteni a túltermelődő gyomorsavat. Ezért voltak olyan farkaséhesek annak ellenére, hogy az Acana tápértéke miatt erős hízásnak indultak.


Arról nem beszélve, hogy hallottam róla, hogy külföldre költöző honfitársainknak súlyos emésztési problémái vannak nem ritkán, mert a bélflórájuk nem az ottani táplálékhoz alakult ki. Ha ez embereknél így van, miért ne lenne így az állatoknál?

Hiába hangzik jól a Vancouver szigeteki lazac, meg a kanadai biotojás...ha egyszer a mi kutyáink bélflórája iszonyatos módon felborul tőle.


Én majdnem elvesztettem ezt a 2 kutyát, a mai napig sincsenek teljesen jól, Acanát ettek 3/4 évig és most rettentő emésztési gondokkal küzdenek. Az Acana előtt szinte kicsattantak az egészségtől.

2012. márc. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én meg Acanát etetek mind a két kutyámmal. Nekünk nagyon bejött, egy allergiás francia bulldogot etetek bárányos-almás táppal és egy örökmozgó magyar vizslát pacificával. A szőrük fényes, tiszta izom mind a két kutya, nincs rajtuk egy csepp felesleg sem, holott a kiírt adag felett kapnak. Acanától is elhízhatnak a kutyák, ha nincsenek mozgatva :)

Ha bontom az új zacskót, a kutyák nyálfolyatva ülnek mellettem, a vizslám a pacificát ugrálva üdvözli.

Az előttem szólót sajnálom, hogy így járt, hát nem minden kutyának jó ugyanaz a táp. Nekünk a Royal Canin nem jött be, az egyiknek hasmenése volt, a másiknak megy hasnyálmirigy-gyulladása...

Kedves Kérdező! Ha Acanat adsz a kutyudnak, semmit ne adj mellé! És csak fokozatosan válts át a régi tápról.

2012. márc. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom is Acana-t eszik bárányos almásat. Neki szinte az összes táptól hasmenése van, akkor nincs ha ezt kapja natúran. Nagyon érzékeny a pocija. Francia Bulldog. Szerintem ez kutyánként is változó, hogy kinek mi válik be. Sajnos ezt ki kell tapasztalni. Én viszont úgy gondolom, hogyha valami beválik akkor azon nem szabad változtatni, ha nem muszáj. Mert sajnos ilyen következményekkel jár. Sajnálom a kutyusaidat, de ez tényleg nagy váltás volt, hogy 6 évig ettek egy tápot, utánna adsz nekik másikat. Nem a táp a hibás, hanem nekik a másik táphoz alkalmazkodott a bélflórája. Én viszont rengeteg hozzászólást olvastam, pozitív tapasztalatokat a táppal kapcsolatban, ez alapján választottam. Nekünk bevállt.
2012. márc. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 compactegon ***** válasza:

pro plan-nal etettük egy éves koráig, azóta acanát kap.

szívesebben eszi (mondjuk az illata is jobb emberi orral "nézve" :D), és mintha a szőre is fényesebb lenne tőle. vagy csak tavasz van :)

mi szoktunk neki adni mellé mást, persze. főtt tojást, husit, levesmaradékot, ami jön és nem fűszeres. néha kap gagyerák 150 ft-os zacskós pedigrét belekeverve, mert azt imádja...viszont ilyenkor kevés tápot kap, mivel az amúgy is koncentrált.

2012. márc. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!