Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer nevelésében kérnék...

Boxer nevelésében kérnék tanácsot, én vagy a párom módszere a megfelelő? Nem jutunk dűlőre!

Figyelt kérdés

Rengeteg nézetünk nem egyezik meg férjemmel a boxerünk (7honapos-kan) nevelésében.

1. kutyasétáltatás: én lemegyek vele, és ahogy kiérünk a kapun 5-8 perc séta jobbra-balra (amerre a kutya menne) majd célirányosan a megszokott helye, ahol a dolgát végzi. Férjem kimegy a kapun és tojik rá a kutya mit akar, viszi egyből oda, annak ellenére, hogy a kutya húz, bár ez mindkettőnknél van, szerintem éppen ezért.

2. lakásban: itthon dolgozom, de én a lakásban szinte sosem játszom vele, nekem egész nap lustálkodik, amikor játszom is, én megyek hozzá le játszani a szőnyegre, bárhol. Férjem meg úgy játszik vele, hogy durván, morog, ugat, sőt ugrál lakásban.



2012. márc. 21. 08:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

1. a férjedmódszere helyes,nem a kutya sétáltat téged, hanem te őt.

2. a morog,ugat belefér,benne van egy 7 hónapos játékában. Ha parkban játszol vele,ha kutyák játszanak egymással akkor is. ez kommunikáció. én alakásban nem engedném ugrálni,de ez megítéléskérdése

2012. márc. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
3. szobatisztaság: Bosszúból csinálja szerintem, de nem tudjuk róla leszoktatni. egy nap háromszor kb 30-40 percet van lent szerintem ez elég is neki, de a férjem reggel 7 kor leviszi, majd megy dolgozni, én 8 kor indulok el a lányommal oviba, és potom 20 perc alatt bepisil-bekakil, de ezt csinálja akkor is, ha leszaladok a ház alatti kis közértbe, mire jövök bepisil. Mit tudnánk tenni?
2012. márc. 21. 08:11
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

1. Valóban a férjed módszere a helyes.

2. Nálunk is így van, én "csak" simogatom, tanítgatom a bullmacimat, a férjemmel meg játszanak, sokszor elég durván. Én hagyom. A kutya pontosan tudja, hogy kinél-meddig mehet el. Én már kiskorában letiltottam a durva játékról, velem teljesen máshogy játszik egyébként is...

2012. márc. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de van egy 5 éves lányunk akire szintén ugrál, mert a férjem így játszik vele, és volt rá példa hogy fellökte, ha nincs itthon a férjem nekem mindig szót fogad, ha itthon van akkor nem, de neki sem mindig.
2012. márc. 21. 08:13
 5/23 anonim ***** válasza:
Csak akkor csinálja, ha te mész el utoljára? Vagy akkor is, ha a férjed megy el utoljára?
2012. márc. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

szerintem csak a baj,hogy a férjeddel amikor játzszik,akkor bepörög, és utána azt se tudjamit csinál (7 hónaposan ez normális) Ezt figyelni kell,és leállítanijáték után,tehát megnyugtatni,néhány ül, fekszikkel visszavenni a figyelmét, a helyére küldeni.

De maga a játék nyugodtan lehet durva.

2012. márc. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Erősíteni kéne a falkavezérségi pozíció(tokat), vagyis hogy a kutya van a falka legalján. Dominancia gyakorlatokat szoktatok csinálni (pl. ti mentek ki a kutya előtt az ajtón, úgy csináltok, mintha beleennétek a kajájába, stb.)

Szerintem amúgy rövidesen változni fog a kutyátok, az én bullmacim 8,5 hónapos. Úgy 2 hete elkezdett komolyodni, elég látványosan, bár még mindig vannak sarkallatos pontok, de azért már látható a különbség :)

2012. márc. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Sétáltatás: meg kell tanítani, hogy ne húzzon, vagyis rendesen pórázon közlekedni. Most még el-el huzigáljátok, de pár hónap múlva lifegni fogsz a póráz végén, mint Károly bácsi a Frakkban. Amúgy a férjed csinálja jól, te sétáltatod a kutyát, nem ő téged, tehát arra megyünk amerre a gazdi akar, nem amerre a kutya.

Lakásban: mi is szoktunk játszani a kutyáinkkal. Nem tudom mit takar nálad pontosan a durván morog, ugat, de a csipkelődésről, harapdálásról le kell tiltani, később ez sem lesz jó móka.

2012. márc. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Talán inkább a férjed módszere ami jobb, az biztos nem jó, hogy a kutya sétáltat téged, de azt se kell tudnia, hogy te sétáltatod őt. Ő elkísér miközben te sétálsz. Ha az az 5-8perc séta úgy nézne ki, hogy te mész célirányosan jobbra-balra kutya melletted/mögötted, de semmiképp nem téged húzva, majd irány a megszokott hely, az lenne az igazi.

Lakásban nálunk is ritkán van játék, sőt, konkrét játék már nincs is, csak mikor bent gyakorlunk akkor van kis apport. Bent pihenünk, kint lehet tombolni. De a morgás, ugrálás... náluk még bőven játék. Azt hogy bent lehet e játszani azt nektek kell eldönteni, de ami a lényeges, hogy akár kint, akár bent vagytok a játékot ti kezdeményezitek és ti fejezitek be. Nem akkor van játék mikor hozza a kutya a kedvenc játékát...sőt, nálunk játék is ritkán van elöl mikor itthon vagyunk.

2012. márc. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Teljesen mindegy ki megy el, mindig bepiszkít, ha csak két percre is a lakásban van egyedül.

Viszont ami a legjobban zavar, hogy 1-2 honapja még póráz nélkül mertem sétáltatni és sosem szaladt el, mindig melletem jött erre úgy tanítottam, hogy pórázon vittem és mindig a lábam mellé húztam "ide" vezényszóval. Többször levettem a pórázt úgy hogy ne tünjön neki fel, és sokszor magátol bevárt, de a páromnak egyszer elszökött és egy oltári park van a ház előtt kb 1 óra volt mire befogta, azóta ő sosem engedi el, én néha szoktam, de nem minsig járok sikerrel, de akkor nem értem hogy még 1-2 honapja miért sikerült. A lányom nem beszél tisztán a korához képest, neki kézjelekkel szót fogad, mindig.

Amugy a lakásból mi lépünk ki először, ezt már tanácsolták-be is vezettük.

2012. márc. 21. 08:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!