Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie tapasztalatok,...

Border collie tapasztalatok, tanítás? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kezdő kutya gazdi vagyok és a segítségeteket szeretném kérni. Mi a véleményetek a border collie-ról? Mennyire izgága kutya? Természetesen a sétát minden nap tudom biztosítani + kertes ház. Leírnátok pár tapasztalatot, jellemzőt? Lány kutyát szeretnék, mert előre láthatóan, ha kan lenne, akkor apummal kakaskodnának:)

És még egy kérdés: édesanyám nagyon szereti a kis virágoskertjét és veteményest. Ha veszek alacsony kis szegélykerítést, akkor meg tudom rá tanítani a kutyát, hogy azt a részt kerülje el? Milyen módszerekkel taníthatom erre meg?

Köszönöm előre is


2012. márc. 22. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát először is azt kéne tisztázni, hogy mekkora kert lesz biztosítva a kutyának és mennyit fogtok vele foglalkozni. A napi egyszeri séta + az, hogy a kertben egymagában eljátszon koránt sem elég neki. Sokkal jobban meg kell mozgatni, másrészt szellemileg is foglalkozni kell vele. A border collie alapvetően nem izgálga kutya, csak akkor válik azza, ha nem foglalkoznak vele eleget.

Természetesen meglehet rá tanítani, hogy elkerülje a virágoskertet. Ha már biztosan megtanítottad neki a "nem" parancsot, akkor ha a virágoskertbe be akar menni, akkor határozottan ráparancsolsz vele, illetve ha szót fogad megjutalmazod falatkával.

2012. márc. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:)

A kertünk nem túl nagy, de nem is a kicsi kategóriába tartozik. Az nagy előny viszont, hogy a környékünkön több kirándulóhely is van, nagy mezőkkel, erdőkkel ahol aztán lehet szaladgálni. A szellemi lefárasztástól kicsit tartok, mert kezdő gazdi vagyok (volt már kutyánk, de nagyon régen, kisgyerek voltam még) Kutyasuliba kellene gondolom járnunk.

2012. márc. 22. 15:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Hát ha sokat viszed majd ezekre a helyekre a környéketeken, az szerintem nagyon jó dolog. A kutyus is élvezni fogja.

A szellemi fárasztással kapcsolatban. A kutyasuli nem elég. Úgy értem, jó dolog, de 1. csak akkor van rá szükség, ha te nem tudod magad megtanítani parancsokra, stb. 2. valószínűleg csak hetente 1-szer mennél vele oda, a kutyának viszont napi szintű szellemi tanításra lenne szüksége.

Bármi kérdésed lenne, szívesen válaszolok bármikor! (egy border collie-s gazdi)

2012. márc. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Border Colliet tartok én is.

Rengeteg energiája van amit ha nem vezetsz le ásni, szökni, rosszalkodni kezd.

Nagyon okos, de azért rengeteget kell vele foglalkozni.

A kert elkerülésre úgy taníthatod meg, hogy ha a kertbe megy rászólsz.

2012. márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Lili Charli gazdája válasza:
Szia nekem ma lett egy gyönyörű kan borderem és én is nagyon kíváncsi vagyok a fortélyokra gondolom mivel te már tapasztaltad tudnál adni tanácsot mit érdemes neki megtanítani és hogyan kell ??? igazából ez egy kérdés de mindeggy is :)
2014. márc. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szia nekem van border collim nem tul nagy kert de kicsi sem szóval minden nap viszem sétálni játszok vele a kertben már szoktam vinni kutya iskolába.tanítás egyszerű a border collie-nál :) :D
2015. febr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!