Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutya vagy felnőtt kutya?

Kölyök kutya vagy felnőtt kutya?

Figyelt kérdés

Kölyök kutya:

mellette:

-legaranyosabbak ilyenkor(minden kutya)

-te formálod meg teljesen/bár zsákbamacska

-jobban hozzád nő

-viccesek ahogy csetlenek botlanak


ellene:

-bepiszkít

-rág

-kerge

-jobban figyelni kell rá

-anyagilag megterhelőbb


Felnőtt:

mellette:

-már szobatiszta

-meg van a személyisége/nem zsákbamacska

-nem kerge

-"kevesebb" foglalkozással is megelégszik(már a kölyökhöz képest értsd)

-anyagilag nem megterhelő


ellene:

-nem veled nő fel

-nehezebben nő hozzád


Legalábbis ezek az én pro és kontráim

És a tiétek?


2012. márc. 17. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Én pici kutyust vennék nem felnőttet bár ők is aranyosak :)
2012. márc. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szerintem kölyök kutya. Ahogy írtad piszkit rág, de eggyutt no fel veled.
2012. márc. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a felnőtt kutyus ellen szerintem nem igaz hogy nem nő hozzád.. tesómékhoz egy 6éves bolognese keverék kutya került mert az előző gazdija rosszul bánt vele és nem lehet tesómról leszedni követi mindenhova együtt alszanak és tiszta "beteg" ha nélküle kell lennie :) ha van időd és enegriád felnevelni egy kiskutyust ami baromi nagy felelősség akkor nincs semmi akadálya :D
2012. márc. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kölyökkutya. Nekem semmi nem szól a felnőtt mellett, mert sportkutyát akarok.

-bepiszkít - megoldható (kert/sokszori levitel), attól hogy egy kutya felnőtt, egyáltalán nem biztos, hogy nem piszkít be

-rág - nem adsz rá esélyt se és el van intézve

-kerge - ez csak a neveléstől függ

-jobban figyelni kell rá - ugyanaz. felnőtt nem egyenlő, jólnevelttel, nyugodttal

-anyagilag megterhelőbb - teszem azt beadatod neki az összes oltást és pá, de lehet hogy a felnőtt kutyád olyan beteg lesz, hogy hónapokig hordozhatod az orvoshoz. Felszerelést meg felnőtt kutyának is kell venni. Szóval csak véletlen dolga

2012. márc. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sztem inkább a felnőtt kutya a zsákbamacska. A kölyköt te formázhatod/nevelheted olyanra, amilyenre szeretnéd, míg a felnőtt lehet, hogy csak első látásra nyugodt és játékos.
2012. márc. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha tehetném csak felnőtt vagy növendék kutyáim lennének 20 év alatt felneveltem már néhány kutyát... és minden kölyöknél hamar rájövök mennyire kikészítenek a kiskutyák persze kb 1 év alatt kiheveri az ember és csak a szép emlékek maradnak de 100% megfogadtam, hogy csak növendék kutyát veszek... sajna kevés tenyésztő árul növendékeket
2012. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Kölyök az sokkal jobb.:D
2012. márc. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!