Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Advantix és más kullancs...

Az Advantix és más kullancs ellenes csepegtetők nem egészségtelen a számára hosszútávon? Egyáltalán mit tartalmaznak?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Még sehol nem olvastam tanulmányt a spotok, nyakörvek hatásáról a kutya élete során. Magadnak kell eldöntened, használod-e őket, vagy időnként kezelteted a fertőzést az orvossal. Mert a kullancs okozta fertőzéseknek viszont van pontos leírása . Én maradok a megelőzés mellett. Nem egy kutyám végezte be az életét idős korban, akiknél használtam nyakörvet és spotot is. De egyiknél sem lehetett ráfogni, hogy a szerektől lett vége.
2012. márc. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutyákra teljesen ártalmatlan. Bár pl van amelyik a halakra ártalmas , de megelőzés biztos kevesebb szövődménnyel társul ,mint egy kezelés.
2012. márc. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A halakra azért ártalmas, mert ezek a szerek a hidegvérűekre hatnak.
2012. márc. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért nem csak a hidegvérűekre ez nem ilyen egyszerű ahogy ezt leírtad.Leírhatom részletesebben.Általában Deltametrin nevű szert használják ami akkumulálódik főleg a szintetikus ezek a zsírsejtekben "felhalmozódik és onnan fejti ki hatását. A halakra ,rovarokra két éltűekre nem azért hat mert a hidegvérűekre hat. Hanem azért mert ezek a szerek az acetilkolin(ingerület átvivő anyag) termelő idegsejteket bénítják és ezáltal légzést bénítják. Az emlősök mája letudja bontani az alacsonyabb rendűeké nem és a vér agygáton átjut ez miatt káros rá. Tehát a kutyára nem káros mert letudja bontani és jóval az egészségre káros koncentráció alatt tartalmazzák ezeket a szereket.
2012. márc. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pont azt akartam mondani, hogy a májat terhelik, mert annak kell lebontania. De még ha van is hosszútávú negatív hatása, inkább az legyen, minthogy egy fertőzés pár nap alatt elvigye a kutyát! Ha elkapja a betegséget és kezelni kell, az sokkal jobban megterheli a szervezetét, mint a megelőzés.


Engem inkább az érdekelne, hogy a spot-on amit a bőrre kel csepegetni és felszívódik, illetve a nyakörv, ami nem is érintkezik közvetlen a bőrrel, hogyan viszonyulnak egymáshoz "egésségtelenség" szempontjából?

2012. márc. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ha azt nézzünk ,hogy egy spot on maximum 2 hónapig véd akkor biztos ,hogy kevesebb hatóanyagot kell tartalmaznia mint egy 6-7 hónapig védő nyakörvnek. De biztos ,hogy nem ebbe fog meghalni a kutya sokkal veszélyesebb az ha véletlen egy fertőzött kullanccsal találkozik.
2012. márc. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenesetre jobb ha van rajta csepp mintha nem lenne de pl vemhes szukára én akkor se rakom ha nem ivermectin tartalmú. (angol pásztorom van)
2012. márc. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!