Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami baja hosszútávon...

Lehet valami baja hosszútávon a kutyámnak a cica száraz táptól?

Figyelt kérdés
A kutyám vegyesen kap itthon, neki készített ételt(főtt rizs, tészta, hús, zöldségek, húsos csont) és száraz tápot. Rákapott a cica tápra hiába vettem neki valót. Kipróbáltam már 5-6 féle márkásabb(jó minőségű) ill. olcsóbb tápot(hazai, kisipari) is, de egyiket sem szereti. Ha továbbra is cica tápot adnék neki lehetne tőle valami baja hosszú távon?

2012. márc. 12. 13:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2012. márc. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
A macska tápoknak sokkal magasabb a fehérje, zsír stb. tartalma, mint a kutyatápoknak. Szóval ne adj neki és tedd a macska tálják olyan helyre, ahol a kutya nem éri el.
2012. márc. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
15%
95%-ban azonos a macska- és kutyatápok összetétele, csak a macskának kisebb darabok vannak a zacskóban.
2012. márc. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
A magasabb fehérjetartalom milyen élettani hatással jár? Eddig nem vettem észre nála semmilyen emésztőszervi problémát.
2012. márc. 12. 13:47
 5/22 anonim ***** válasza:
47%
Spánielkeverékünk 12 évig ette a házikoszt mellett a macskatápot.
2012. márc. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan melyik cicatápot eszi?


(az én kutyáim a happy dogot és a Romeot csípik:))

Ja, meg nagyon ízlett nekik az eukanuba!

(Ha esetleg valamelyiket még nem próbáltad, hátha...)

2012. márc. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Eukanubát, Royal Canint próbáltam vele etetni.

Egyébként Penny-ben kapható Molli halas szárazeledel a mindene.

2012. márc. 12. 14:13
 8/22 anonim ***** válasza:
97%

Csak összehasonlításképp nézd ezt meg, ez cicáknak van:


[link]

38%-os fehérjetartalommal és 26%-os zsírtartalommal, ez rengeteg, még egy pár hetes kölyöknek is sok, ahogy idősödnek, általánosságban azt lehet elmondani, hogy annál jobban csökken a nekik való táp fehérje/zsírtartalma.


Elhízás garantált, szív, érrendszeri stb. problémák is lehetnek.


Hasonlítsd össze ezzel a táppal:

[link]


26/10 a fehérje/zsír aránya, a 38/26-tal szemben.

2012. márc. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%

Nem véletlenül van táp külön kutyáknak és macskáknak. És közel sem azonos a beltartalmi értékük.

Egyébként kevésbé káros, ha a macska eszi a kutyakaját, mint fordítva.

2012. márc. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

Szerintem ha rendszeresen kapja nem túl jó, biztos nem véletlenül van külön táp cicának és kutyának.

Bár hozzáteszem az én spánielem is egyből befalja a cicatápot ha bármelyik ciciás ismerőshöz megyünk. Egyszerűen meg van érte bolondulva. A száraz royal canin kutyatápot pedig amikor eléteszem, akkor sértődötten néz rám, kerülgeti 10 percig, aztán nagy nehezen nekiáll. :) Úgyhogy biztos finomabb.

2012. márc. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!