Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya összeszoktatása?

Két kutya összeszoktatása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Látom már számtalanszor megkérdezték de úgy érzem, hogy én valahogy máshogy szeretném a két kutyát "gondozni". Először is van egy 2,5 éves német vizslánk, aki igazából eléggé féltékeny a mellette lévő csirkékre (ha bemegy megetetni valaki a csirkét, egyből ugrándozik és nyüszít, esetleg ugat). A kutya és a csirkék olyan módon elvannak választva, hogy nem is látják egymást. A vizsla nekem nem igazán fogad szót (de nevelő apámnak igen, őt tekinti falkavezérnek), nos én mindig is úgy szerettem volna, hogy van egy kisebb testű kiskutyám és avval 'játszadozok'. Szóval meggyőztem a szülőket arról, hogy milyen jó lenne még egy kiskutya. Meg is van egy foxi(keverék) kb. 5-6hónapos lehet, csak attól tartunk, hogy a vizsla féltékenységből ne, hogy bántsa, az addig oké, hogy ismertessük meg őket idegen terepen, és a vizsla akkoriban több szerepet töltsön be nálunk mint az új foxi. De meddig? Ugyanis én szeretném a foxit nap mint nap vinni sétálni tanítgatni. De ezt a vizslával nem tudom megtenni mivel szót sem fogad, ha póráz kerül rá akkor ugrál össze vissza bekapja és ráncigálja (nehezen de kimegyek vele egy síkságra ott elengedem ott futkározik, elvan. Mikor megyünk haza visszafele már nem akarja a pórázt felvenni (nekem) és ebből adódóan tartunk, hogy eléggé féltékeny lesz a vizsla a foxira és bántaná. Mit próbáljunk meg? Mennyi idő múlva szokják megy egymást?(gondolom a foxi csak behódol a vizslának és nem lesz makacs de ha mégis?) foxi:5-6 hónapos (kan), vizsla 2,5éves (kan)

2012. márc. 24. 06:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Először ivartalanítás, hogy csökkenjen a dominanciája és nyugodtabb legyen, utána meg kutyaiskola, ahol meg tanítanak arra, hogy hogyan kezeld a kutyát. A kutyanevelés nem méretfüggő, ha egy vizslát nem tudtál megnevelni, akkor a másikat sem fogod tudni és lesz két hót neveletlen kutyád. Alap dolog egyébként is, hogy neveletlen kutya mellé nem veszünk másikat, mert a viselkedése átragad a kisebbre.
2012. márc. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem értelek. Tele vagy feltételezésekkel, hogy mi lenne ha, meg hogy bántaná. Próbáltátok már összeengedni őket? Tegyétek meg! A kutya falka állat, ösztönösen tud együtt élni a másik kutyával, nem kell ebből ekkora ügyet csinálni. Ha a vizsla szocializálatlan, neveletlen és nem is hallgat rád, akkor meg mit vársz tőlünk? Ha nem tudsz rá hatni, nem fogad szót neked, akkor nem sokat tehetsz. Vagy jó lesz alapból a kapcsolata a kiskutyával, vagy kénytelen leszel arra, amitől láthatóan szeretnéd magadat megkímélni: szocializálnod, nevelned, tanítanod kell a vizslát is, el kell érned, hogy tiszteljen és hallgasson rád! Egy vizsla annyira könnyű eset, arra lettek teremtve, hogy szolgálják a gazdit, agilisek, mozgékonyak, pörgősek, folyton azt nézik, hogy mit tegyenek, amivel a gazdi kedvében járhatnak. Nekem csak 3 napig volt ideiglenesen egy talált vizslám és teljesen lehidaltam, hogy milyen gyorsan tanult, milyen könnyű volt szabályokat felállítani vele szemben, igazi felüdülés volt a saját molosszoid típusú kutyám mellett. Ráadásul ez egy olyan vizsla volt, aki totál nulla nevelést és tanítást kapott otthon, mégis az első perctől kezdve kezelhető volt, mert a vizslákban benne van az igény, hogy az ember irányítsa őket! Ha a vizslával nem bírsz, mi lesz majd a terriereddel, ha felnő?
2012. márc. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem elöször probáld meg a falkában előrébb helyezni magad, hiszen ezért nem fogad szót a vizsla neked. jelenleg kb igy nnéz ki nálatok: apud vizsla te. ha ezt nem tisztázod lehet a foxi haza hozatala után még mindig te leszel alul, így a foxi megint nem fog szót fogadni neked
2012. márc. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, igen meglehet, én nem neveltem a vizslát sőt nem is igazán találkoztam vele kollégiumba jártam és mikor hazaérkeztem akkor egy kutya rohant felém. Ja, és a vizsla nem neveletlen, csak én rám nem hallgat, és azért gondoltam a foxit talán könnyebb lenne "szocializálnom" mint a vizslát meg kisebb termetű és a foxi kisebb termetű jobban szabályozható egy pórázzal mint a vizsla(foxit pedig kölyök kora óta nevelhetném). Illetve én nem tartok az összeengedéstől hanem szüleim.
2012. márc. 24. 12:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáljátok meg! Lehet, hogy nem is lesz semmi és felesleges volt az aggodalom.
2012. márc. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!