Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kifejezetten lusta kutyát...

Kifejezetten lusta kutyát keresünk. A felsorolt fajták közül melyek felelnek meg a legjobban a feltételeknek? De várok további fajtaajánlásokat is!

Figyelt kérdés

-Szeresse a gyereket

-jól kijöjjön más állatokkal (szárnyasokkal)

-más kutyákkal lenne együtt

-Naponta 2 óra foglakozás lenne vele (ebben benne van a mozgás és a szellemi fárasztás is). Hétvégén többet is tudunk vele foglalkozni.

-Kis testű legyen max közepes.


Mi ezeken a fajtákon gondolkodunk:

-Tacskó

-Basset hound

-Boston terrier

-Shih-tzu

-Angol bulldog

-Francia bulldog

-Cavalier King Charles spániel


Esetleg tapasztalatokat is várok a fajtával + ha van ilyen kutyád akkor képet is.



2012. márc. 24. 11:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
az nem sok,attól nem lesz bajuk :)
2012. márc. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Akkor jó.....
2012. márc. 24. 11:55
 13/21 anonim ***** válasza:
A tacskó az véreb fajta. Tehát a szárnyasok abszolúte nincsenek biztonságban tőle. Nekem volt tacsim, úgy mozgott, mint a villám, örökmozgó volt, meg nekiment minden nagy kutyának. Bár a gyerekeket imádta. Lépcső probléma? Ez még a létrán is felmászott :)
2012. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Tacskó keverékem van és most jutott eszembe igen, hogy a szárnysokkal ő sem haver. Ő is felmászik még a létrán is de hát neki nem olyan hosszú a gerince....


Köszönöm a választ!

2012. márc. 24. 12:01
 15/21 anonim ***** válasza:

Nekem francia bulldogom van. 24 órából 23,5 órát tud aludni. Szereti a gyerekeket, játszik más kutyákkal, jófej, mókás állat :)Emellett okos állat, sok mindent meg lehet tanítani neki, meg is csinálja, ha akarja..mert nagyon kőfejű. Melegben ügyelni kell rá, hogy ne pörgesse túl magát, mert az orra miatt nehezen kap levegőt és ezáltal nem tudja megfelelően hűteni magát.

Ha lusta kutyát keresel, én a francia bulldogot ajánlom Neked! :)

Az általad felsorolt fajták közül - ha lusta kutyára vágsz - akkor sem a tacskót, sem a boston terriert nem ajánlanám, mert ők azért pörgősek termetük ellenére is. Az angol bulldog számomra a Tom és Jerry rajzfilmet idézi fel, a basset houndot nem lépcsőztetném a gerince miatt (ahogy a tacsit sem). Shih-tzu és a Cavalier King Charles spániel aranyos fajták, őket viszont nyírni kell.


Remélem segítettem a döntésben.

2012. márc. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Igen. Köszönöm a választ!
2012. márc. 24. 12:23
 17/21 anonim ***** válasza:
Tacskót semmiképp ne, ők nagyon aktívak, meg a lépcsőzés sem tesz nekik jót. Lehet, hogy leírták már, nem olvastam végig minden hozzászólást. Ha így van, bocsi.
2012. márc. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ha nem ragaszkodsz konkrét fajtához, akkor írj neki, pont az a problémája, hogy az ideiglenesen befogadott kutyája lusta, ő pedig pörgőst akart vállalni:

[link]


Ha a felsorolt fajtákban gondolkozol, akkor shih-tzu, francia bulldog. Ami szóba jöhet még, nem túl pörgős kutya és nincs erős vadászösztöne, az a mopsz, coton de tulear, sheltie, tibeti terrier (a nevével ellentétben nem tipikus terrier, más állattal összeszoktatható és nem túl mozgékony). A többi felsoroltat nem ajánlom, mert levadásszák a csirkéket.


Ami még jó lenne, egy idősebb juhászkutya fajta (pl. mudi, pumi) a fajtamentőktől, mert ezeket úgy szelektálták, hogy ne bántsák a jószágot, és mivel idősebb, nem is pörgős.


[link]

Bármilyen fajta mellett döntesz is, olvasd el az adatlapját ezen az oldalon, mert itt le merik írni az esetleges hátrányokat is! Emellett táblázatba szedve van a mozgásigény, gyerektűrés, más állatokkal való viszony, ajánlott -e kezdőknek stb. Hasznos nagyon!

2012. márc. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nekem angol bulldogom van, de egyáltalán nem mondanám lustának. Folyton pörög, imád játszani, menni ide-oda. Úgyhogy én nem ezt a fajtát választanám a helyedben. De az is lehet, hogy csak én fogtam ki egy mozgékonyabb kutyust :)
2012. márc. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Spániel, Shi-cu nagyon aktívak. Az angol bulldog se lassú és a tacskó sem, ráadásul a nemigen szeretnék a szárnyasokat basset haunddal együtt. A yorki is nagy mozgásigényű, mint az elsők. Sztem Francia buli.
2012. márc. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!