Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Sacaházi...

Mi a véleményetek a Sacaházi mudi kennelről?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok?

Menthetetlenül beleszerettem a fehér mudiba és úgy olvastam ő kifejezetten fehér mudikat tenyészt.


2012. márc. 24. 18:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen minden kennelben születhetnek gyönyörű fehér mudik. Nézd meg a Sacaháziak formáját, alakját, tetszenek -e neked! Persze, a jellem is fontos. Nincs tapasztalatom a Sacaházival, jó kennelnek tűnik, de nekem más a mudi-ideálom, mint ami itt az átlag, de ez egyéni ízlés dolga :) Látogass el hozzá, biztos szívesen lát!

Nekem ő a mudiszépség, alakra és fejre is:

[link]

[link]

Az ő egyik kölyke lett a kutyám, gyönyörű lett :)

2012. márc. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A gulakuti kennelnek van honlapja mert sehol sem találom??

2012. márc. 26. 17:27
 3/23 anonim ***** válasza:

A Gulakuti kennel honlapja megszűnt, már készül az új. A tenyésztőt a következő számon érheted el: +36 30 253 0089

Ha O2-s számod van, a magyarországi számokat annyiért hívod, mint a többi szlovákiai számot.

2012. márc. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Most született meg a Sacaházi kennelben a 'T' alom. Szerintem Edina egy nagyon közvetlen, kedves nő, biztos vagyok benne, hogy szívesen megismerne. :)

Ráadásul gyönyörűek a kutyái.


Én a Gulakutit nem javaslom.

2012. ápr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Előző, ha nem titok, miért nem?
2012. ápr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Gulakuti kennelnél figyelj, nehogy túlméretes mudit kapj tőle, meg nekem fura ez a sok, fajtastandardben nem szereplő szín, ami ott fellelhető. Én Nyírségfia kennelt ajánlanám. A Sacaházi kennel szukáinak szerintem nincs olyan szép feje, de ez ugye egyéni meglátás. Nézd meg a szülőket, ha tetszenek neked (küllemre és temperamentumra), akkor jó. :) Arra készülj fel, hogy nem biztos, hogy fehér lesz. Én kiskutyám is hófehéren született, az volt, mikor elhoztuk, pár hónapra rá elkezdett kicsit zsemlésedni, s most olyan világos fakó - szóval, ezt nem lehet megmondani.
2012. aug. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Ő az ideálom, én kutyámnak ő az apja:

[link]


De tény, hogy akit az első válaszadó linkelt, is nagyon-nagyon szép ^^ már néztem is valahol

2012. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Giniras, megsúgom, hogy ilyen színek más kennelekben is ki szoktak hasadni teljesen standard színű, ismert származású szülőpártól, legfeljebb nem törzskönyvezik őket, sőt, régen agyoncsapták őket... Amúgy az egyedüli el nem ismert színű egyed a Gulakutiban az ordas Tipli (holott régen is voltak ilyen mudik). A többi (pl. barnacifra, hamvasbarna) nem standardból kizáró szín, és előfordul barna és cifra, hamvas és barna hordozó szülőknél. Más tenyészetben meg sok mézeslábú (fekete-cser, black and tan) születik, legutóbb a Kunok Kincsében (Gyenes) és a Pilisi Csirkefogóban (Baba). Ezek a kizárt színek erős pigmenttel járnak, nem kötődik hozzájuk betegség sem, és a kezdetektől benne vannak az állományban. Sőt, van mézeslábú "fekete" fedezőkan is (már nem emlékszem, hol), annyira besötétedett, hogy csak időszakonként tűnnek fel halványan a cser jegyek a pofáján és a lábain (de nem ő az egyedüli ilyen). A túlméretesség meg az egész állományban gond (Gulakuti Robi amúgy nem kedveli a túl magas mudikat, mert nyúlánksággal, hosszú törzzsel jár, a tenyészkutyái közül az első válaszban linkelt Mézes a legnagyobb, de ő sem lóg ki a standardból), mert a háború után, néhány egyed alapján írt standard nem lehetett pontos. Az akkori kutyák a kevésbé jó táplálástól alacsonyabbak lehettek a mostani, kölyökkortól fogva jól tartott egyedeknél. Úgy tudom, egy kicsit növelni akarják a felső mérethatárt emiatt. Amúgy a Nyírségfia tényleg jó kennel, de nekem tetszenek még a Hagymaföldi, Mecseki Bundás, Torzsási Bojtár, Méheskerti, Királytelki, Kunok Kincse, Kormosvári-Hajtó mudik is (a teljesség igénye nélkül).
2012. aug. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

A Kormosváriban is születnek néha ordas kutyák, pedig nagyon jó kennel. Nekem is ordas az egyik mudim. :) Ez amolyan még a különolegesen (ritka fajta) belül is különleges dolog.

Ha inkább hobbikutyát akarsz, akkor én ajánlom a Gondűző-Alkonyat kenneltg is. Szerintem elképesztően szép kutyáik vannak, és nagyon színesek. Sőt még a Mudimentőknél is láttam fehér mudit néha.

2012. aug. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ja és nem is túl szépek szerintem a nagyon kicsi mudik. Néhány szinte öleb méretű :/ Az eredeti standardban nem véletlenül volt nagyobb a mérethatár.
2012. aug. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!