Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az Irhaberki...

Mi a véleményetek az Irhaberki mudi kennelről?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok?
2012. márc. 24. 13:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

3 fő dolgot gondolok róluk:

- nagyon jó sportkutyák, "divatosak" külföldi mudiszeretők között

- nem túl szép kutyák. Legalábbis számomra nem teljesen ideális a kinézetük, de a tenyésztő is írja a honalpon, hogy nem küllemre tenyészt.

- muditulajdonos vagyok ugyan, de nem vagyok benne a mudis életben, viszont innen onnan hallani foszlányokat, hogy valami nagy veszekedés volt ezzel a tenyésztővel és hát elég rendesen megy az utálkozás össze-vissza. Ez számomra nem túl szimpatikus.

2012. márc. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, még aktuális-e a kérdés, nekem közvetlen tapasztalatom nincs vele, de vannak olyan dolgok, amik miatt én nem biztos, hogy vennék onnan kutyát. Azt mondja, munkára tenyészt. De nincsenek eredményei a kutyáknak, soha egy versenyen nem láttam őket. Azt gondolom mondanom sem kell, hogy az ösztönpróba nem munka. Én így kívülről azt látom, hogy van pár kutyája és azokat variálja minden koncepció nélkül.
2012. ápr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Látszik, hogy az előzőek nincsenek kapcsolatban a kennel tenyésztőjével, mint én, így hát nem is lehet adni a véleményükre.

Nekem személy szerint nagyon jó a kapcsolatom Bogival, az Irhaberki Kennel tenyésztőjével, aki egy nagyon barátságos, közvetlen nő. Mondanom sem kell, hogy innen is lesz mudim. Láttam a kutyáit, akik nem csak sportra de küllemre is tetszetősek, szóval aki azt mondja, hogy csúnyák a kutyái, annak javaslom, ne képről ítélkezzen!

Hallottam már olyat is, hogy más tenyésztők féltékenységből antiszociálisnak és flúgosnak nevezték, de én voltam náluk látogatóban, és abszolút az ellenkezőjét tapasztaltam. :)

A veszekedésről meg csak annyit, hogy ismerem a többi mudi tenyésztő munkásságát is, és ha csak fele annyira lelkiismeretesek lennének, mint Bogi, akkor nem lett volna ez a bizonyos 'veszekedés'.

Eredmények... szerintem magukért beszélnek, az összes tőle kikerült mudi eredményes a sportokban, gyönyörű, és jó családi kutya is. Nem bizalmatlanok, jó idegrendszerűek, ami sok máshonnan kikerült mudiról nem mondható el.

Én szívből javaslom ezt a kennelt neked. Ha érdekel vélemény más tenyésztőkről is, keress meg nyugodtan. :)

És szerintem ha tényleg komolyan gondolod a mudizást, akkor sipirc ismerkedni a tenyésztőkkel (főleg Bogival, hiszen ez a kennel tetszett meg neked), és lásd meg a saját szemeddel, miről is beszélek. :)



Üdv: Kirari

2012. ápr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok: had döntsem már el, hogy nekem milyen mudi tetszik. És hát számomra biztos nem az ő kutyái az álom mudiszépségek. Ettől függetlenül én is azt mondtam rájuk, hogy jó munkakutyák. Akkor meg mi a baj? Egyéni ízlésem had legyen már. Ki tudja, talán sajnos már a mudinak is különválik lassan a küllem és a munka vonal.

Az, meg hogy nem bizalmatlan, egyenesen hátrány szerintem. A mudi nem emberimádó terápiáskutyának való, ne is váljon olyanná. A bizalmatlanság nem egyenlő az idegbetegséggel.

2012. ápr. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

De említettem már, hogy ameddig nem láttad őket élőben, addig miért írsz véleményt a kinézetről? Képen nagyon sok minden nem olyan, mint a valóságban...


A bizalmatlanság szerintem nem egyenlő a közömbösséggel. A közömbösség a jó, és az elfogadható szerintem a mudi jellemében, a bizalmatlanság viszont rengetegszer szül viselkedési problémákat.

Bogi kutyái nem bizalmatlanok, hanem közömbösek idegenekkel egyszerűen. A simogatást tűrik azoktól, akiket a gazdi beenged, de nem hódolnak be pár jutalomfalatért, egygazdásak, tehát viselkedésükben abszolút mudisak.


Vannak terápiás mudik, nagyon tévedsz, ha azt hiszed, hogy nem való annak. Hallottam már mudi mentőkutyáról is, szóval a mudi rengeteg területen alkalmazható, mint munkakutya.


Sajnos ilyen elszomorító és szubjektív (főképp negatív) véleményeket látok nap, mint nap a gyakorikérdéseken, főleg a mudival kapcsolatban. Féligazságok, rosszindulat, tenyésztők burkolt üzenete a másiknak ily módon...


Kedves kérdező, ha érdekel továbbra is a kennel, állok rendelkezésedre, mint ahogy Bogi is biztosan. :)


Mások butaságára nem kívánok a továbbiakban reagálni...

2012. ápr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy nem láttam őket? Az, hogy nem vagyok a kutyás életben csupán annyit jelent, hogy nem dolgozok velük komolyan, mert így alakult az élet sajnos, majd a következőkkel. Attól még a kutyásokat ismerem. A képekkel sem tudom mi bajod. Nem a középkorban vagyunk. Köszi szépen egy jó képről el tudom dönteni, hogy mi tetszik nekem és mi nem.

Nem mondtam, hogy egy mudi nem lehet terápiás. Egy golden és menthet meg a betörőtől hősiesen. De valljuk be, hogy nem az a dolga. A mentőkutyázásban pedig nem az embert kell szeretni legtöbbször, hanem a munkát, ami a keresés.

Én nem szégyellem, az én mudim gondolkozás nélkül megharapna egy idegent, főleg ha a fejéhez nyúl. Azért nem teszi mert irányítom. Persze amíg nem foglalkoznak vele addig ő is közömbös. Ennek ellenére 99%-os karaktertesztje van. Nyaralni járunk, táborba, iskolába, rendezvényekre. Erről ennyit. Nem is akarnék másmilyen kutyát.

Szerintem te vagy az aki túl elfogult. Miért fáj az neked, hogy valakinek más a véleménye? Hisz még mindig nem mondtam egy szóval sem, hogy rossz kutyák, csak azt, hogy nekem nem tetszenek. Ha már itt tartunk számomra a gyönyörű, tökéletes kinézetű kutyák a Gondűző-alkonyatban vannak. Teszem hozzá NEM vagyok szakértő csak tulaj, nem fogok onnan kutyát venni a közeljövőben mert sportolni akarok, emellett nem érdekel semmilyen személyes vita, vélemény a tenyésztőkről, csakis a kutyák.

2012. ápr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Azért remélem találkoztál is már velük, és úgy alkotsz véleményt... mármint Celeste-tel és Péterrel.


Én nem lennék büszke rá, hogy ha a vonaton egy kisgyerek kérdezés nélkül megsimogatja a kutyát (hiszen tudjuk milyenek a gyerekek), akkor megtámadja. És nem mindig van időd reagálni... Ez szerintem tűrhetetlen, bármilyen fajta kutyáról is van szó.

Én nem tudom ki vagy, de ha láttad már Bogi kutyáit (teszem hozzá: az összeset) élőben, akkor vállald a neved, és ne a gyakorikérdések account-od mögül írogass. Szeretnék egy nevet is társítani ehhez a "nagyszerű" gondolkodásmódhoz.


Pont azért vagy elfogult, mert adsz olyan "foszlányokra", amiket mások mondanak neked. Előbb meg kéne ismerkedni Bogival, meghallgatni az ő álláspontját is, nem pedig innen-onnan hallott dolgokat szajkózni.


A képekről pedig csak annyit, hogy rengeteget torzítanak még egy tükörreflexes géppel is... én például láttam már olyan kutyát, aki képeken gyönyörű volt, élőben viszont abszolút nem hozta az általam elvárt szintet. Szóval lehet, hogy nem a középkorban vagyunk, de szerintem csak annak higgy, amit a két szemeddel látsz.


Nem bántásból mondom, de jobb lenne, ha nem olyanok adnának tanácsot itt, akik nem is tudnak semmit az adott kennelről.


Másik dolog meg, hogy én biztosan nem ezekből a válaszokból dönteném el, hogy honnan kell mudi. Meg kell ismerkedni több tenyésztővel is, elmenni velük kirándulni, látni a hozzáállásukat, a kutyáik viselkedését. És ez nem kevés idő.


Szóval sok sikert kívánok, remélem megtalálod álmaid mudiját! :)

2012. ápr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Már nem azért de most komolyan mi bajod?? Komolyan nem bírod elviselni, hogy valakinek más a VÉLEMÉNYE (csak egy vélemény hahóó...) mint neked? Ha valakinek a piros poló tetszik, mikor neked meg a kék azzal is ilyen elkeseredetten harcolsz? Nem értem, bocsi. A kérdező véleményeket kért. Az oldalon nem szakértők vannak, ezt a kérdező is tudja. Emellett nem láttam hogy (rajtad kívül) bárki is rá akarta volna beszélni bármire, csak elmondták amit gondoltak. Ha meg olyan buta a kérdező, hogy a válaszokat követi minden áron akkor az az ő baja.

És igen, találkoztam velük. Azonnal megtaláltuk a közös véleményt, pedig még fiatal voltam és csak pár mondatot beszéltünk. Tetszenek a kutyáik és az életstílusuk. Ettől függetlenül mint mondtam, nem fogok a közeljövőben tőlük venni kutyát, mert nem olyat szeretnék amit ők nyújtanak. Őszintén szólva egyáltalán nem érdekel ki, mi a tenysztő, csak az hogy jó kutyái legyenek és jól bánjon velük. Aztán, hogy milyen kedves vagy bunkó vagy akármi azt letojom. Nem őt veszem meg.

De kezdek kételkedni, hogy te egyáltalán elolvasod azt amit írok, mert folyton a tenyésztőt véded, holott senki nem bántotta. Attól, hogy megismerem, még nem fognak tetszeni a kutyái, és nem az ő hibája, hogy nem tetszenek. Tetszés... Érted... Egy egyéni dolog. Remélhetőleg a nő érettebb mint te és fel bírja fogni, hogy ez csak egy vélemény. Amikor megyek az utcán sokszor beszólnek a mudijaimra, hogy rondák, ami bunkó dolog, de még egyiknek sem álltam, hogy meggyőzzem, hogy nem, mert az ő ízlése.

A kisgyerekkel meg rátapintottál az egyik legnagyobb bunkóságra. Igenis senki ne menjen a kutyám közelébe engedély nélkül. Én fogom őket kszolgálni szórakoztatással, nem fogok kioktatni, semmi mást nem teszem mint ami az én kötelességem. Ha ő nem vigyáz magára vagy a gyerekére, akkor az az ő baja. Ja és a vonaton én száőjkosárban hordom a kutyám, mert be szoktam tartani a szabályokat. Emellett, ha kutyával vagyok akkor nem bulizok, hanem a kutyára figyelk, hisz ezért vettem. Úgyhogy nem, nem fog semmit csinálni mielőtt észreveszem. Különben is ismerem minden mozdulatát. Amúgy pedig kocsival járunk. 3 kutyával elég kellemetlen lenne vonatozni. Én arra "használom" a kutyáim amire valók. Ha emberimádó kutyát akartam volna, aki szeret mindenkit, aki szórakoztatja a közönséget, akkor olyan kutyát veszek. Úgyhogy tessék békénhagyni. Majd én barátkozok akivel akarok, és azzal a kutyám is barátkozni fog mert azt mondom.

2012. ápr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Nincs erőm hülyékkel vitatkozni. :) Nem rábeszélni akarom, de nehogy már adjon olyanok véleményére, akik ilyen buták, és a kutyájuk is nekiront bármelyik idegennek azért, mert meg merik érinteni. Nehogy azt hidd, hogy egy gyermekét védő szülő nem szaladna azonnal intézkeni, ha a kutya csak feldönti morogva, vicsorogva a gyereket, hiába a szájkosár. :)

Attól még, hogy TI kocsival jártok, a kutyaiskolában (jobb helyeken) a kocsival közlekedőknek is megtanítják a tömegközlekedést kutyával. Bizonyára ezt azért nem tudod, mert vagy nem jártál vele, vagy pedig olyan helyre, ami többet árt, mint használ...

Mindegy, a te sztorid több sebből vérzik, még ha jó vitapartner lennél, rád szánnám az időm, de nem fogom magam azzal hergelni, hogy milyen emberekhez, emberek kezébe kerül a mudi! Szomorú... meg hát a gyakori kérdések nem is erre való, hogy itt vitassuk ezt meg.

Tapasztalatokat kért a kérdező, és mintha az neked nem lenne a kérdéssel kapcsolatban. :)


Bogi egyébként nem olyan típus, aki egyik kocsiból a másikba átschefteli a kutyát, oszt szevasz. Ha valamelyik gazdijelöltet megkedveli, akkor mudis kirándulásokat tervez az illetővel, és szívesen látja bármikor a saját otthonában is, szóval tényleg szívét-lelkét kiteszi az emberért. :) És az ő kutyái tényleg mindenre szűrve vannak, nem csak csípőizületre... sorolhatnám még, miért jobb Bogi sok más tenyésztőnél, de akkor egyhamar nem végeznék :) És ez nem mellébeszélés, ezek tények.

2012. ápr. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jézusom neked tényleg valami bajod van... xD

Most akkor megyek és felakasztom magam, csak mert nem tetszik valami ami neked igen... Meg is erőszakolhatom magam, akkor sem fog tetszeni az ami nem tetszik. Ez nem az én hibám. És senki más hibája sem. Ezen nincs mit vitázni, mert én nem akarok semmiről senkit meggyőzni. Így nem csoda, ha rossz vitapartner vagyok, ugyanis az egyetlen aki vitázik itt, az te. :D É csak elmondtam egy ízlést, ami tény és semmi többet nem kell vele csinálni mint felfogni és élni tovább az életed.

Szánalmas vagy, hogy semmit sem olvasol el amit írok. De megemlíteném mégegyszer, hogy a kutyámnak 99% karaktertesztje van, iskolába járt, minden versenyét megnyerte vagy legalább második lett amire próbából beneveztünk, etológia teszteken vesz részt, nyaralni jár velem és sorolhatnám. Nem tudom honnan veszed, hogy bárkinek is nekiugrik, vagy ugrott mert én ilyet nem mondtam. Soha nem csinált ilyet és nem is fog. Betegesen ragaszkodom hozzá, hogy úgy éljen, hogy senki ne vegye észre hogy van magyarul ne legyen vele gondja senkinek. Érdekes módon általad normálisnak tartott (általam meg mindenkivel elmenő emberimádónak) kutyákat láttam már sokkal rosszabbul viselkedni. A legtöbben pl nem akadnak fent rajta, ha ki akar végezni egy másik kutyát vagy állatot, mert "domináns" meg "rossz élete volt" vagy "ösztön". Na nálam meg ez az ami elfogadhatatlan és elképzelhetetlen. Mióta megvan azóta gondkoskodtam róla, hogy minden ismerősöm fejére beleverjem, milyen fajta kutya ez, s körülöttem egyre többen tartanak mudit, mert látták nálam. A legnagyobb utálkozó akivel találkoztam már mindennél jobban imádja a mudiját. Szóval biztos nagyon rossz látvány lehetek. :) Megcáfolod magad, mert felháborodsz ha esetleg valaki látás nélkül alakít ki véleményt egy kutya kinézetéről, ugyanakkor te sokkal rosszabbakat mondasz a viselkedéséről, pedig sosem láttad a kutyám élőben.

Sajnálom ha valami ennyire flezaklat. Tanulnod kéne egy kis elfogadást, neked is könnyebb lenne úgy élni.

2012. ápr. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!