Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem kellett volna a hideg...

Nem kellett volna a hideg zuhany ugatás ellen?

Figyelt kérdés
Az ideiglenes kutyusom nekiállt ma éjjel ugatni, mint az őrült. Mivel tömbházban lakunk, ez tűrhetetlen. Mindenhogy próbáltam leállítani, hasztalanul. Szép szóval, csúnya szóval, kapott egy grabancrázást is, semmi. Végső elkeseredésemben fogtam magam, beraktam a kádba, hideg zuhanyt locsoltam az arcába. Annyira meglepődött, hogy elfelejtett utána ugatni, tehát bevált. De mégis olyan barbárságnak tűnik nekem. Vannak ötleteitek, hogy mit tegyek, ha megint ilyesmi történne?
2012. márc. 25. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha ugatna akkor foglald le valamivel. Adsz neki kaját, játszol vele stb...
2012. márc. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hajnal 3-kor kómásan? Hogy aztán megtanulja, ha unatkozik, elég egyet-kettőt vakkantani, és már jön is a gazdi játszani? Nehogy már a málnás egye a macit:)
2012. márc. 25. 10:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha bevált a zuhany, akkor legközelebb lespriccolhatod vízipisztolyból,hátha ennyi is elég neki. De szerintem ez nem akkora durva büntetés, még jobb is mint a grabancrázás. Akár megismételheted párszor, tuti leszokik az éjjeli ugatásról, ha mindig kap egy kis fürdőt utána.
2012. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ideiglenes kutyáról van szó, attól függ, mit tennék, hogy milyen állapotban van a kutya lelke.

Mert ha pl. az én menhelyimmel tettem volna ezt, háát... szerintem örökre tarthatott volna a rehabja.


Egy másik kis méregzsáknál viszont valószínűleg beválna.

(Én csak vízipisztolyt használok, ha nagyon szemtelenkedik, de nem szólok és hátulról lövöm le.:D)

Csak egy feltételes reflexet akarok kialakítani benne, hogy ha felágaskodik az asztalra, akkor jön a spricc, jaj, nekem ez nem jó, inkább nem ágaskodok.:D


Amúgy én ilyenkor sosem nyílt agresszióval reagálnék, az csak olaj a tűzre. (Most nem is a zuhanyra, inkább a granabcrázásra, erőszakos rászólásra stb gondolok.)

Ilyenkor a kutya izgalmi állapotát csökkenteni kell...


Ha van időtök rá, én bevezetném a klikkerezést.

Nálunk nagyon bevált, hogy bármilyen rossz dolgot abbahagy, jutalmazom. (Persze megvan a maga technikája, hogy a kutya nehogy direkt csinálja a rosszat, hogy utána jutalmat kapjon...:))


De ilyenkor lehet, hogy adnék neki egy egyszerű feladatot (hogy nehogy azt higgye, az ugatásért jár a dicséret), és elé tennék egy giga velőscsontot.


De mondom ha nem olyan érzékenylelkű, akkor simán támadd hátba vízipisztollyal...:)



+ javaslom, grabancrázás helyett a felső pofájára szoríts rá úgy, hogy az ujjaid az ínyét nyomják addig, amíg nyüszítve ellenkezni nem kezd. Ezt kísérje egy határozott, de nem kiabálós NEM.

valójában az anyakutya így teszi helyre a kölykeit, nem annyira grabancrázással... A grabanc egy teljesen más funkciót lát el a kutya kölyökkorában...

2012. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a kommenteket.
2012. márc. 25. 10:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ezt nem csinálnám, mert még a végén elkezd félni a fürdetéstől és a víztől! Vegyél egy sűrített levegős palackot, ez ijesztőt szisszen és levegőt "lő" oda, nem is kell rá, elég mellé. Ettől nagyon meglepődik, azt sem tudja, mi történt, közvetlenül hozzád kötni se tudja :))
2012. márc. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kádas megoldást én sem tartom túl jónak, mert félni fog tőle a kutya, ha meg akarod fürdetni, azt fogja hinni, hogy büntetést kap. A vizipisztoly vagy virágpermetező flakonba töltött víz jobb megoldás.
2012. márc. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!