Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le fog szokni erről a kutyám?

Le fog szokni erről a kutyám?

Figyelt kérdés
8 hónapos,kan.Sétálás közben mindenkihez odaszalad és nyalja a kezüket.Amióta elhoztuk a tenyésztőtől,próbáljuk leszoktatni erről,de nem sok sikerrel.Jutifalat,játék,szigor.Mindent megpróbáltunk.Annyi az eredmény,hogy ha erélyesen rászólok,ott marad mellettem.De látszik rajta,hogy minden porcikája vágyik az idegenhez.Erdőbe,elhagyatott helyeken is ha sétálunk és valaki megjelenik,rögtön szaladna oda,hogy üdvözölje,nyalja.Semmi bizalmatlanság,pedig a fajta egyik jellemzője ez.Legalábbis standard szerint.Nagytestű kutya,nem áll jól neki ez az alázatos magatartás.Nem akarom,hogy agresszív legyen,csak egy picit visszafogottabb,bizalmatlanabb.Ha nappal nem is,de legalább este,sötétben.
2012. márc. 25. 12:33
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Sajnos amíg a tenyésztőnél volt,akárki ment hozzájuk,nyomta a kezükbe a falatot,hogy adják a kölyköknek.Gondolom ezen valamiféle szocializációt értett.Mivel mi hoztuk el a legkésőbb,őt etették az idegenek a legtovább.Ilyen erősen berögzült neki ez a szokás vagy van remény,hogy később normálisan tudunk sétálgatni.
2012. márc. 25. 12:38
 2/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hallottál-e már a pórázról. Nézz utána, praktikus eszköz a kutya neveléséhez és sétáltatásához egyaránt.
2012. márc. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen,halottam.Használjuk is.De vannak helyek és alkalmak,amikor szabadon engedhetjük(nem MO-n lakunk).Próbáltuk azt is,hogy 1 hónapig csak pórázon.De ahogy elengedjük,és megjelenik valaki a látótéren,kezdődik az egész elölről.
2012. márc. 25. 12:43
 4/23 anonim ***** válasza:
Magától semmiről nem szokik le. Tanuljátok meg irányítani. Azt csak tudja, mit jelent a "nem szabad"... Ha nem, tanítsátok meg neki, anélkül nem lehet normális életet élni a kutyával.
2012. márc. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat.Sajnos nem olvastátok figyelmesen kérdésemet és a kiegészítő szöveget.Ott nem kérdeztem,hogy mi a póráz és írtam,hogy ha rászólok,ottmarad mellettem.Még ha póráz nélkül is van.Arra vagyok kíváncsi,hogy elnövi még ezt a furcsa szokást.Hogy ne üdvözöljön minden embert,hanem semleges maradjon,anélkül hogy én tiltsam.Visszahívható,más kutyákkal való játék közben is,sőt,ha esetleg egy vad vagy macska jelenik meg,és üldözőbe veszi,az első füttyre megáll,mintha falnak ment volna.És visszajön.
2012. márc. 25. 12:54
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

nekem van egy 7 honapos boxerem

kiskoraban o is folyton ezt csinalta

nagyon haragudtunk ezert azt csinaltuk hogy eroteljesen megrantottuk a porazzal a nyakat s igy aztan egy olyan 2 honap vagy tobb nap alatt leszokta

ha talalkozol egy ismerossel akkor mond azt neki hogy pofozza meg igy a possz elmeny sikeresse valik a hizelgesben

ezt egyre tobbszor ismeteld meg ha tudod es le fog szokni errol

2012. márc. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Te nem olvasod el a válaszokat, vagy értelmezni nem tudod őket.

Nem fogja "kinőni", neked kell megtanítanod rá, hogy ne csinálja.

2012. márc. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Koni válasza:
Én azt ajánlom, hogy keressetek meg a problémával egy szakképzett kutyatrénert. A mi nagytestű kutyánk nevelésében is sokat segített.
2012. márc. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Pedig nagyon is figyelmesen olvasom a válaszokat....Ezért tettem fel a kérdést,hogy válaszokat kapjak :) De még mindig nem olvastad el az én leírt szövegemet figyelmesen.Pórázzal nincs ez a gond,csak ha elengedem.Pórázzal normálisnak mondhatóan viselkedik,de amint levettem,megint nyaldosná az idegeneket.Azt,hogy esetleg megpofozzák,egyelőre kerülném,nem akarom,hogy féljen az emberektől,vagy haragudjon rájuk.Nem ez a célom.Lehet hatásos magoldás,de rosszul is sülhet el:félős vagy agresszív kutya.S én egyiket sem akarom.
2012. márc. 25. 13:13
 10/23 anonim ***** válasza:
Akkor mi a problémád, ha engedelmes? Visszahívod, megtiltod neki, hogy ezt csinálja, szankcionálod, ha mégis megteszi, és rá fog jönni, hogy ez nem kívánt viselkedés. Feltéve, hogy amúgy van annyi tekintélyed, hogy érdekli, de állításod szerint van, úgyhogy csak használnod kell.
2012. márc. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!