Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg fogja szokni egymást a...

Meg fogja szokni egymást a kutyám és a kiscicám?

Figyelt kérdés
Most hoztam haza egy új kiscicát de a kutyám nem nagyon kedveli, többször is megpróbálta elkapni, meg ugatott rá.Nem mellesleg a cica is igencsak fújt rá.
2011. máj. 27. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha még tényleg kiscica, akkor igen. Lehet, hogy még most idegen a kutyának, de meg fogja szokni. Tudja a kutya is, hogy gyerek élőlény és már oda tartozik, csak még féltékeny. Te is segíthetsz az összeszokásban. Pár hét, és akár együtt is fognak aludni. :-)
2011. máj. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Volt korábban is cicád, a kutyáddal együtt?

Nálam az a módszer vált be, hogy amikor hoztam a cicámat, akkor a kutyám már 5 éves volt. Mindennap foglalkoztam velük, hogy összeszokjanak. Fogtam a cicát, az ölembe vettem és a kutyát fokozatosan engedtem közel hozzá. Ha láttam, hogy a kutyának nem tetszett, akkor nőveltem köztük a távolságot. Aztán újra közelítettem őket, amíg el nem jutottunk arra szintre, hogy a cica nem fújt rá, a kutya nem ugatta, nem morgott és nem akarta bántani. Persze ez több hétbe is beletelhet. Végül nálunk annyira összebarátkoztak, hogy együtt aludtak, egy tálból ettek és ittak... végén már elválaszthatatlanok lettek. 10 év után, mikor a kutyusom egyik reggelre elpusztult a cica ott feküdt a lábai között, hozzábújva és őrizte. Szóval, ők tényleg nagyon szerették egymást.

2011. máj. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, és igazán megható ez a történt, kedves "második"!Volt már előzőleg is cica a háznál, csak ő eltűnt.:(. Mondjuk a kutyám nagyon érdeklődik utána, mindig próbál bejutni a szobába ahol a cica van, de egyszerűen fél tőle. Legalábbis ezt látom a viselkedéséből.
2011. máj. 27. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!