Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS kullancs volt a kutyamban,...

SOS kullancs volt a kutyamban, milyen tunetekre figyeljek?

Figyelt kérdés

Nagyon megbiztam a spot on-ban amit eddig hasznaltunk,sose volt meg benne kullancs,erre tegnap a hasanal talaltunk egy befurodott bogarat... Szinte biztos,hogy kullancs bar meg eleg kicsi volt,gondolom meg nem szivta .eg tulsagosan magat verrel.


Remelem,hogy nem kapott el semmit a kutyam,de ha igen, akkor milyen tunetek jelentkezhetnek nala,van lappangasi ido?


Elore is nagyon koszonom a valaszokat!


2012. márc. 26. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Itt az én kérdésem, olvasd el:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2780822-most-..


Remélem nem lesz baja!

2012. márc. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Minden tünetre figyeljetek, ha bágyadt a kutya, vagy bármi más gyanúsat láttok, akkor irány a doki.

Egyik szer sem véd 100%-osan a kullancsok ellen, főleg nagyon kullancsos területen. Nekünk is becsúszik évente 2-3/kutya, de ennél lejjebb még nem sikerült vinnünk az arányt, úgyhogy nem cserélgetünk.

2012. márc. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Koszi mindkettotoknek!

Az a nehez ebben most,hogy a meleg miatt alapbol tobbet pihen es kerti kutyus ugyhogy a pisit se tudom mindigellenorizni.. Az etvagya jo,bar tegnap othagyott par falatot, de utana a macska kajajat azert befalta.

2012. márc. 26. 11:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát az a baj, hogy most hiába nézed a tüneteket, több év is lehet a lappangási idő.

De nyugi,ha szépen, szakszerűen vettétek ki a kullancsot, és nem érezte hogy haldoklik, + 4 óránál kevesebb ideje volt a kutyában, akkor szinte tuti, hogy semmi gáz nincs.


az enyémekben naponta találok 1-2-t...


Egyszer meg egy erdei séta után magamon találtam 97-et, ráadásul még bébikullancsok voltak, szabad szemmel alig látható, halványsárga színűek.


Nincs semmi bajom.


Csak ne fürdesd a kutyát, csak ha tutira megnézted, hogy nincs benne kullancs...

Ne kenj a kullancsra krémet, stb...


Csipesszel megfogod a nyakánál (nem ezekkel a sz.r kullancscsipeszekkel, hanem normális fém szemöldökcsipesszel) megszorítod és csavarva kihúzod.

Ritkán beleszakadhat a feje, nem baj, kicsit begyullad és a kutya szervezete kilöki.

2012. márc. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Hát az a baj, hogy most hiába nézed a tüneteket, több év is lehet a lappangási idő."

Ez milyen marhaság?

2012. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

milyen marha, aki megkérdezi, hogy ez milyen marhaság?:)


olvass utána, és fogadjunk egy naugyéban, hogy nekem van igazam...:)

szerintem nem vagy tisztában vele, mennyi betegségnek van akár 1 év vagy annál is hosszabb lappangási ideje.


a babézia idült változatát (tartós parazitémia) például labori eredmények alapján sem lehet egyértelműen megmondani.


Rengeteg fertőzött kutya van, aki tünetmentes hordozó.



Kutyákban a lyme-kór lappangási ideje a csípéstől számított 2-5 hónap!

és még ekkor is csak ízületi gyulladás szokott lenni a tünet, amiről sok orvos nm is sejti, hogy lyme okozza.


A jó hír, hogy egy spirochéta baktérium okozza, ami cisztává alakulva "utazik" a kullancs emésztőrendszerében, és 24-48 órás vérszívásra van ahhoz szükség, hogy visszaváltozzon átadásra lehetséges alakba.



Most nem sorolok fel több ilyen betegséget, de hidd el, van pár.

2012. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utánaolvastam, és babesiához pár napot, lyme-hoz pár hetet írnak, maximum pár hónapot. Ami azért közel sem több év.
2012. márc. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

éééérteeem:)


és mondd csak, a babesia túlheveny, heveny, félheveny vagy idült változatáról olvastál?


ha figyeltél volna, akkor láthatod, hogy én az IDÜLT, vagyis tartós parazitémiáról írtam.:)


És nem értem mi a gond a hónapokkal, 2-5 hónap lappangási ideje van a lyme-kórnak, ezt is írtam.:)


A kérdező a lappangási időre is rákérdezett.

Jobb, ha tudja, hogy igen,nagyon is hosszú lappangási időre is számíthat.


Ha pedig heveny fertőzésről van szó, napokon belül igencsak egyértelmű tüneteket fog produkálni a kutyája, amivel minden normális ember azonnal megy az állatorvoshoz.

Most ezeket minek soroljam fel?


De remélem, semmi baja nem lesz a kutyának, ahhoz kell egy kis pech is.

2012. márc. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!