Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megállapítani,...

Hogyan tudom megállapítani, ha szorulása van a kutyának?

Figyelt kérdés
Kinti kutya, össze-vissza végzi a dolgát, szóval mire megtalálom, addigra már a naptól is kiszárad. Öreg kutya, egyéb más baja is van, de most nem eszik rendesen két napja és nagyon puposít amikor erőlködik és az átlagnál is lomhábban megy.
2012. márc. 27. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor épp ideje lenne elkezdeni gondoskodni róla. Egy gazdinak minimum tudnia kell, hogy a kutyája rendesen eszik-e, rendben van-e az emésztése... Ha öreg, akkor fokozottan odafigyelni rá. Töltsél vele több időt és figyelj oda rá. Tudjad, hogy kakilt-e. Ha nem, akkor vidd dokihoz, mert komoly baja származhat belőle. Otthon is lehetne segíteni rajta, ha egyértelműen csak szorulása lenne, de ehhez ugye ezt is tudni kéne.
2012. márc. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezt így már az elején sejtettem, hogy megkapom, hogy nem vagyok elég gondos. Nézd, mint írtam öreg, beteg, más egyéb baja is van, ezért már hónapok óta folyton orvoshoz hordtuk, vagy az orvos jött. Sajnos már anyagilag nem tudom megtenni, hogy ahányszor ferdén néz, mindjárt orvoshoz vigyem. Szerintem még az ember sem rohan mindjárt egy szorulással orvoshoz, mert házilag kezelhető. Már az orvos is úgy van szegénnyel, hogy ővele már nem lehet sok mindent kezdeni, daganata van. De azért amíg él, (vagyis amíg nem kell meghozni egy nagyon szomorú döntést) addig is szeretném a napjait jobbá tenni. Na jó, inkább tételezzük fel, hogy szorulás, mert hát úgy mint az öreg embereknél, a kutyáknál is gyakori. Még mindig jobb ha megf@satom, mintha beszorul. ez esetben milyen ételt szabad neki adni? Konzervet kaphat?

Én ápoltam két évig nagymamát, akinek a vége felé már gyakran voltak ilyen problémái. Nála tudtam mit kell ilyenkor tenni, de nem tudom pl. hogy a kutyakonzerv kaja mennyire jó ilyenkor. Száraz táp, csont nyilván ilyenkor ki van zárva. Van laevolac is, még szegény mama idejéből maradt, az rajta mindig segített, de nem tudom,hogy a kutyával hogyan tudnám megetetni, mert most még ugye válogat is. :-( A konzerv az egyetlen, amit bármikor jóízűen megeszik.

2012. márc. 27. 14:48
 3/10 anonim ***** válasza:

Valami olajfélével leönteni a kaját? Azzal "gördülékenyebb" lesz szerintem.

Én azért a helyedben megpróbálnám pár napig megkeresni minden reggel a kakit, csak hogy biztos lehessek benne, hogy nem lesz bélcsavarodás.

2012. márc. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne tételezzük fel, hogy szorulása van, hanem győződjünk meg róla. Én legalábbis így szoktam. Egy beteg kutyánál homályos feltételezések alapján otthon kuruzsolni nem a legjobb. Mi a rosseb olyan bonyolult abban, hogy a napi táplálékbevitelét, majd székletét kontrollálom. Pláne egy beteg kutyánál. Legyen már szerencsétlennek annyi becsülete, hogy társként viselkedsz vele. Bocs, de így gondolom.
2012. márc. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Keresgélem a kakikat, mivel nem tudok egyfolytában a nyomában lenni és eléggé száraz aknákat találok. Most kevertem Laevolacot tejbe, azt megitta. Igen, az olajra én is gondoltam, csak úgy nem eszi meg. :-( azért lehet, hogy megpróbálkozom azzal is. A mamával is mindig ez volt, mivel agyvérzése volt és nem tudott kommunikálni, mindig nekünk kellett kitalálni, hogy épp mi a baja. Persze nála azért kicsit könnyebben rájöttünk, ha nem volt széklete. Olyankor csak híg ételt kapott, meg a fent említett csodatrutyit. Hát igen, a bélcsavarodás veszélye könnyen fennáll.

Tényleg, azért esik rosszul amikor olyant írnak, mint az első, (persze nem pontozom le, mert nem tudhatja az előzményeket, a körülményeket) de higgyétek el nagyon sokat foglalkozom vele, egy állat öreg korára épp úgy leépül mint az ember, csak épp az embert ilyenkor már kórházba szállítják és állandó orvosi felügyelet alatt van. Én leginkább azon akadok ki a környezetemben, hogy folyton mindenkitől azt hallom, miért nem altattatom már el. Mintha olyan könnyű volna megállapítani, mikor hozza meg az ember a döntést. Mikor fele ennyi baja nem volt, már akkor is ezt kaptam a fejemhez. Az orvos meg úgysem fogja magától soha kimondani. A mama az utolsó pillanatig élni akart, pedig már semmire nem volt képes magától. Nem tudom, hogy szegény állatok mit gondolhatnak ilyenkor. Annyit tudok, hogy nem ma és nem holnap jön el a napja egy nyamvadt szorulástól.

2012. márc. 27. 15:22
 6/10 anonim ***** válasza:

Kutyafüggő, mi hajtja meg.

Tej, konzerv, paraffin olaj pl

2012. márc. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocs, de naponta kétszer össze lehet szedni a kakit anélkül, hogy bármilyen előzményt vagy körülményt tudni akarnánk. Ehhez nem kell a nyomában járni sem, időben sem hiszem, hogy sok kell hozzá. Akkor meg pontosan tudod, hogy mikor milyet kakilt, nem?

(egy menhelyen naponta több száz kutyánál teszi meg ugyanezt egy ember. Otthon munka előtt és után gondolom ugyanez megtehető a sajáttal is könnyen, de tényleg befejeztem, mert máshogy gondolkodunk az állattartásról)

2012. márc. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szedd össze a sz*rt, és figyeld a friss kupacokat.Ehhez azért nem kell diploma...
2012. márc. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kioktatást. Mostantól a 2000 m2 es telken igyekszem sűrűbben benézni minden zegzugba és igyekszem megállapítani, melyik kakicsomó volt a legutóbbi.
2012. márc. 27. 18:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Öreg kutyánál azért lehet megejteni egy orvosi vizitet, ha úgy látod, nem tud piszkolni, plusz az étvágytalanság is valami bajt jelez. Persze, van, aki ilyenkor gumikesztyűt húz, és megnézi, mi van ott hátul.
2012. márc. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!