Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Atttól hogy olcsók még lehetne...

Atttól hogy olcsók még lehetnek egészségesek?

Figyelt kérdés
Yorki kutyust szeretnék és a hirdetők már 30ezerért is árulják.Csak olyat szeretnék ami családi légkörbe született!(nem tenyészet).Érdemes annyiért megvennem vagy jobb a drágább?(én szeretni,és gondozni,törődni akarok vele,nem akarok cirkuszi bohócot csinálni bellőlle)
2009. jún. 15. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Lehetnek,de semmi garancia rá.Inkább nézz meg több tenyésztőt és válassz aszerint,hogy hol láttad a legemberibb körülményeket.

Sajnos a családban volt rá példa,hogy olcsóbb westit vettek és nagyon beteges kutyus.Az orvos szerint a nem megfelelő tenyésztés miatt.


Inkább gyűjtsél még pénzt rá,és járd jól körül a témát.

2009. jún. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy TK nélküli, én 50-ért vettem. Imádjuk egymást, de tény, sok betegsége van. Pár dolog nem úgy alakult vele, mit ahogy kellett volna. Pl:harapása pocsék, tejfogait nem vedlette el - 3 évesen is még húzott ki neki a doki tejfogakat, rejtett hereműtéten is átesett, valamint néha epilepsziás rohamai vannak, amik úgy fél - egy évente kijönnek. Én biztosan nem vennék legközelebb már TK nélkülit. És tuti, hogy valami jó tenyésztőt választanék...De döntsd el te, hogy mit szeretnél..
2009. jún. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetnek, ha nagyon nagy szerencséd van. A valószínűbb azonban az, hogy az első évben ráköltöd a különbséget, amibe egy törzskönyves, szűrtszülős kutya kerülne.

EGyébként a tenyésztők többségének 4-6 kutyája van és családban élnek.

Ha választasz, menj el, nézd meg a körülményeket, a szülőket, hogy bánik a tenyésztő a kutyájával.

2009. jún. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A klasszikus elképzelés a tenyészertől, ma már egy igazi tenyésztőnél nem állja meg a helyét. A kutyák caládtagként élnek, legalábbis azoknál akik számomra tenyésztők. Isemerek olyat akinek 10 nagytestű kutyája van , médgis úgy bánik velük, élnek eggyütt, mint egy nagy család.
2009. jún. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem TK-es, elismert tenyésztőtől van beteg kutyám...:-(
2009. jún. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
12:12: Sajnos ez is benne van a pakliban, csak jóval ritkábban fordul elő.
2009. jún. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet egy "fajtatiszta" kutya olcsón, tk nlélkül is egsézséges, csak kicsi rá az esély (ahogy arra is, hogy teljesen totál fajtatiszta) Az olcsó, "szaporított" kutyákat sokszor nem oltják rendesen, odaadják 6 hetesen stb...


Ami nagyobb valószínűséggel egsézséges: tenyésztőnél vásárolt, oltott, szűrt felmenőkkel rendelkező kutya (vagy ha nem egészséges véletlenül, akkor van rá garancia), és a teljesen, totál keverékek, mert a genetikai bategségek sokkal kisebb eséllyel jönnek elő, mert nagyon kevert a kutya génállománya. Persze oltani őket is kell, mert van pár betegség, ami ellen csak az oltás véd...

2009. jún. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!