Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy törzskönyves 10...

Van egy törzskönyves 10 hónapos briard szukám. Mikortól lehetnek kölykei? Mit kell megtennem ahhoz, hogy a kölykök biztosan egészségesek legyenek? Kiállításra muszáj hordanom a kutyám vagy ott úgyis minden előre le van zsírozva?

Figyelt kérdés
2009. aug. 4. 16:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

kölykei a harmadik tüzelés után lehet, 1,5-2 éves korában

a szüréseket pontosan a fajtánál nem tudom, neten biztos rá tudsz keresni és beszélj egy jobb dokival

a kiállításra hordhatod, de nem kötelező ... egy sok dijjat nyert szuka kölykeit jobban - több pénzért tudod eladni (ami kell is hogy legalább nullára gyere ki). Ami mindenképp kell az 1 éves kora után egy tenyésszemle (5000 Ft), valamint ki kell váltanod a kennelnevet (Meoe tagság évi 6000 Ft, kennelnév: 10000 Ft). Kell majd venned alombejelentőket, miegymás ... és minden olcsobb ha meoe tag vagy (fele annyiba kerül).

2009. aug. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, sokat segítettél!
2009. aug. 4. 16:46
 3/16 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Szia!

Először is olvasd el a fajta standardjét. A kutyát tenyésszemlén mindenképpen be kell mutatnod, különben a kölykök nem kaphatnak csak felülbélyegzett TK-et.

Kiállításra érdemes(sőt ajánlatos)elvinni, ha jó a kutya nyerni fog,semmi sincsen lezsírozva, ezt azok mondják akiknek a kutyái nem nyernek, ergo savanyú a szőlő.

Nagyon sokat kell még tanulnod a tenyésztésről,ajánlom, hogy keres fel a kutyád tenyésztőjét, kérj segítséget, figyeld a munkáját és tanulj!Nagyon sokat!

Elvileg a tenyésztésbe vétel alsó korhatára betöltött 18 hónap. De nem kell a szukát másfél évesen befedeztetni, nálam 3 éves kor alatt nem szülnek a szukák(pedig ők rövid életűek kb.8 év az átlag) Mindenki egészséges kiskutyákat szeretne, ehhez a szülőknek szűrésekre van szükségük, az eredmény még így sem garantált!Ezket a dolgokat is ko!

Remélem tudtam segíteni én is!

Üdv: a Nagy kutyás csaj

2009. aug. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Az utolsó előtti mondat fele lemaradt:)

*konzultáld meg a kutyád tenyésztőjével

2009. aug. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi neked is. A tenyésztőt felkeresem, valószínű hogy segíteni fog, és fedeztethetem a kutyám az ő egyik kanjával, aki természetesen nem áll rokonságban az enyémmel, és a legalkalmasabb az én szukámhoz.
2009. aug. 4. 16:48
 6/16 anonim ***** válasza:

"semmi sincsen lezsírozva, ezt azok mondják akiknek a kutyái nem nyernek, ergo savanyú a szőlő. "


Ezt meg azok mondják akik a legjobban "zsírozzák" maguknak az eredményeket:) Na de komolyan: a tenyésztőtől kell megkérdezni melyik bíróhoz érdemes menni, mert akár tetszik, akár nem, nagyon sok bíró nem a kutyát bírálja hanem a felvezetőt. Ha jó haver, akkor kapja a címet gyakorlatilag bármilyen egészséges kutyának, függetlenül attól, hogy az-e tényleg a legszebb. Ez mindaddig így is lesz amíg a bíró egyszemélyes Isten a ringben, és döntése megfellebbezhetetlen, kivéve ha nagyon súlyos szakmai hibát vétett.

A tenyésszemle kötelező, kennelnév nem feltétlenül, ha mondjuk csak egyszer szülne, az megoldható társtulajdonosi szerződéssel, hogy a az eredeti tenyésztőjénél, az ő kennelneve alatt szüljön. Ezen kívül a fajtaklubtól kell megkérdezned, hogy erre a fajtára vannak-e kötelező, és/vagy erősen ajánlott egészségügyi szűrések.

2009. aug. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
4%
Miért szeretnéd fedeztetni?
2009. aug. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az elsővel. És bocs,hogy ez OFF de nagyon örülök neki,hogy valaki foglalkozik a briardokkal.Régebben nekünk is volt egy briard szukánk,de 2006 ban 14 évesen meghalt :( Egy alom volt,abból is megtartottunk egyet. Sok szerencsét és jó kutyázást!
2009. aug. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi, köszi mindenkinek:) Megpróbáljuk a kiállítást akkor.

Aki kérdezte miért szeretném fedeztetni. Nos, ha a tenyészszemlén azt mondják tenyészhető, és ha a tenyésztőm is ajánlja, akkor azért, mert így tovább vihetem a szukám vonalát (vagy hogy is mondják ezt okosan):) De tényleg csak egyszer lesznek kölykei, nem akarok ezzel komolyabban foglalkozni, viszont úgy szeretném azt az egy almot, hogy minden klappoljon, nem szaporítani akarok. Utána ivartalanítva lesz. Ja és 1 kant meg szeretnék tartani, de lehet hogy még egy szukát is.

Utolsónak, imádom a briardokat, a legszebb kutya (nekem). Sajnálom a kutyusod, de nagyon szép kort élt meg!

2009. aug. 4. 17:05
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A kiállításokon a külföldi bírákhoz érdemes nevezni, mert ott kevesebb az esély annak, hogy a bíró közelebbről ismeri a magyar tenyésztőket, így nem fog kivételezni senkivel.
2009. aug. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!