Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnánk megértetni a...

Hogyan tudnánk megértetni a párom bátyjával és a feleségével, hogy nem kell több kutya?

Figyelt kérdés
A párom bátyjáék (társasházban laknak) tavaly nyáron hoztak a páromékhoz (kertes házban lakik a szüleivel) egy őzpincs kutyust se szó se beszéd. Először kb.1-2 hétig volt a bátyjáéknál utána elhozták a páromékhoz és néha mikor gondoltak egyet (unatkoztak) elvitték a kutyust pár napra, mikor pedig \'megunták\' visszahozták. Azt tudni kell, hogy a párom anyukája nem engedte, hogy bent legyen a kutyus (mert a kutyának kint a helye, mondta) ezért kint volt a dalmata kutyussal az udvaron. Mikor jöttek a hidegek a garázsban volt, viszont ott sem volt valami meleg és november környékén elpusztult szegény:((( Nagyon sajnáltam-tuk szegényt, de gondoltam igy jobb lesz mindenkinek (én imádom az állatokat és azért gondoltam, hogy igy jobb lesz, mert láttam, hogy szenved, mert egy ilyen kutya törődést igényel, olyan, mint egy gyerek és ő ezt a törődést nem kapta meg sajnos, de a párom szülei tudta nélkül hozták a kutyust egyik percről a másikra és akkor már nem mondhattak nemet, mert olyan aranyos stb...annak ellenére, hogy mind a 3-an napközben dolgoztak, csak este 6 körül értek haza szóval esély sem volt arra, hogy törődhessenek a kutyussal). Szóval elpusztult a kutyus novemberben és tegnap hoztak egy ugyan olyat!!! Hát nem felháboritó!!!!! Megint kezdődik előről:(((( Szó nélkül! Hoztak neki ágyat, kaját, játékot.....szóval mindent csak törődést nem! A párom elhatározta, hogy a godjaiba veszi és éjjel ott aludt velünk a szobában de a bátyjéknál volt előző két nap és ŐK felengedték az ágyra, mi pedig az éjjel nem tudtunk vele mit kezdeni, állandóan nyüszitett, hogy engedjük fel az ágyba, de mi nem engedtük, és a páromnak hajnal 3-kor elege lett és kitette az udvarra:((( Tanácstalanok vagyunk de nagyon:(((( Annyira sajnáljuk szegényt de nem hiszem, hogy bent lesz, mert nem lesz hozzá türelmünk. Mi a \'kinti\' kutyákhoz vagyunk szokva, mert faluban lakuk. A párom sógornője pedig azzal a kifogással jött, hogy mért nem lehet náluk a kutyus, mert napközben dolgoznak és egyedül nem birná a kutyus a négy fal között és a pároméknál pedig ha nem lesz otthon senki, akkor ki lehet engedni az udvarra, de arra nem gondolnak, hogy mi lesz télen??? Nem értem miért ennyire fontos nekik ez a kutya, mikor tisztában vannak azzal, hogy nem tudnak vele foglalkozni! És az a legjobb, hogy a szülők nem merik nekik megmondani, hogy nem kell a kutya, viszont nekünk igen! Tegnap azt mondta a párom anyukája, hogy nekem nem kell kutya sem az udvarra, sem a házba!!! Én pedig még csak a párom barátnője vagyok és nincs nagy szavam a családba úgyhogy nem is próbálkozok \'okoskodni\' , mert már próbátam, de rám nem hallgatnak, pedig sokkal többet tudok az állatokról és a nevelésükről, mint ŐK!!! Légyszives adjatok tanácsot, hogy mit tegyünk, mert ha nem teszünk semmit, akkor szegénynek ugyan az lesz a sorsa, mint az előző kutyának amit nagyon, de nagyon nem szeretnénk!!!
2009. jún. 15. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerinten nagyon sürgösen "vesszel el" az a kutya. Találsz neki gazdát a neten pár nap alatt (csak figyelj nehogy szaporitó legyen) .... aztán mielött szereznének egy ujat, ülj le beszélni velük ...
2009. jún. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a pároddal, és együtt üljetek le a kutya tulajdonosaival (gazdinak nem nevezném őket...). Álljatok a sarkatokra, mondjátok meg nekik, hogy ez így nem mehet tovább, ne számítsanak rátok, van épp elég bajotok az egészből. Ne tartsanak kutyát, ha nem tudnak róla gondoskodni. Tartsanak inkább halakat, teknőst vagy valami szőrmókot terráriumban, amit nem zavar, hogy négy fal között van.
2009. jún. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az elöttem szólóval! Ennél sokkal jobb gazdit érdemel. Nekem is van kutyám, én is hagytam másnál, amikor elutaztunk 4 napra, de az elöre meg volt beszélve, és naponta többször is telefonáltam, hogy hogy van.


Ahogy már mondták: kutya el jobb gazdihoz, és mielött még újabb érkezne, tisztázni velük, hogy ez így nem megoldás.

2009. jún. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt elsősorban nem a te dolgod lenne szólni a felelőtlen párnak, hanem a barátod szüleinek. elvégre ők a felnőttek. tudom, nem könnyű, mert nekem is vannak ilyen személyek a családomban, akik ilyen "tutyimutyik" és ha ki is használják őket, akkor sem szólnának semmit... Tényleg el kellene ajándékozni a kutyust, biztosan lesz kedves gazdija, aki szeretni fogja. Amikor elajándékozod, kösd ki, hogy egy ideig kapcsolatban szeretnél lenni az új gazdájával, mert neked is fontos, hogy jó helye legyen és te erről meg akasrz bizonyosodni. Ha rendes embert találtál, akkor nem fog ebben semmi kivetnivalót találni.
2009. jún. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen talán az lesz a legjobb, ha a szülőkkel beszélek. Legszivesebben megmondanám a magamét a párom bátyjáéknak, de nem szeretném, hogy megutáljanak gondolom ez érthető:(( Köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 15. 13:32
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ettől a falra mászok!

Miért vesz bárki kutyát úgy, hogy tisztában van vele: sokat dolgozik, a kutya egész nap be lenne zárva egyedül a négy fal közé, stb... És ezek után odalöki a szüleihez, mondván: neki nincs ideje foglalkozni vele! Vegyen plüsskutyát!

Az hogy a párod szülei kint tartják teljesen a magánügyük, egyrészt nem az övék, másrészt nyilván ahhoz a falusi generációhoz tartoznak akik szerint a kutya is csak egy haszonállat.

De a "kedves" bátyjának több esze is lehetne! Ha nem tud gondoskodni a kutyájáról, akkor virtuális kutyát tartson... Azt nem kell sétáltatni, etetni, foglalkozni vele, (napi pár kattintás és már le is tudta az egészet).

Szerintem elöször a szülökkel próbálj beszélni, utána a "kedves" bátyussal és ne engedjétek, hogy odavigye a kutyáját. A mostani kutyust pedig próbáld örökbeadni.

Nem a Te hibád, hogy ennyire agyatlanok...

2009. jún. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!