Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebből lehet baj? (többi lent. )

Ebből lehet baj? (többi lent. )

Figyelt kérdés

A történet az, hogy tegnap a kutyám megtámadott egy kicsi kutyát...

Az egész úgy kezdődött, hogy elkezdték idehozni a kapunk elé a kiskutyát, és a kutyum már akkor ugatta, ezért szóltam nekik, hogy inkább ne hozzák ide, mert nem mindegyik kutyával jön ki jól.(Szocializációval problémáink vannak, régebben elrontottam,most pedig igyekszem helyrehozni, eddig egész szépen halad.).Azt mondták rendben, nem hozzák ide, de tegnap, mikor nővérem gyerekei jöttek haza a suliból, pont itt rohangált a kiskutya (gazda nélkül) a kapunk előtt, az én kutyám meg kiszökött és megcibálta.Azonnal behívtam, ami sikerült is, és békénhagyta a kutyát.Amúgy az ebnek semmi baja nem lett, max megijedt.

A gazdáját(aki amúgy egy kb. 10 éves kislány) sehol sem láttam, pedig bocsánatot akartam kérni tőle, még úgy is, ha kóborolt a kutyája (az én hibám volt, hisz jobban kellett volna figyelnem).

Most attól félek, hogy megmérgezi a kutyám, vagy hasonló, mert errefelé nem túl kedvesek az emberek, többször is történt már ilyen, mindig a kutya szívta meg, általában másnapra halott volt...

Szerintetek egy ilyen kis baleset miatt bánthatják a kutyám?(Ja és a kiskutyát úgy értem, kistermetű.)

Bocs, ha hosszú!


2012. márc. 29. 16:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném: Nem csak ugatta, agresszíven reagált a kutyára.Vicsorgott, stb.
2012. márc. 29. 16:25
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát... Nem tudom, hogy mi jár most az ottani emberek fejében, de én a helyedben nagyon figyelnék a kutyusodra, mert sajnos nem ritka a kutyamérgezés.:S Azt mondtad, hogy nem láttad a gazdáját Akkor nem is látta, hogy mit csinált a kutyád nem?
2012. márc. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem, ő maga nem látta, de a haverjai igen, és attól tartok, elmondják neki, vagy ők maguk tesznek valamit.A kutyára mindenképp figyelni fogok.
2012. márc. 29. 16:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát én inkább estére vagy ha nem tudok rá figyelni be engedném a házba vagy bezárnám valahova. Nekem is volt már kutyám amit megmérgeztek. :(

De ha nem láttad a gazdáját, akkor ő sem látta az esetet.

2012. márc. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kR1ss19 válasza:
Vigyázz a kutyádra főleg akkor ha az a kiskutya egy (újmagyar) tulajdona. Mindig bent etesd itasd és ha kiengeded, és van idő kimenni hozzá akkor figyelj rá.
2012. márc. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindketten hibásak vagytok !

Te is , mert relatív , de agresszív a kutyád (de ezt tudod ahogy írtad)

és a kis csaj is , mert elkóborolt a kutyája(nem volt elzárva, bezárva stb.)


De szerintem ha a kutyájának nem lett nagyobb baja , akkor beszéljétek inkább meg.

Az egyenes út az járhatóbb, menj el hozzá és kérj bocsánatot, de szögezd le , hogy Ők is figyeljenek a kutyájukra..stb.


Ha mások látták , úgy is kiderül és ha felétek úgy oldják meg , hogy kinyírják a kutyát , inkább beszélj velük.


Nem történt semmi olyan , amiért ekkora árat kéne fizessen a kutyád , ÉS BIZTOS CSAK VÉDTE A TERRITÓRIUMÁT !

2012. márc. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most komolyan egy 10 éves gyerekből kinézed, hogy megmérgezi a kutyát? Megkérdezhetem, hogy te mennyi vagy?
2012. márc. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, a kutyámra vigyázok és inkább beengedem.


Utolsó: Igen, ki.Ezek a srácok elég zűrösek, a szomszédoknál tönkreteszik a kerítést és bejárnak a kertjükbe, sőt, a miénkbe is...17 vagyok egyébként.


Ha legközelebb látom a kiscsajt, akkor bocsánatot kérek tőle.

2012. márc. 29. 16:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyik-másik szuka két vizelés között olyan felülbélyegző magatartást tanúsíthat, amely nagyjából megfelel a kanok hasonló viselkedésének. Vizelés közben ilyenkor kissé felemelheti hátulsó lábát, és kisebb adagokban vizelhet, mint máskülönben.


"Önmutogatás"

2012. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!