Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A barátnőmnek úgy néz ki, pár...

A barátnőmnek úgy néz ki, pár napon belül el fog pusztulni a kutyája. Mit mondhatnék neki? mivel vigasztaljam, támogassam?

Figyelt kérdés
Egy keverék kutyája van, és elég beteg, úgy néz ki, el fog pusztulni. Meg viszonylag öreg is már, 13 éves kb, és utóbbi időben elég beteges volt. Most szinte egyáltalán nem eszik, járni is alig bír. Nagyon szeretik, szinte együtt nőttek fel a barátnőmmel! Kölyökkutyakény került hozzá, ő meg 5 éves volt. Én vagyok a legjobb barátnője, valamivel vigasztalnom kell, de hogyan? Segítsetek.
2012. márc. 29. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt az érzést :| A barátnôm kutyáját elütötte az autó... Hirtelen jött, még csak fel sem készülhettem arra, hogy mit fogok amjd neki mondani!Sétáltunk az én kutyáim és az övé is ott voltak.. Egy köves úton sétáltunk, ahol ritkán jártak autók. A kutyák játszodtak, futkorásztak.. a keverék kutyám inkább körülöttem volt, de a nj és a barátnôm labija eléggé messz elfuttak.. leültünk egy padra és egy percre néztünk csak el! Egyetlen percre!!! És megtörtént a baj... Már semmie sélye nem volt a kutyának!


Nem mondtam neki semmit, csak melette maradtam.. Akkor nem is nagyon tudtam mit! Amikor eljön a nap, és meghal a kutya csak legyél barátja! Legyél melett, vond el a figyelmét ( már, ha az valamenyire is lehetséges). Ebben a helyzetben nem tudsz neki olyat mondani, ami tényleg megvígasztalná..

2012. márc. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sajnálom a kutyust, elég egy óvatlan pillanat, és megtörténik a baj!

Az érzést sajnos én is ismerem, én is vesztettem már el kutyámat, 13 éves voltam, és szintén együtt nőttünk fel! Én 5 éves voltam, a kutyus pedig olyan töltöttkáposztányi :) (pár hetes). Ő is megbetegedett (egy macsak miatt fertőzést kapott a szeme, és a szomszéd az apjával nagyon megverte, mert nem szerették, pedig semmi rosszat nem csinált! És a kutya volt a saját udvarán, a pasi akkor költözött ide, az apja meg nem is itt lakott). De olyan hírtelen történt minden! Csütörtök délután vettem észre, hogy valami van a szemével, vasárnap hajnalra pedig elment! ;( 2OO7 augusztusában történt, de még most is sírok, ha rá gondolok... ;( Olyan kutya soha nem lesz mégegy!


Nem vagyok valami nagy beszédes, és olyankor meg pláne nem tudok mit mondani, amikor olyan helyzet van, ezért szeretnénk egy kicsit felkészülni, hogy mit mondhatnék majd neki, mit tehetnék, és most mit mondjak! Még él a kutya, de ő mondja, hogy napjai vannak hátra! Sajnálom szegényeket, szeretnék mellette lenni lelkileg!

2012. márc. 29. 19:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnálom barátnődet meg a kutyust is. Felesleges szerintem, hogy megvígasztald hiszen úgysem fog menni. Érezze, hogy barátja vagy. Ha a sírást visszafojtja az később sokkal rosszabb lesz.
2012. márc. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!