Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet vérfrissíteni...

Miért nem lehet vérfrissíteni a Kuvasz és Komondor állományunk a hasonló fajtákkal?

Figyelt kérdés

Hiszen a háború után elég kevéssel kezdték újra a tenyésztést mindkét fajtából.

Maremma? Talán még közeli rokona is a kuvasznak vagy keveredtek esetleg a kuvasztól származik? Huhh szabad egyáltalán ilyenre gondoltni.

Én azt értem,hogy a Maremma ősi olasz fajta ami szint a Tibeti dogtól származik.

Állítólag az olaszok még a Szürke marhánkat is olasz fajtaként akarták bejegyezetetni.

Bár furcsa,hogy nagyajából az Abruzzói környékre még elterelték a mi Ezüs marháinkat.

Oda miért ne kísérhették volna a gulyát kuvaszok.

Ott a Szolvák csuvacs. Hát… eze esetben olyan nagyon más fajtáról nem is beszélhetünk.

Dél orosz juhászkutya? A komondort használjék a fajta javítására.

Fordítva miért nem lehet. Lehet,jobb ’’munka’’ komondoraink lennének.



2012. márc. 29. 20:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem volna baj a kiállításokkal, csak szerintem annak a harmadik lépcsőfoknak kellene lennie:

1. egészség

2. funkció

3. küllem


Csak sajnos ma már sok kutya elvesztette az eredeti funkcióját, mert nincs rá szükség. Ettől még ki lehetne találni azoknak is valamit amit sportként lehetne velük űzni. Pl. mint az agaraknál a coursing.

2012. okt. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként szerintem az akbash-al lehetne frissíteni a kuvaszt és a komondort is. Azokban még őrzik a régi értékeket és küllemre is hasonlóak. A komondort esetleg a dél-orosszal, nem tudom, azok milyen állapotban vannak. Az olasznak nem sok értelmét látom, frissítésnél visszafelé érdemes menni, nem előre.
2012. okt. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Hétvezér válasza:
100%

Véleményem szerint, jó idegrendszerű, a rábízott területet, jószágot rendületlenül őrző, a családhoz feltétlen ragaszkodó komondorokra és kuvaszokra most is és mindig is lesz igény. Ami nagyon fontos, gyakorlatilag az összes magyar fajta ügyében az, hogy el tudunk-e jutni az emberekhez, ezért a különböző fajtanépszerűsítések szerepe, mégjobban felértékelődik. Azt is látni kell, hogy mind a komondor, mind pedig a kuvasz alapfajták, tehát az ismereteink szerint, egyetlen az ember által nemesített fajták keresztezéséből sem származnak, vagyis ezeket a fajtákat az ősök, feltehetően a vadonban élő vadkutyákból és farkasokból háziasították. Önálló fajták, a legtöbb hasonlónló kutya, vagy belőlük alakult ki, vagy rokon fajta. A más fajtákkal való nemesítést, csak végszükség esetén alkalmaznám. A jelenlegi állományban is sok, olyan egyed van, ami méltó az ősökhöz, ezt több helyszínen is bebizonyosodott. Komondor tenyésztőként, mindenképpen arra buzdítanám a kutyákat szerető, az őshonos magyar fajtákkal rokonszenvező embereket, hogy válasszanak családjuk, értékeik védelmére magyar kutyafajtát, gondoljanak arra, hogy mellettük családtagjaikat biztonságban tudhatják, hiszen szinte soha sem volt jellemző rájuk, ami sajnos sok más őrző-védő fajtánál előfordult, hogy családtagok ellen forduljanak. Bátran vásároljanak magyar fajtát, amiben nemcsak hű és rendíthetetlen társra lelnek, hanem értéket mentenek és mindannyian hozzájárulnak az ősök által ránkhagyományozódott örökség továbbviteléhez.

Azt

2014. okt. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!