Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv tanácsot kérnék. Van egy...

Üdv tanácsot kérnék. Van egy 9 hónapos rotim és még két hasonló korú kutyám akik egész nap rohangálnak, játszanak és közben persze sokat isznak. Vagy csak az étel okozhat gyomorcsavarodást?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy etetés után egy órát pihentetni kell a játékot mert gyomorcsavarodást kaphatnak , de azt nem hogyha mondjuk játék közben sokat isznak akkor fennáll e ez a veszély.
2012. márc. 20. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Én kutyáim is így szoktak, de még sosem lett semmi bajuk. Viszont olyan van, hogy visszajön a víz a nagy rohanásban. Szerintem ne legyen előttük a víz egész nap. Ha isznak, utána egy kicsit zárd be őket, vagy nem tudom mit szoktál evés után. Aztán mehet tovább a szaladgálás.
2012. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Ez hülyeség, gyomor csavarodás embereknél is akkor áll fenn, ha lenyeli a hajszálát, és megcsavarodik.


De ha ennyire aggódsz, akkor az állatorvostól kérdezd meg ha viszed beoltani a kutyust, hogy ő mit gondol erről.


Nekünk németjuhász kutyusunk van 9 hetes, és eddig volt már ilyen kutyánk, mindig ittak, és futkároztak, és semmi bajuk nem volt.

2012. márc. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Örülj neki hogy nem volt még probléma, mert 60.000ft a műtét és vagy sikerül vagy nem. Azért kérdeztem mert 3 40kg-os kutya rohangál egész nap és közben isznak rengeteget.
2012. márc. 23. 07:04
 4/4 anonim ***** válasza:

alapvetően a kutyák hiperaktivitását kéne kezelni(az egésznapos rohangálás), szabályokat felállítani az életükben és a felelős gazdinak kéne sétáltani mindegyiket napi rendszerességgel-a kutyáknak sok pihenésre, nyugalomra is szükségük van!

a sok vízfogyasztás utalhat akár kezdődő cukorbetegségre, szívproblémára is

(gyomorcsavarodásuk nem lesz)

2012. ápr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!