Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tud segíteni? Kullancs...

Valaki tud segíteni? Kullancs ment ma az 5 hónapos kutyámba. Most este vettem észre. Mindig figyelem séta közbe, szoktam is találni rajta, de azok még csaj a szőrén vannak. Sajnos ezt nem vettem észre, csak későn mert már benne volt.

Figyelt kérdés
Ki venni nem mertem, mert nem tudom, hogy szabad e ki venni vagy sem.Állítólag ha fertőzött a kullancs akkor már akkor megferőzi a kutyát ha a bőre alá megy. Nem vettem még észre semmi tünetet vagy rosszullétet a kutyán. Megvárjam h magátok essen ki a kullancs? Mindenképp vigyem orvoshoz?
2012. márc. 29. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azonnal szedd ki!!! Fogd meg és húzd meg erősen egy fél tekeréssel. (Nem tudom jobban leírni.)

Nem kell aggódni, nem biztos, hogy fertőzött a kullancs. De ha bármi változás történik: levert, nem eszik, akkor azonnal orvos.

2012. márc. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindig rögtön szedd ki ahogy észreveszed. Ami fertőzött, csak pár óra után juttatja be a kórokozókat a kutyába, mikor már teleszívta magát. Tehát egy fertőzött kullancs se biztos, hogy gondot okoz, ha időben kiszedi az ember.
2012. márc. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A bőrnél szorosan megfogod a kullancsot/ én papírzsepit használok/ és kihúzod. ha bent is marad a feje, ki fog lökődni. Kis piros folt lehet, hogy lesz a helyén. Betadinnal kezeld le.

Van a kutyádon kullancs ellen valami?

2012. márc. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szedd ki, ne várd meg, míg magától kiesik. én nagyon béna vagyok, pet shopban lehet kapni kullancskihúzó csipeszt a magam fajták számára. manuálisan meg úgy, ahogy az előzők leírták
2012. márc. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sikerült kiszednem, egyedül próbálkoztam mert magam vagyok.

A feje sajnos bent maradt, betadine nincs itthon, de fertőtlenítő spay az igen. Az jó? Ha beteg lett a kutya akkor holnap reggelre jelentkezniük kell a tüneteknek?

Azt olvastam, hogy levertség étvágytalanság stb. szóval a megszokotnál eltérő.

Nagyon féltem, magam miatt nem is aggódom, csak a kutyámért.

2012. márc. 29. 23:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Jó a fertőtlenítő is. Ha kutyád van, de embernek is remek dolog a Betadin.

10-14 nap kb a lappangási idő.

Ha nem úgy eszik, ahogy megszokta.

Ha kissé bágyadtabb, levertebb a szokottnál.

Netán sötétedik a vizelete is. Ezek az általános jelenségek.

De hányás, hasmenés is lehet majd.

Nem biztos, de ,ha bármi rendellenest látsz rajta, orvos .

És említeni neki a pontos időpontot, amikor a kullancs belement.

Lehet, nem volt fertőzött .

Volt rajta valami szer kullancs ellen?

Most van a szezonja sajnos.

2012. márc. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A napokban akartam/akarok venni neki cseppet vagy nyakörvet. Még 5 hónapos nem tudom, hogy milyet lehet rá venni.
2012. márc. 30. 00:25
 8/11 anonim ***** válasza:
cseppet már bőven használhatna, nyakörvet is hamarosan. vegyél neki minél előbb, átlagos terepen nagyon jól véd.
2012. márc. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 csaba1974 ***** válasza:
Óramutató járásával megegyező irányba tekerd a kullancs alatt fogd össze a bőrét a kullancsot amennyire csak tudod a feje közelében fogd meg és húzd ki elég jól kapaszkodik!!!A kis köcsög!!! soha ne a potrohát fogd meg ne szakítsd bele!!! általában 48ó múlva fertőznek !! ha fertőznek!!
2012. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Hasonló problémával küszködök, 2 kullancs volt eddig a kutyámban. Ráadásul irtózom az ilyen pókszerű "bogaraktól", a látványtól, ahogy befúródik a bőrbe. Szégyen, de simogatni sincs kedvem a kutyus bundáját, mert magam előtt látom azt a gusztustalanságot. tudom, ez elég ciki, de nem tehetek róla. Ennek ellenére kényszerből én távolítottam el a kullancsot, a helyét lekezeltem. Komolyabban kell vennem a védekezést, és nem viszem tópartra. Amúgy spot on-nal volt kezelve, de mégis belement.
2012. ápr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!