Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutya, amelyik...

Van olyan kutya, amelyik képes lenne végezni egy emberrel?

Figyelt kérdés
Nem vagyok beteg és nem is célom ilyet végig nézni sem pedig kipróbálni. Megnéztem a Cujo című filmet, de már vagy öt éve, és most a sok stephen king könyv után könyvben is elolvastam. A kutya nem egy embert elintéz a könyvben, bár igaz veszett. Pusztán eljátszottam a gondolattal, hogy vajon tényleg van e olyan kutya aki leterítene egy egészséges erős férfit is? Ha van ilyen ti melyik kutyát mondanátok?

2012. márc. 31. 00:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem igazad van kérdező, hogy ŐV-re kiképezni a kutyákat annyi, mint fegyveres ember ellen kiszolgáltatni a támadónak.

Rendőrségi kutyakiképző az egyik barátom, és hát az a baj, hogy a kutya ugye halálos sebet nem ejthet, ezért kell karra fognia.

És amikor megkérdeztem, hogy de hát így egy felkészültebb valaki fejbe lövi/oldalba szúrja,... erre annyi volt a válasz, hogy igen, sajnos előfordul.

Próbáltak KÁJ-okat is alkalmazni, de nem tudták megtanítani nekik, hogy ne torokra menjenek.


A komondor talán annyival jobb, hogy addig leterítve tartja a támadót, amíg a gazdája haza nem ér, és ha jól tudom, a legkisebb mozdulatra is (lsd. bicskával megpróbálja oldalba szúrni) megöli.


Szerintem ha egy felkészült ember ellen kell kiállnia, csakis keleti pásztorkutyának lehet esélye.

Azok ugyanis kimarnak belőled egy darabot és rögtön hátraugranak, esélyed sincs megszúrni őket.

Ráadásul olyan kígyózó a mozgásuk, hogy egyszerűen kiszámíthatatlan, mit akarnak.

(Nem véletlenül mondják, hogy széttép a kutya.)


Ráadásul még egy nagy "előnyük", hogy a pusztában igen kevés emberrel találkoztak az őseik.

Tehát nekik a gazda, a gazda családja, a nyáj az szent, de minden más ellenség.

Nincs bennük olyan "univerzális kötődés" az emberhez, gond nélkül ölnek meg ha rossz helyen jársz.

2012. márc. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, hasznosak nagyon. Szívem szerint mindig is Kangalt, vagy KÁJ -t tartottam volna, csak sajnos nincs több hektárom. Sejtettem, hogy az emberi erő és súly nem számít annyira, csak hát azt hinné az ember, hogy a nagyobb erő az jobb. Meg van ez a sok roha.t állatkínzás is, ott kéne a kutyának felül kerekednie és megölnie a tartóját, no de ez más téma :)
2012. márc. 31. 10:38
 13/20 anonim ***** válasza:

szia!


Olyat is hallottam, hogy alaszkai malamut egy ikerpárt ölt meg, de azok még kisbabák voltak.

Amúgy majd' minden kutya, amelyik van legalább 20 kg, azok simán. Engem harapott már meg beagle is,(véletlenül) hidd el, nagyon erős a szorítása. Ha pont a nyakadnál kap el, akkor annyi...

2012. márc. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Hát igen. Sajnálom az esetet. Hát akkor tényleg vigyázni kell, főleg a nagyobb testű kutyákkal. Sajnos elég sok gazda uszítja is a kutyáját, ezeknek nem is való egyáltalán, ebből kifolyólag is lehet baleset.
2012. márc. 31. 12:16
 15/20 anonim ***** válasza:

Attól eltekintve, hogy pincsi is gyilkolt már gyereket, anno bizonyos fajtákat kifejezetten azért tartottak, hogy a szökött rabszolgákat elkapják, és hát nem mindig élték túl a dolgot a szökevények, szóval határozottan igen a válasz.

Amellett ha belegondolsz, a kutyának van fegyvere, neked nincs. A kutya meg tud harapni, és az neked baromira fáj, simán kiiktatja egy-egy végtagodat bármelyik erősebb kutya, aztán ha megtalálja a fejedet, nyakadat, hasadat, viszlát, míg te max. megfojtani tudod, ha elkapod szerencsésen és valahogy el is éred, hogy ne tekerje ki magát a kezeid közül. Szóval én abszolút a kutyákat látom esélyesebbnek.

2012. márc. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Igen valóban. Melyik kutya volt az amelyiket erre tartották? A dobermann-t azt hiszem egy adóbeszedő ember tenyésztette ki, hogy megvédje őt a tolvajokkal szemben. Talán az argentin dogra gondolsz? Vagy a Bullmasztiff? Köszi a válaszod!
2012. márc. 31. 15:56
 17/20 anonim ***** válasza:
a fila brasileirot tenyészették egyedül embervadászatra...ők elég hozzáértő gyilkosok ösztönösen:)
2012. márc. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az argentin dogot használták erre is, bár nagymacskák vadászatára tenyésztették.

A védelmet meg ne keverd össze a gyilkolászással, nem ugyanaz.

2012. márc. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy egy körülbelül 20 kilós kutya, ha emberre támad és valóban megvadult (például a vérszaga, vagy más kutyák ugatása stb.) akkor nagyon komoly, akár halálos ellenség is lehet. És ez csak egy 20 kilós kutya. A vér szaga például - tapasztalatom szerint - a kutyára fokozottan hat. Természetesen egy ember kutya küzdelem életre halálra két esélyes, mert az embert sem könnyű megölni. Azt gondolom, hogy kaukázusi, kuvasz stb. kutya azonban felhergelt állapotában feltehetően végezne egy átlagos emberrel. Plusz megvadult állapotában a kutya gyakorlatilag nem érez fájdalmat. Egy élet-halál harcra felkészületlen ember azonban nem tud megfelelő időben váltani szerintem. Még egy kisebb kutya is veszélyes, ha agresszív. Félelmet is keltenek az ilyen kis méretű agresszív kutyák. Bennem legalábbis. Tudom, hogy meg kéne rúgni, de a más kutyájába nem rúg bele normális ember, tehát eleve bizonytalan a legtöbb ember a kutyákkal szemben, ami az esetek részében teljesen egyenlőtlenné teszi az ilyen nem kívánt párharcokat. Egy felkészült ember talán már komolyabb ellenfél lenne, de azt feltehetően a kutya is elkerülné. Mindenesetre remélhetőleg az ilyen "ki az erősebb" harcokat az ember igyekszik elkerülni.
2014. dec. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Egy zsebrevágható vicckutya is képes embert ölni ha pl. veszett és megharap, esélye minimális, mert kötelező már vagy 70 éve oltatni veszettség ellen, és ellenőrzik is de ha elkapta a veszettséget és nem volt oltva és megharap akkor átadja neked a vírust és ha nem kapsz oltást időben akkor neked annyi. Esély azért is minimális, mert egyrészt kicsi az esélye egy szobában tartott minikutyának elkapni másrészt, oltják is, harmadrészt meg evidens hogy ha nem oltott állat harap meg vagy ismeretlen nem kérdeznek hanem kapod az oltást, ami megvéd a betegségtől, egyébknét is több hétig tart a lappangási idő és addig van idő az oltást beadni.
2017. máj. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!