Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyik kutyusom lógatja a...

Egyik kutyusom lógatja a buksiját, nem eszik csak ül vagy fekszik. Lerí róla hogy szomorú vagy beteg. Mit tegyek? Állatorvost nem engednek hívni mert drága! Mit csináljak vele, hogy jobb legyen neki?

Figyelt kérdés
Ketten vannak elkerítve, eddig jól megvoltak. Anya-lánya kutyusok. 2 napja csinálja ezt. Nagyon aggódok érte!!!!!!
2012. márc. 31. 11:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lázát megmérted? Kullancsot kerestél benne? (Templom van a közeletekben?)
2012. márc. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Lázát? Hogyan kell? Minek templom?
2012. márc. 31. 11:33
 3/15 anonim ***** válasza:
Lázmérés: fenekébe dugsz egy lázmérőt. Lehetőleg ne üvegből készültet, mert ha eltöröd és még sérülést is okozol vele, akkor lesz igazán nagy a baj! 37,5-38,5 °C között normális, 39 körül kezdhetsz aggódni. A templom imádkozásra kell 39,5 felett... (Hamár állatorvost nem szabad hívni.)
2012. márc. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Valaki, akivel már történt hasonló?? Milyen betegsége lehet?????

2012. márc. 31. 12:03
 5/15 A kérdező kommentje:

Mostmár bizonyos időközönként remeg is, mintha rohama lenne!!!!! Látom rajta hogy szenved és fáj neki!!!!! SEGÍTSETEK!!!! Mintha hányt is volna előtte van egy folt, nem látom tisztán mert a ház leghátulsó felében fekszik!

SEGÍTSETEK!!!!! MIT ADJAK NEKI??

2012. márc. 31. 12:31
 6/15 anonim ***** válasza:
Állatorvost. Ezek a tünetek 20 féle betegségtől is lehetnek, de bármelyikről is van szó, csak az állatorvos tudna rá gyógyszert adni. Minél tovább vártok, annál kisebb az esélye, hogy még meg lehet menteni. Sajnos lehet, hogy már most is késő. Értem én, hogy kétségbe vagy esve, de te mit csinálsz, ha beteg vagy? Gondolom orvoshoz mész. Meg lehet gyógyulni orvos nélkül is, vagy pedig nem. Ez a két variáció van. Ha súlyos a betegség, akkor orvos segítségével nagyobb a gyógyulás esélye is. A kutyáknál is így van.
2012. márc. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

De nem engedik!!! Ha rajtam múlna már százat is idehívtam volna!! Nem bírom látni ahogy szenved!

Mennyibe kerül egy állatorvos?

Egyébként már tegnap is ilyen lehangolt volt, de főleg a mamám gondozza őket és ezért tegnap nem tudtam róla mert nem szólt!

2012. márc. 31. 13:05
 8/15 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy nem engedik, de te meg azt értsd meg, hogy más nem tudja megmondani, hogy mi a baja, de még ha meg is tudnánk mondani, gyógyszert nem tudnál neki venni. Ha komoly baja van, akkor akár még infúzióra is szükség lehet.


Mondd meg nekik, hogy a törvény szerint, aki szenvedni hagyja a kutyáját az állatkínzást követ el, ami büntetendő.


AZ 1998. ÉVI XXVIII. TÖRVÉNY AZ ÁLLATOK VÉDELMÉRŐL ÉS KÍMÉLETÉRŐL

"Állatkínzásnak tekintendő különösen:

[...]

a megfelelő gondoskodás elmulasztása"


[link]


Amúgy egy falusi állatorvos már akár párezer forintért is kimegy, a kezelés meg szintén párezertől a csillagos égig, attól függ mi a baja. Ha városban laktok, akkor állatorvosi ügyelet van csak hétvégén, ott az ügyeleti díj 5-20 ezer forint szokott lenni.

2012. márc. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
ha hirtelen lett levert a kutyus, előfordulhat kullancsfertőzés is. Meg kéne nézni a vizeletét, ha barnás szinű, akkor az babézia lesz. és magas lázzal is jár. igy meg fog halni a kutyus, ha nem látja orvos.
2012. márc. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Már szerintem jobban van mint reggel. Vittem neki vizet, nem ivott, de gyakran jártam ki hozzá, adtam neki egy kicsike szelet marhahúst, azt elfogadta, most estefelé már kijött a házából és leseget, meg sétált egy kört az udvarban, de aztán hirtelen megint olyan érdeklődésvesztett lesz, és bebújik a házába. Nem lehet, hogy több törődést szeretne? Bár ma kétszer hányt szerintem mert olyan ragadt a szőre a feje körül meg a lábán ahol pihent. De akkor pont nem voltam kinnt. (A marhahús után is öklendezett egyet, de azt nem láttam hogy kihányta volna)

Az esetleg nem lehet a baja, hogy már 2 éves és szülnie kellett volna? Nem lehet, hogy ez hiányzik neki??

2012. márc. 31. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!