Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehet egy elkeseredett apuka?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehet egy elkeseredett apuka?

Figyelt kérdés

Párom gyermeke 10 éves. Sajnos a válóper a mai napig tart még, bár már kezdünk kifelé menni belőle, de nagyon elhúzódik. Az utóbbi pár hónapban nagyon csúnya dolgok történtek a volt feleség részéről. A legszomorúbb az, hogy ezeket a dolgokat a gyermek előtt teszi meg az anyuka. A gyermek lelki beteg lett, nem akar hazamenni az anyukához. Vasárnaponként elkezd hányni. Látványosan romlik a kedélyállapota a gyerkőcnek, folyamatosan az órát kérdezi, számolja vissza az időt, hogy mennyit maradhat még az apukánál. Kérdésem, hogy mit tehetnénk ilyen esetben? Annyira szeretnénk segíteni a gyermeknek, de ha az egyik fél erre nem hajlandó, akkor sajnos nem tudunk mit teni. Pénteki nap és a szombati nap nagyon jól telik, sok izgalmas közös programot csinálunk, de a vasárnap sajnos már nagyon szomorú mindenkinek.

Páromat és engem nyugodtan bánthat az édesanyuka. Már megszoktuk, mi felnőtt emberek vagyunk, ezeken könnyebben áttudunk lépni, de egy gyermek lelkivilágában hatalmas rombolást tud végezni, ezért érdekel bennünket, hogy mit lehetne tenni.


Elkerülvén a félreértéseket és a lepontozásokat segítséget kérek tőletek, nem pedig kioktatást.(Biztos te voltál aki elvette apukát anyukától) Ilyen és ehhez hasonló válaszokkal nem leszek közelebb a megoldáshoz. Köszönöm.


2012. febr. 13. 11:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
23%
Nem közös a gyerek?
2012. febr. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%

Én nem tudom és nem is érdekel miért mentetek szét, Ti ügyetek. De az, hogy ezt egy gyereken leverni...hát...

Pszichológushoz kéne vinni a gyereket, mert ebből olyan lelki sérüléseket szerezhet, ami kihat egész életére.

Ha valennyire is hajlik az anyuka, le kell ülni meg kell vele beszélni.

HA nem megy a szép szó, bíróság és előttük megkérdezni a gyereket kinél szeretne élni...

De ez esetben sem nélkülözhető egy pszichológus. Durva dolgok ezek egy gyerek számára...

2012. febr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen esetben az apuka több dolgot is tehetne.

1.Menjen be az iskolába,és kérjen iskolai pszichológus értékelést.

2. Írjon a gyámügynek (csatolva az orvos véleményét aki foglalkozott a gyermekkel) és kérje a vizsgálatot.

3.Mehet bíróságra is,és kérheti a gyámsági jogot,szintén orvosi papírokkal igazolva,hogy a gyermek lelkileg sérült..Természetesen a bíróság is ki fog rendelni saját pszichológust,de ez nektek és a gyermeknek csak jó,mert ha több orvos erősíti meg,hogy baj van ,akkor nagyobb esélyt kap az apuka is..

Sokan fogják írni,hogy "már pedig az anyjától nem vehető el"...Nos,ma már Magyarországon is elismerik,hogy nagyon sok apuka is van olyan jó szülő,így mindkét félnek egyforma esélyei vannak.


Még valamit.a gyermek 12 éves korában maga is kérheti,hogy melyik szülőnél szeretne élni.Bár érdemes ennek is utána járni,hátha már nem 12 hanem 10 év a korhatár-

üdv

2012. febr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
70%

Magatokhoz venni esetleg a gyermeket?

Az én szüleim is elváltak, nem mintha olyan nagy haragban tették volna, de a gyámügy, akkor is meghallgatta a bátyámat, hogy milyen körülmények között él pro és kontra, én még kicsi voltam (2 éves) ezért én kimaradtam ebből. Ezért én úgy gondolom, hogy erősen el kell gondolkodni, hogy kinél lenne jobb helyen a gyerek, és ha nem hallgatták meg őt hivatalosan, akkor valamilyen kérelmet írni a T. Bíróságnak, hogy tegyék meg! Nem nagy %-ban befolyásolja az elhelyezést, de hátha ez elindítja egy jobb élet felé, és a Felek magukba szállnak...Remélem tudtam segíteni!

2012. febr. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszotokat. A közös gyerek választ nem értem. :S Nekem és pármnak nincs még közös gyerekünk. A 10 éves kisfiú akiről beszélünk ő párom és a volt felesége gyermeke.


Igen nagyon jókat mondtok. Mint írtam a per tart még a mai napig. Éppen azért tart, mert már folyamatban van a gyermekelhelezés. Független pszichológust már el is rendelt a bíróság. Mindenkit megfognak vizsgálni, gyermeket, szülőket, engem mint élettársat. Csak sajnos még nem tudjuk ennek az időpontját, hogy mikor lesz.


Az a baj, hogy egyszerűen mi nem merjük elvinni pszichológushoz a gyermeket. Ilyenkor kéne anyuka engedélye is ehhez, nem? Na ő ebbe soha nem fog beleegyezni. Olyannyira, hogy már a bíróságon is üvöltözik a bíróval, hogy neki semmi gond az idegével, és mit képzel magáról a bíróság, hogy őt vizsgálni akarja. Szörnyű. Bíróság már nem győzi rendre inteni anyukát, mert botrányt botrányra halmoz a tárgyalásokon.


Tehát mi nagyon bízunk ebben a bíróság által kirendelt szakemberben, hogy majd ő feltérképezi a gyermek lelkivilágát. És bízunk abban, hogy ez alapján egy igazságos ítélet fog születni. Természetesen ha megkapja párom a gyermeket, akkor természetesen elfogjuk vinni a gyerkőcöt kezelésekre. De most míg nincs döntés, kéne anyuka beleegyezése is, nem?


Igen én is úgy tudom, hogy 12 éves kor az,amikor már kikéri a bíróság a gyermek véleményét. így mi erre nem "alapozhatunk" jelenleg.

2012. febr. 13. 11:26
 6/23 anonim ***** válasza:
41%

10 éves a gyerek...


Felveszed mobillal ezt a szenvedését amit itt leírtál, majd becsatolod a gyámügynek és a gyermekjólétiseknek is.

2012. febr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

te jó ég kamerázzam a gyermeket? :S Nincs valami más módja? El nem tudom képzelni, hogy én kamerázzam azt amikor szomorú, sír, netalántán hány. :S


Értem, hogy mit mondasz, de annyira nem tűnik humánusnak nekem. :(

2012. febr. 13. 11:32
 8/23 anonim ***** válasza:
63%

Ne kamerázd, elég tanúk elmondása.

A bíróságon apuka kérje, hogy nála helyezzék el a gyereket - mégpedig kérje a perben ideiglenesre már most, azon a címen, hogy tönkremegy a gyerek.

Ha anyuka tényleg úgy viselkedik, ahogy mondod, csak maga alatt vágja a fát. A leírtak alapján (és persze kizárólag az alapján, mivel az esetet nem ismerem), valószínűnek tartom, hogy nálatok helyezik el a gyereket.

Gyámhatósági vizsgálatot is el fognak rendelni - környezettanulmányt mindenkinél.

De nem kell megvárni ezzel a válóper végét, forduljatok ügyvédhez, és AZONNAL cselekedjetek! A gyerek a bíróság előtt is prioritást élvez, így soron kívül is eljárnak ebben a kérdésben.

2012. febr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

Amig nincs hivatalos gyerekelhelyezés, addig az apának ugyanannyi joga van orvoshoz/pszichológushoz vinni a gyereket, mint az anyának, nem kell hozzá beleegyezés.

De kérhetitek azt is, hogy ideiglenesen - amig nincs meg a végleges döntés -, agyereket nálatok helyezzék el.

De ha még nincs döntés, akkor miért az anyánál van a gyerek.

, lehetne ugyanúgy nálatok is?

2012. febr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

van ügyvédünk, mint mondtam elég régóta húzódik a per már. Környezet tanulmány megvolt már mindnenkinél, de gondolhatjátok, hogy ott nem a lelki részével foglalkoznak. A lakást nézték, ami megfelel nálunk is és anyukánál is. Iskolai vélemény is megvolt már, itt a tanárokon érezni lehetett, hogy nem akarnak állást foglalni sem egyik sem másik fél mellett. Kb olyasmi volt benne, hogy a gyermek ruházata tiszta, évszaknak megfelelő, és a tolltartója rendezett mindig :( Ennyi. nem tértek ki a lelki részére...


Meg ugye legyünk őszinték abban a 3-3 perceben amíg az anyuka hozza-viszi a gyermeket, igenis el lehet játszani a tökéletes, szeretetre méltó anyukát, addig míg látják a tanárok. egyébként pozitív de olyan is volt a tanárok szakvéleményében, hogy a gyermek az apukás péntekeken, már mindig izgatott, mindig meséli a kisbarátainak, hogy mennyire várja az apuka jövetelét stb. Tehát ez nyilván pozitív az apuka javára.

2012. febr. 13. 11:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!