Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudnék egy Yorkit...

Honnan tudnék egy Yorkit szerezni olcsón vagy akár ingyen?

Figyelt kérdés
2009. jún. 15. 19:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

Játékosztály, plüssállatok.

Ha nincs pénzed a kutyára, akkor hogy akarod fizetni az oltásait? Mit csinálsz, ha műtétre szorul?

2009. jún. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%
Figyelj a Yorki vinni kell ám kozmetikushoz attól,hogy olyan kis pici meg cuki attól még ugyanugy kell vinni sétáltatni vinni,foglalkozzni vele,(legalább) picinek minőségi kajával etetni,játékot adni neki,dokihoz vinni neked meg főként ajánlom az ivartalanítást is.És ahogy csak elolvasom a kérdésed gondolom nem törzskönyves kutyust szeretnél ami szerintem a Yorkinál nem árt úgy értem,hogy már nagyon elvannak szaporodva az ""extra mini"" yorkikák amiket műteni kell 100 ezer forintokért,mert az olyan emberek mint Te akik ezen akkarnak sporolni azoknak a "gazdiknak" a 96% beteg kutyát vesz meg az a maradék 4% meg azon aggodik mikor lesz beteg a kutyája.Ja meg ugye a Yorkit ugy TENYLSZTI mindenki hogy a szülök nehogy rokonságba legyenek,meg hogy nehogy "extra mini" kutyussal verjék át az ujdonsűlt gazdit.Nem tudom szerintem ha kutyát akkarsz és már a YORKIN a kutyán sporolni akkarsz akkor vagy halazd el a kutyavásárlást vagy vegyél egy kis keverék kutyust.
2009. jún. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%

első év, oltások: kb 20ezer

minőségi kaja (eukanuba, acana, orijen) (a yorki eléggé érzékeny gyomrú szokott lenni): kb havonta 4-6ezer Ft

kutyafésű, bolhanyakörv vagy combo spot-on bolha és kullancsriasztó/irtó csepp havi kb 1500-2000 Ft

játék, kutyaágy, nyakörv, fésű, kutyasampon...stb...stb

Egy kutya akkor is sokba kerül, ha ingyen kapod!


Ha mindez megvan, akkor menhelyen vagy fajtamentőknél próbálkozhatsz, ott ingyen van.


Olcsón ne vegyél, mert azok törzskönyv nélküli, vagyis valószínűleg genetikai betegségekre nem szűrt, oltatlan, beteges kutyák (vagyis nem a tk a fontos, hanem az hogy ez garanciát nyújt arra, hogy nem beteg a kutya, vagy ha igen, visszaviheted, vagy nem te fizeted az orvost/vagy nem az egész költséget/)

2009. jún. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
25%

Az egyik szomszédomék loptak egy yorkit, házikosztot kap mindennap, a legolcsóbb kutyatápot, fürdetni évente szokták, max kétszer, oltást minden évben a kötelezőt kapja meg ami 2000 forint azt elvan mint a befőtt, semmi baja nincs a kutyának. Vagy 3-4 éves már, kezelésre se szorult sose.


Nem mintha helyeselném a dolgot, főleg már ott kezdve hogy lopott a kutya (nem is beszélünk velük mert ők is pont olyan undorítóak) csak jelzem, hogy úgy is elvan a kutya ha nem költ rá százezreket az ember minden évben.

2009. jún. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%

egy yorki kutyus nem arra van tenyésztve hogy elhanyagolják. Annak igenis ápolni kell a szőrét, fürdetni stb.

Ha pl gyerekről beszélnénk, és 1 évben 1x lenne megmosva a haja, és havonta 1x fürdene, de úgy ellenne mint a befőtt... ????

Szóval érted mire célzok?

2009. jún. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
27%

HA nincs pénzed kutyára akkor NE VEGYÉL kutyát!

Főleg h később oltások,kaja,játékok stb.

Aki ezt képtelen felfogni -és még le is mer hurrogni- az vegyen plüssállatot,vagy tenyésszen házi szúnyogot,netán földigilisztát.

2009. jún. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

én értem félre a kérdést?

vagy nem ez volt?:Honnan tudnék egy Yorkit szerezni olcsón vagy akár ingyen?

mért kell a másikat kínozni?

nem kell vele foglalkozni

azt csinál amit akar

mi van ha van pénze?

ő is ember szereti az ingyen dolgokat

én nem tudok a kérdésre válaszolni csak ezt már nem hagyhattam ki

(úgyhogy ne félre-fele beszéljetek hanem a kérdésre válaszoljatok) :D

2009. jún. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

ja

és nem véleményt kért

2009. jún. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszi a védelmet!

Pénzem van rá, de több hirdetést is láttam ahol ajándékba kínálják ezeket a kutyusokat kül okokból,de sajna ezek már mind elkeltek!

2009. jún. 17. 14:58
 10/20 anonim ***** válasza:
87%

Általában az egyéb okok:

"Jajj a kisfiam/kislányom kutya szőrre lett alergiás."

meg ilyenek

Miközben elképzelhető,hogy csak Ő is olcson vagy ingyen vett yorkit és beteg lett és esetleg műteni kéne.Vagy azért adnak ajándékba vagy olcson (ja elmondom,hogy 50-60 ezer fortint olcsonak számít a yorkinál,legalábbis ha igazi tenyésztőtől van és elmondja igazából mi a baja)mert genetikai hibái vannak ami egy tenyésztőnél is előfordul csak Ő ezt elmondja a vevőnek és olcsóbban adja.Viszont a szaporitó aki olcson adja az az aki 99% nem mondja meg csak meghirdetti :"Gyönyörű szülöktől nagyon szép (extra mini-->nem biztos,hogy ott van) kis yorkik várnak szerető gazdit OLCSÓN." Meg hasonló és Én azt mondom.hogy írtad,hogy van rá pénzed akor inkább vegyél egy egészséges kiskutyát törzskönyvel minthogy egy szaporitótól ahol nagy valószínűséggel beteg lesz a kutyus és drággábban fogsz kijönni.A törzskönyvet azért ajánlom,hogy esetleg tudod majd vinni kiállításokra stb. meg,hogy te meg legyél győzödve,hogy egészzéges a kutyusod.Persze egy tk.-kutya is lehet beteg,megfázhat ugyanugy meg ilyenek viszont NINCS olyan betegsége,hogy egy rokonságba tartozó fene tudja milyen kutyák a kutyáid apja legalábbis ha jó tenyésztőt választasz.Nem tudom hova valósi vagy.De ha van időd akkor keresgess és ne az első alomból válassz esetleg hívj magaddal egy állatorvost is.

Remélem segítettem,jó kutya vásárlást :D

2009. jún. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!