Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illik hozzám?

Milyen kutya illik hozzám?

Figyelt kérdés

Lakásban lesz(egyenlőre albérletben).

Szeretnék vele aludni,bújni.

Legyen nagyon hűséges a gazdájához. Nem szeretném ha mindenkihez úgy viszonyulni mint hozzám. Pl. az utcán járókelőkhöz odamenne 'puncsolni'.

Szeretném ha okos lenne, szeretnék sok parancsszót betanítani neki.

Szeretném ha készséges lenne, pl zeneszerető. Hallottam már olyan kutyákról akik énekeltek. Nekem is ilyen kéne hisz imádok énekelni!

Viszont nagy gond lenne ha ugatna míg nem vagyunk otthon, hisz azt egyik szomszéd sem tolerálná. Két kutyát meg nem akarok, max macskát de az nem olyan. Ismerősöm direkt vett a kutyája mellé egy macskát mert ugatott de az nem volt neki elég.



2012. márc. 31. 14:05
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
101 nagykutya sorozatban ez volt hogy nem lehet idomítani
2012. márc. 31. 15:54
 12/23 anonim ***** válasza:
Jajj ott a Shih-tzu-ról is annyi hülyeséget összehordtak.. Ott csak általánosítanak,gondolom felmértek egy egyedet aztán azzal ki is merítették a profilozást pff.. Az én kis pincsim egy rettentő intelligens kutya. Pont hogy rájuk igaz hogy folyamatosan a gazda kedvébe akarnak járni ezért igen gyorsan tanulnak. Én kutyámnak nem kellett soha jutalomfalat a tanuláshoz akkor kicsattanóan boldog ha megdícsérem és látja hogy a kedvembe tudott járni és örömet szerzett nekem:) Annyi puszit kapok érte ha már azt mondom hogy, jólvan,okos kislány:))
2012. márc. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
A pekingi palotakutyák nagyon értelmes kutyusok, én is meg tudom erősíteni!
2012. márc. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
nahh köszönöm:)
2012. márc. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszi,de akkor inkább már a csivavát választanám. Ő kéne yorki szőrrel :(
2012. márc. 31. 16:48
 16/23 anonim ***** válasza:
nah ha a csivavát akarsz akkor az tényleg nem fog barátkozni. Nekem egy élményem van csivaváról,véresre harapta a kezem,gazdája meg csak röhögött. Másik az nem velem hanem egy ismerősömmel hogy folyamatosan morog ha a kajájához akar nyúlni a csaj meg megkapja a saját gazdája kezét. Vele nagyon következetesnek kell lenni, mert a mérete miatt sokan emberként kezelik és pont ilyen vérszomjas görcs lesz belőle akkor! Csak mondom hogy óvatosan:) Túl szaporulatról nem is beszélek,annyian szaporítanak csivavát hogy ideggyenge,beteg kutyák lesznek úgyhogy csak tenyésztőtől vegyél!
2012. márc. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

de amúgy hosszú szőrű csivava nekem is tetszik:

[link]


[link]


[link]


:)) így szépek,nincs olyan patkány kinézetük,már bocsánat a csivava gazdiktól:)

2012. márc. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Nekem az ilyen arcúak nem tetszenek, hát kell idő mire találok majd egy számomra szép arcút.

Egyébként a csivaván a yorkin és a bolognesen gondolkodom.

Mind mellett szól egy ellenérv is :S

Csivava: jelleme hozzám való de: szőrhullás, ugatás

Yorki: a szőre miatt a legideálisabb lenne mert nem hullik, de: túl makacs és pattogós nekem

Bolognese: jellem jónak tűnik, de: ki nem állhatom a puncsolást

2012. ápr. 1. 09:41
 19/23 anonim válasza:
Nekem volt egy csivavám. Okos volt, énekelt, amikor sírtam velem sírt. Más emberekhez nagyon nehezen került közel (egyes családtagokhoz is). De nem lehetetlen egyáltalán. Én kifejezetten örültem hogy ha valaki megáll az utcán hogy megcsodálja nem ugrik fel rá. Morgással jelezte ha nem enged valakinek valamit. Nem harapott meg senkit. Nagyon gazdaközpontú volt. Volt hogy ő maga ment oda az utcán az öreg nénihez (biztos megérezte hogy öreg és gyenge) és segíteni akart neki. Iszonyat okos. Ivartalaníttasd ki mindenképp ha csivid lesz mert akkor a maga feje után megy bármit mondassz neki. A szőrhullással sajnos nekem is sok gondom volt, bár lehet csinálhattam volna jobban is a szőrápolást. Én nem bántam meg a választásomat, ős volt a legjobb döntés az életemben.
2012. ápr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
palota pincsi, törpe uszkár, bulldogok imádnak lustulni..:D
2012. ápr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!