Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kínai Shar pei-t tényleg...

Kínai Shar pei-t tényleg harci kutyának tenyésztették ki? Meg ha igen akkor nem túl vad? Kíváncsi lennék amúgy minden tulajdonságára minden apró dolgára akinek van kérem írja le milyen a természete.

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egyet van Vaternak 1 Rottweilere nővéremnek német juhásza én kaphatok most egy kutyát és nagyon tetszenek ezek a Shar pei-ek nővérem meg Vater külön laknak anya meg bele egyezet hogy kaphatok egy kutyát.

2012. márc. 31. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha csak annyit tudsz a kutyákról, hogy vannak vad fajták (nincsenek), akkor ne próbálkozz shar pei-jel, mert ráfázol. Egyáltalán nem vadak, ellenben baromi makacsak, nem megfelelő helyről vásárolva egy rakás bőrproblémája, allergiája előjöhet, felkészületlenül pedig nem lesz öröm az együttélés vele.

Egyébként itt Magyarországon a fatert f-fel írják.

2012. márc. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem születnek sem állatok sem emberek gyilkosnak, harcosnak, ha kutyát akarsz venni ezt tudhatnád, a körülmények(neveltetés) teszik őket sokszor azzá amik lesznek.

Első kutyának nem épp ideális kutyafajta, makacssága miatt.

Ha mégis megmakacsolod magad:D és úgy érzed napi 2 órát hajlandó vagy áldozni a leendő kedvencedre akkor hajrá, egyébként 1. kutyának inkább egy magyar vizsla vagy a német juhász ideálisabb, de sok harci kutyának titulált fajta is alkalmas( főként a lustaságuk miatt mivel nem tudjuk mennyit foglalkozol majd a kutyáddal, ha sokat akkor jöhet egy makacsabb vagy egy örökmozgó, de ha nem akkor ne kínozd vegyél olyat ami napi 20 órát alszik).

2012. márc. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lustaság alatt nem a vizslát értettem hanem a bulldogot pl.
2012. márc. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A német juhász pont olyan rossz választás első kutyának, mint a shar pei, ha nem rosszabb. A vizsla meg egész egyszerűen nem való mindenkinek, nem paszentos gazdát az őrületbe kergethet.

Első, de sokadik kutyának is olyat vegyél, aminek az igényeit ki tudod elégíteni, és ami passzol a te stílusodhoz. Ha sportos ember vagy, ne vegyél rövid lábú és tömpe orrú fajtát; ha nem vagy irányító típus, ne vegyél munkakutyát; ha nem bírod a bohóckodást, ne vegyél vizslát vagy szettert, és még sorolhatnám.

Szóval gondold végig, mik a te igényeid, és mennyi időt-energiát tudnál rászánni a kutyára 15 éven keresztül (kalkuláld bele a továbbtanulást is, nem passzolhatod le a kutyát egy suliváltás miatt), aztán kezdj el utánaolvasni a kutyafajtáknak, az egész internet a rendelkezésedre áll, és magától ki fog alakulni, melyik a neked való. Persze aztán elmehetsz egy-két tenyésztőhöz, megismerkedhetsz ilyen kutyákkal, elbeszélgethetsz a tenyésztővel, hogy tényleg jó választás-e, ha nem, akkor a többi esélyessel ismerkedsz, és így tovább. Egyszer csak rájössz, melyik az igazi.

2012. márc. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Napi 2 óra??Napi 6-7 órát futok de természetesen a kutyával nem mennék olyan sok időre de napi 2 óra sport lazán megoldom meg +1 óra tanítást is.De V(f)ater rottweilere is elég játékos meg minden de amikor bemegy egy idegen érződik rajta az őrzővédő tipusa.Én úgy hallottam a shar pei meg harcara tenyésztették ki pl.a pitbullban is benne van az ösztön.
2012. márc. 31. 23:07
 6/11 anonim ***** válasza:
Úristen. Hogy lehet napi 6-7 órát futni??? Minden elismerésem a tiéd! :D De ha esetleg más fajta is szóba jöhet mint a sharpei, akkor nagyon bátran tudom ajánlani neked a rodéziai ridgebackot. Másnéven afrikai oroszlánkutya. Nekem nagyon-nagyon tetszik, de nem tudnám lemozgatni és nem akarom, hogy rosszul érezze magát. Napi 30-40-50 kilómétert simán lefut és el sem fárad. Persze azért folyamatosan kell szoktatni, de szerintem az egyik legjobb fajta ha nagyon aktív sportember valaki. Na meg nem is olyan gyakori fajta. Tenyésztők is vannak egész jók az országban, viszont árban olyan 150ezerre számíts.
2012. márc. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Úristen. Hogy lehet napi 6-7 órát futni??

Hát könnyen ez a kedvenc sportom meg a foci minden nap 2 óra fociedzés és még rá 4-5 óra futás hosszútáv futóversenyeken szoktam indulni amúgy fokozatosan kell elkezdeni:D

2012. márc. 31. 23:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy nem-e marakodós, akkor nem, ha normálisan van szocializálva, de ez minden kutyára igaz. Már párszor leírtam, de írok neked pár szót az enyémekről. Makacsak, de szót fogadnak. Jó jelzőkutyák, nem ugatnak feleslegesen, ha ugatnak, akkor tudom, hogy történik valami. Erős kézzel kell őket fogni, mert elég gyorsan a fejedre nőnek. Idegenekkel először tartózkodóak. Bőrükkel lehetnek problémák és az akkor nem olcsó mulatság. Röfögnek, böfögnek, horkolnak, nagyon horkolnak. Az első 2 kutyám shar pei, nem bántam meg, szerintem nem olyan "borzasztó", ahogy sokan állítják. Bár én ebben nőttem fel, mert édesapám a vater:) 40 éve kutyázik.
2012. márc. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt mondom, ne úgy válassz kutyát, hogy "azt hallottam", mert aztán hallasz egy-két marhaságot, és egy életre elkönyveled magadban, hogy a kutyatartás marhaság, pedig nem. Szakirodalomból tanulj, ne városi legendákból.
2012. márc. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 H Tímea válasza:

Nekem volt kettő shar peijem,szerintem könnyen tanítható és ember szerető ,más kutyát csak akkor tűr meg ha korán szoktatod ami ajánlatos ha ki akarod vinni,harci természete akkor mutatkozik meg ha másik kutya kerül az útjába

fontos a stabil kerítés,mert ha egyszer elszökik nem nagyon lehet leszoktatni.

érdemes sokat foglalkozni vele és meghálálja,

legjobb az a fajta ami nem túl ráncos az orosz vérvonalú

én imádtam őket,csak sajnos megszöktek

2012. ápr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!