Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalaníttatni szeretném a...

Ivartalaníttatni szeretném a kan kutyusomat, egy szibériai husky, nemsokára 8 hónapos. Az állatorvosom azt mondta, hogy várjak 10 hónapos vagy 1 éves koráig. De én úgy tudom, hogy 6 hónapos kora körül a legideálisabb. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 1. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az orvosnak! Meg kell várni, hogy kifejlődjön rendesen, különben kis "visszamaradott" lesz! Egy 6 hónapos még kölyök!
2012. ápr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem várnék, minek? Ivartalanított kutyussal már gondolom nem tervez kiállításokra járni. Miért kellene megvárni még rákap a szökésre, a jelölgetésre, meg hasonlók.
2012. ápr. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez már tévhit! Sok orvos megszerezte a diplomáját és azóta az ott tanultakat alkalmazza.

Én 6,5 hónaposan ivartalaníttattam a kutyámat, láss csodát, azóta is nő és fejlődik. Pár cm-rel magasabbak lesznek azok a kutyák, akiket ivarérés előtt ivartalaníttattak, de más hátránya nincs - már ha nevezhető ez egyáltalán hátránynak (számomra nem az).

Számtalan előnye van az ivarérés előtti ivartalanításnak - gondolom olvastál róla, így nem ecsetelem.

2012. ápr. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Orvosa válogatja, mikor hajlandó megcsinálni. Amerikában 3 hónaposan ivartalanítanak, és egészségileg semmi bajuk nincs a kutyáknak. Ha nem akarsz várni vele (amit én javaslok, egy kan minél előbb túlesik rajta, annál jobb), keress egy másik dokit.
2012. ápr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekünk a labradorunk 7 hónaposan lett, és kisebb maradt, mint eredetileg lett volna. Mivel már nem termelődik tesztoszteron/hormon nem nő tovább ivartalanítás után.
2012. ápr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Valamelyik tanulmányban pont azt olvastam, hogy pont hogy nagyobbra nőhetnek. Lehet, hogy eleve kicsi maradt volna, benne van a pakliban.
2012. ápr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább eleve kisebb maradt volna. Az én kutyám úgy nő, mint a bolondgomba.
2012. ápr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És mire kell vigyázni ivartalanítás után?
2012. ápr. 1. 13:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy hétig kell figyelni, hogy ne piszkálja a varratokat, ne fertőződjön el. Varratszedés után már semmire.
2012. ápr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én az ivarérés utáni ivartalanítás híve vagyok, kivéve ha már fiatalon is 'túl domináns' a kutya.

Változó az állatorvosok véleménye.

Aki nem tenyésztésre szánt kutyát ivartalaníttat az felelős gondolkodású teljesen függetlenül attól, hogy milyen idős korban végezteti el a beavatkozást. Szerintem a Te döntésed, hogy mikor ivartalaníttatod.

2012. ápr. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!