Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet ivartalanítani...

Mikor lehet ivartalanítani egy szibériai husky kant? Az állatorvos azt mondta, hogy egy éves kora előtt nem lehet, a neten pedig azt olvastam, hogy 4-6 hónapos kor az ideális.

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Én úgy tudom, hogy ahogy leszálltak a heréi már lehet.
2012. febr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Akiteki ***** válasza:
Igazából ezen az orvosok is vitatkoznak. Nem tudom, mennyiben van összefüggés a növekedési hormon a herékkel, mert az az egyetlen érv a korai ivartalanítás ellen, hogy esetleg nem fejlődik ki egészen, kisebb marad. Nem is értem, ez miért fontos egy ivartalanított kan esetében. Senki nem fogja méricskélni, hogy nőhetett volna még 2 centit.
2012. febr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Akiteki:

A kan elvileg nagyobb lesz nem kisebb, a szukák lesznek alacsonyabbak korai ivartalanításnál. Talán 2-5cm-rel nőhet nagyobbra, mintha nem lett volna ivartalanítva és állítólag nem szélesednek ki annyira. Van aki azt mondja, hogy ez csak akkor igaz, ha 6hónapos kora előtt van ivartalanítva és van aki azt hogy inkább 1éves kora felé kéne, akkor biztos úgy fejlődik, mintha nem lett volna kasztrálva.

Persze lehet nincs igazam, de 4-5dokit megkérdeztem, hogy nekünk mikor javasolná és ha nagy egyetértés nem is volt köztük a fentieket mind említette.

2012. febr. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ivartalaníttatni szeretnéd, keress olyan dokit, aki elvállalja, én is ezt tettem. 2 doki szajkózta, hogy ivarérés után, én pedig pont azt olvastam, amit te. Találtam egy dokit, aki hasonló nézeteket vall, amiket én olvastam, így kicsivel 6 hónapos kora után ivartalaníttattuk a kan kutyusomat, most 7,5 hónapos és valóban annyi történik, hogy a kanok pár centivel magasabbak lesznek, viszont az ivarérés előtti ivartalanításnak számos előnye van.
2012. febr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Az én állatorvosom nem ajánlja 1 -1,5 ésves kora elôtt. És mi sem ami azt illeti. Mielôtt örökbefogadtam volna a keverék kutyusomat vettünk egy németjuhász kölyket, azt mondták,hogy ki lehet ivartalanítani 4-5 hónapos korában is. Mi ki is ivartalanítottuk. Szerencsétlen belehalt a mûtét után. Lehet,hogy nem emiatt volt és lehet,hogy az orvos hibája volt. De a miénk is, rájöttünk,hogy nagyon fiatal volt még ehez. Az öregebb németjuhászt 1,5 évesen ivartalanítottuk és jól van. A keverékem most 1 éves, ô csak nyáron lessz ivartalanítva.
2012. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:
100%

16:36

Látod ez az, amit ahány dokihoz mész, mind másképp mond.

Én tuti kicsinek ivartalanítanám.

A kandúromra is azt mondták hogy nagyobbra fog nőni, mert 4 hónaposan ivartalanítottuk, ahhoz képest nem egy túl nagy macsek.

2012. febr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6 hónapos kor körül szokták de a legjobb olyan 1 éves kor körül. Legalábbis az én dokim ezt mondta...
2012. febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
4-6 hónapos kor között nem okoz még különösebb hormonális változást a dolog(általában nincsenek még jelen a nemi hormonok, nem lesz emléke sem a nyugtalan, rivalizáló viselkedésnek) ezután, mivel már magas a nemi hormonok jelenléte sokkal megterhelőbb pszichésen a beavatkozás
2012. febr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:
100%

"sokkal megterhelőbb pszichésen a beavatkozás"

Gondolod, hogy a kutya zokogva keresi a heréit és pszichiáterhez kell hordani? :))

3 kanom közül az egyik másfél évesen, a másik 4 évesen, a harmadik meg 11 évesen lett ivartalanítva. Egyik sem reklamált. :))

2012. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)!
2012. febr. 20. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!