Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy egy kutya...

Normális, hogy egy kutya miatt tönkremenjen egy barátság?

Figyelt kérdés
Barátnőm (?) befogadott egy kutyát az utcáról, de nem törődött vele. Az össz. törődés az volt, hogy napi egyszer adott neki enni, és lecseszte, ha a kutya kiszökött utána, mert rosszul záródott a kapu. Többször próbáltam neki megmagyarázni, hogy többet kéne a kutyával törődni, legalább sétáljon vele. Nem mert ő fáradt, nincs kedve, jól elvan a kutya. Kb. egy hete meséli, hogy elütötték a kutyát, mikor kiszökött. Annyira megharagudtam rá, hogy azt hiszem, szeretném vele megszakítani a kapcsolatot. Ez normális? te hogy reagálnál?
2012. ápr. 1. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Normális... Vagy azt hitte, hogy mikor befogadta ott pont került szent viselkedése végére?
2012. ápr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen! Ha ennyire felelőtlen és nem törödőm akkor nyilván más dolgokban is így viselkedik. Én biztos nem tudnék egy ilyen embernek a barátja lenni. Egyszerűen gusztustalan, hogy az ő hányinger stílusa miatt halt meg egy szerencsétlen élőlény!! Undorító féreg az ilyen. Építsd le az ilyen embereket minnél hamarabb!! Ez a legokosabb amit tehetsz!! Az ilyenekbe semmilyen érzelem nincs mások iránt. Emberek iránt sem. Max jól színlelik. Én tudom, mert ismertem ilyen embereket akik kivülről az elején normálisnak tűntek, de bizonyos szituációkban annyira hiányzott belőlük az empátia.
2012. ápr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, valahogy ezóta az eset óta rájöttem, hogy minden körülötte forog, a pasiját is csak kihasználja a pénz miatt, tényleg azt hiszi, minden érte van.
2012. ápr. 1. 12:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen,ebben az esetben igen.Ha valaki ennyire felelőtlen és önző,én sem tartanám tovább vele a kapcsolatot.DE!Itt,kutya témakörben mind a kutyák pártján vagyunk.Sőt,szerintem egyébként is ez lenne a helyes megoldás,akkor is,ha nem így lenne.Viszont ha tényleg érdekel,én már csak kíváncsiságból is feltenném a kérdést családi kapcsolatok témakörben,összevetésül:) Ezzel nem azt mondom,hogy nem az a helyes,hogy ne foglalkozz vele!
2012. ápr. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy az olyan embereket, akikkel morálisan problémád van, felelőtlenek, megbízhatatlanok, nem éri meg hosszú távon megtartani. Egyszer veled szemben is produkálni fogja, aztán viszlát.

Viszont ne erőltess semmit, csináld úgy, ahogy jónak érzed. Ha még a barátodnak érzed, akkor az, csak dacból ne fordíts hátat neki, mert te fogod rosszul érezni magad.

2012. ápr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem akkor te egy lány vagy és egy barátnőddel való barátságról van szó. Én fiú vagyok és az a tapasztalatom, hogy a nők sokkal könnyebben megszakítanak egy barátségot, mint mi férfiak. Én ennél sokkal többet is elnéztem már a barátaimnak, de elfogadom őket olyannak amilyenek. Van olyan barátom akinek legalább 120 az IQ-ja és bármelyik egyetemre fölvennék, de nem tanul tovább hanem biztonsági őrként dolgozik és létminimumon él (pedig a szülei is és a nagyszülei is szívesen eltartanák amíg tanul). Kötelességémnek érzem megmondani neki, hogy rossz amit csinál és mondom is neki gyakran, de nem szakítom meg a barátságot azért mert nem hallgat rám.

Emiatt ne menjen tönkre egy amúgy jó barátság!

2012. máj. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!