Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok igazán gyerekbarát...

Ajánlanátok igazán gyerekbarát, játékos, nyugodt vérmérsékletű, megbízható idegzetű, nem agresszív, nem nagy testű, kertes házas környezetben télen is kint tartható kutyafajtát?

Figyelt kérdés

Van itt a fórumon köztetek olyan, aki esetleg tenyésztéssel is foglalkozik? Esetleg fajtamentőknél vagy menhelyen dolgozik?


Kölyökkutyát szeretnénk vásárolni, kant, fajtatisztát.

Hosszabb ideig labradorban gondolkodtunk, de főként az itt (a fórumon) kapott sok hasznos információ hatására, s nem utolsó sorban a számunkra nagyon magas ára miatt letettünk róla.


Fajtatiszta kutyust szeretnénk -s mondanám, hogy a törzskönyv nem fontos számunkra- de egy előző kérdésem kapcsán szinte mindenkitől olyan választ kaptam, miszerint ha nincs törzskönyv, akkor vélhetően nem is fajtatiszta az eladásra kínált kutyus.

Az ismeretségi körünkben nem mindenki osztja ezt a véleményt, de mi -mivel az anyagi lehetőségeink erősen korlátozottak- igen csak tanácstalanokká váltunk.


Többen javasolták a menhelyi kutyusokat, illetve, hogy fajtamentőknél próbálkozzunk.

Mivel mi mindenképp fajtatisztát és kölyköt szeretnénk sajnos az internetes keresgélés és érdeklődés ebben az irányban eddig nem vezetett célra.

A menhelyeken nem nagyon vannak fajtatiszta kölyök kutyusok, a fajtamentőknél pedig csak nagyobb kutyákat láttunk.


Ha esetleg tudtok a fentieknek megfelelő fajtát, és esetleg abból a fajtából tudtok menhelyit vagy fajtamentőknél lévő fiú kölyökkutyát ajánlani, kérlek jelezzétek. Előre is köszönjük!


2012. ápr. 1. 12:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Figyelj,én nagyon szeretem a kutyákat.Olvasom a kérdéseket,ahol hasonló kérdés van meg vagytok "álldva" a TK-es kutyákkal.Elhiszem,hogy jó ha vissza tudjátok nézni a kutya szüleit,meg stb.De azt is irjátok hogy mindenben a legrosszabbra kell felkészülni,hát akkor benne van a pakliba a mérgezés,sőt sok embernek bántja a szemét ha valakinek szép,drága kutyusa van.(Persze van olyan is aki azért mérgez mer megugatta a kutya)
2012. ápr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Tudom, hogy írtad, hogy fajtiszta kutyust szeretnétek, de szerintem érdemes őket megnézni. Ha nekem nem lenne kutyusom, vagy ha lenne több helyünk, tuti örökbe fogadnánk az egyik picit.

Azért is másolom be a linket, hogy ha nektek nem is tetszik, valakinek talán igen, aki elolvassa ezt, és otthont talál valamelyik csöppség:


[link]


Miért szeretnétek fajtiszta kutyust, akár törzskönyv nélkül?Mert úgy nem vihetitek kiállításra. Vagy pároztatni szeretnétek?


Sok sikert és örömet a leendő blökitekhez:)

2012. ápr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Találtam még kölyköket, szerintem nagyon édesek, és azt írja kis méretűek lesznek:) érdemes megnézni őket


[link]


Hátha megtetszenek valakinek

2012. ápr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
De azért szétnéztetek már a menhelyen?
2012. ápr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Egyébként ilyen jelleműt csak tenyésztőtől kapsz, mert a szaporított Kutyák sokszor ideggyengék, és bár fajtajellegűek, ki tudja, milyen fajták vannak még benne itt ott, tehát a jelleme is változik. Tehát akkor már édes mindegy, ha menhelyről hoztok.
2012. ápr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha egészséges kutyát akartok olcsón, akkor nem tudom, miért nem jó egy menhelyi keverék, tényleg.
2012. ápr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Miért muszáj fajta tisztának lennie ha csak kedvencnek akarjátok? Nekünk 2 örökbefogadott keverék fiatal szukánk van, semmi gond nincs velük. Nézzetek körül.

Ott ha elhoztok egyet (menhely vagy állatvédők) azért illik adni egy zsák tápot vagy jelképes összeget. Mi egy tízezrest adtunk, pedig 160 km-t utaztunk érte ami benzinben megint ennyi kb.

De nem kell ennyi. 3 ezerért van zsákos olcsó táp, menhelyen annak is örülnek hidd el.

És miért fontos hogy fajta tiszta legyen? Egy keverék ugyanolyan szép tud lenni, az okossága is felér vele.

2012. ápr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenképp fajtatisztát szeretnétek, akkor gyűjtögetni kell/kéne. Azt se felejtsétek el, hogy a vételár csak egy töredéke a költségeknek. A kutyára az élete folyamán ennek a sok-sok többszörösét fogjátok rákölteni.

Nem túl jó hozzáállás a 'nekem most azonnal kutya kell, kölyök, olcsó és fajtatiszta legyen'. Ha félreértettelek, akkor bocsánat, de nekem ez jött le.

Szerintem az lenne a legjobb, ha körbenéznétek egy-két menhelyen. Rengeteg kölyök kutyus vár gazdira és az ott dolgozók tudnak az igényeiteknek megfelelő kutyát találni.

2012. ápr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Minőségi magyar fajtát már kaphatsz 45-50 ezer forintért is. Szerintem egy Mudi vagy egy Pumi jó választás lenne.
2012. ápr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Argentin dog:


[link]

2012. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!