Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az lenne a kérdés hol lehet a...

Az lenne a kérdés hol lehet a kutyát poráz nélkül sétáltatni ebben a szemét országban? Erdőn, mezőn mg. Területen nem, a vadászok mindenhol baszogatnak a lakott területtől 200 métere minden vadászterület.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 09:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

1. vagyok


azért írtam, hogy elvileg van.

Nálunk is vannak kijelölt helyek. Erdő vagy forgalmas út mellett. Egy van, ami el van kerítve, de az túl messze van.

2012. ápr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, te merre laksz Kérdező, de nálunk még nem szóltak a vadászok amiatt, hogy szabadon vannak a kutyáink. Nem is szólhatnak, mert nem tiltja semmi. Igaz, bizonyos feltételek teljesülésekor valóban kilőhetik a kutyát. Volt amikor előttünk mentek 500 méterrel és lövöldöztek oldalra, volt hogy szembe jöttek, akkor megbeszéltük velük, hogy ők merre akarnak vadászni és mi merre akarunk sétálni, végül azt mondták, hogy akkor ők kicsit arrébb mennek. De össze szoktunk futni határőrökkel/rendőrökkel is, olyankor félreálluk ők meg mennek tovább. Nyaralásokr a hegyekben is mindig szabadon vannak a kutyáink. Arra azért figyelünk, hogy nyílt, belátható terepen se menjenek 100-200 méternél távolabb (olyankor azért lehet látni, ha vadász van a közelben). Nem belátható terepen, mondjuk erdőben meg a közvetlen közelünkben vannak, már csak azért is, mert nem szeretnénk kellemetlen meglepetést okozni a többi túrázónak azzal, hogy a szűk ösvényen egy nagy kutyával találják szembe magukat.
2012. ápr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs kutyafuttató,de már van kutyakommandó!Nem lehet már póráz nélkül elengedni a kutyákat,kutyazacsinak,személyinek is kell nálad lennie,mert megbüntetnek. Szóval már nem tudják hogy húzkodják le az embereket.
2012. ápr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Elvileg tényleg csak magánterületen és a kijelölt futtatókban lehetne elengedni...de merem állítani, hogy pont ez a gyakorlat eredményezne egy rakás neveletlen-szocializálatlan kutyát!!

Itt Csepelen van 5 zárt kutyafuttató, ebből 3 az, ami normálisabb méretű. A lakótelepi kutyások zöme annyit sétál a kutyával, hogy 3-szor leballagnak a futtatóba, elengedik a kutyát egy 30-40 percre, jó esetben labdáznak vele...vagy a háztömböt megkerülik pórázon...szerintem ez az ölebeket kivéve minden kutyának kevés. A kutyák így nem tanulják meg a behívást, kutyákkal sok az antiszoc egyed, mert a futtatóba is akkor mennek, ha nincs más bent...hagyják acsarkodni a kutyájukat a kint közlekedőkre...sokan a cart sem szedik a futtatóban...tisztelet az egyre több kivételnek!!

Kutyámmal póráz nélkül sétálunk, a forgalmas csomópontokban vagy megkötöm, vagy rajtahagyom a szájkosarat...volt már, hogy így is beszóltak, hogy kössem meg...mondtam, hogy még a lábait is kössem össze, nem? Röhej...

Ma is szembejött velünk egy rakás közteres, rendőr, Argos meg szabadon, műanyag szájkosárban kocogott előttem :))) egy szót sem szóltak.

Ellenben a Duna part felsőbb részén a hatalmas zöldterület közepén tavaly figyelmeztettek, hogy póráz...mondtam, hogy a rendelet szerint ez kijelölt kutyafuttató hely...erre mondták, hogy csak a ZÁRT futtatón lehet elengedni őket a pórázról...szerintem ez nem igaz, városszerte van több NYITOTT futtató is, ahol még tábla is van...

Szerintem egyszerűen állatkínzás az, ha pórázon éli le a kutya az életét, és csak a karámokban van elengedve...Argos-sal szoktam direkt pórázos sétákat tenni egy-egy futtatóhoz, ott játszik, gyakorlunk, és gyalog-busszal jövünk haza...ez kimeríti agyilag is

2012. ápr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Kiránduláson pedig úgy beöltöztetem a kutyát, mintha karácsonyfa lenne: fényvisszaverő mellény, K9-es fényvisszaverő hám, rikító színű nyakörv...és soha nem megy 30-50 méternél messzebb
2012. ápr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez a problémám. :( Pórázon hogy fárasszak le egy agarat? Kutyafuttató nincs. Az udvar nem elég nagy. Hiába van kint a tábla hogy a parkba nem lehet bevinni kutyát, sokan beviszik, mert nincs más.
2012. ápr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nálunk nagy szabad terület van a város határában,mert ott nem épülnek házak (árvédelmi terület). Nincs esetleg ilyen?
2012. jún. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

kedves kérdezö, válasz irok én megértelek titeket mert én is nagyon szeretem az állatokat de aszt is megértem hogy miért nem lehet lakoterületen poráz nélkül kutyát sétáltatni. nemrég kint voltunk a haverokal én meg bementem kajálni mire kiakartam ujra menni aszt hallom hogy ugat a kutya. szét szabta a macskámat még ojan kis kicsi volt de nem volt anyira kint az utcán csak a keritésünk elött. (magyar vizsla. vadászkutyát)futtatak.

egy világ tört ösze bennem. lehet (lehet) holnap engem harap meg. aki nem tudja a kutya a farkas leszármazodtya igyhát benne is megvan a vadász ösztön föleg vadászkutyában szoval kérek mindenkit hogy lakot területen ne futtason kutyát.

2013. júl. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!