Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti tapasztaltatok már ilyet?...

Ti tapasztaltatok már ilyet? Miért van ez?

Figyelt kérdés
A szomszédunkban van egy szuka kutyus. Hátul nincs kerítésük, mögöttük szántás, ahonnan bármilyen kutya bemehet hozzájuk. Így tüzelési időszakban csoportosan sereglettek ide a kankutyák. Úgy két évvel ezelőtt a kutyusomat vittem ivartalanítani, és rá bírtuk beszélni őket is, így ivartalanítva lett. Ám az óta is évente kétszer megjelenik a falkányi kan kutya a szuka körül. Egyszerűen nem értem, már több ivartalanított szukám volt, és van is, ilyet mégsem tapasztaltam, de még csak nem is hallottam róla. Ebben az időszakban az amúgy nem igazán társaság kedvelő kutyus illegeti magát nekik. És szomszédok többször látták is összeragadni egynémelyik kannal. Nem is hittem a fülemnek, biztosra vettem először, hogy nem sikerült az ivartalanítás. De megnéztem a szukát, és nincs semmi jele tüzelésnek, illetve az óta kölykei sem lettek. Mitől lehet ez? Mi vonzza ezeket a kanokat? A közvetlen környéken csak kanok, és ivartalanított szukák vannak, tehát biztos, hogy ez a kutyus vonzza így a kanokat.
2012. ápr. 2. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogyan történt az ivartalanítás? Elkötötték vagy kipakoltak mindent?
2012. ápr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kivették a petefészkét, de a méhe maradt.
2012. ápr. 2. 14:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Hajaj. Ez több szempontból sem jó. Teljes ivartalanítás a legjobb, méhhel együtt. Szerintem nem kizárt, hogy ez a baj.
2012. ápr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, én is azt hittem, hogy tüzel, de ennek semmi jele, csak hogy itt sorakozik a fél falu kutyája.
2012. ápr. 2. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!