Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 3 kutyám, melyiket adjam...

Van 3 kutyám, melyiket adjam oda másnak?

Figyelt kérdés
A kérdés szomorú, bármelyiket is adom oda, meg fog szakadni a szívem. A baj az, hogy nem bírok velük, nem is terveztem, hogy ennyi lesz. Az elsőt utcáról fogadtam be, a második ideiglenesként, majd a 3-mat egy ismerősöm el akarta altatni, nem hagyhattam. Természetesen mind problémás, bár az első már elég szépen viselkedik, de nem bírok el velük. Azt hiszem, az ideiglenest vissza kell adnom, de áhh olyan lelkiismeret-furdalásom van:(
2012. ápr. 2. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Így érthető. Jó döntés nem születhet, csak kevésbé rossz. Én az ideigleneset adnám, mert az előbb utóbb úgy is más helyre kerülne.
2012. ápr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
ez a leg szomorúbb .Szerintem a szíveddel dönts biztos hogy ez a legjobb megoldás ? szerintem írasd be őket egy kutya suliba . próbáld ki lehet hogy bejön .
2012. ápr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nincs 3 kutyára sem pénzem, sem időm. Egyet be fogok íratni, aztán ha már megtanultam többé-kevésbé kutyát nevelni, akkor újra magamhoz veszek egy ideiglenest.
2012. ápr. 2. 19:00
 4/4 anonim ***** válasza:
9%

"Nincs 3 kutyára sem pénzem, sem időm." Akkor nem értem, miért vállaltál felelősséget értük...


Egyébként én is az ideiglenes ebre szavazok, ez logikus.


Addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér.. A helyedben annyi kutyát tartanék, amennyit maradéktalanul el tudok látni mindenre, amire a kutyának szüksége van, és bármikor több tízezret rá tudok áldozni esetleges betegség/baleset során az orvosi ellátásra - vagy legalább kb. 10.000,- Ft-ot az altatásra, bár erről is meg van a véleményem.


Szerintem ez egy jó lecke volt neked, és most nehéz döntés előtt állsz, de felelősen kell döntened: annyit kutyát vállalj el, amennyi kutyának meg tudod adni mindazt,amire szüksége van: naponta 1-1,5 óra séta, lemozgatás, mentális lefárasztás (munka, foglalkozás, közös sport a kutyával, pl: őrző-védő, flyball, agility, frizbi, engedelmes, ügyességi feladatok tanítása stb.), anyagiak a normális, minőségi etetésre, külső ápolásra, orvosi ellátásokra.


A döntésed meghozatalánál ezeket vedd figyelembe, és ha valóban szereted őket, akkor az ő érdekeit előtérbe helyezve dönts, hogy Nekik mi a legjobb!


Nehéz fába vágtad a fejszédet, sajnálom nagyon, hogy ilyen helyzetbe kerültél, részben megértelek, de ez nagy felelőtlenség.


Sok sikert! Kívánom,hogy a kutya/kutyák leendő gazdái legyenek megfelelőek a kutya számára, és veled is tartsák nagy gyakorisággal a kapcsolatot, talán úgy könnyebb, és mégsem veszíted el a kutyát/kutyákat teljesen.

2012. ápr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!