Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mihez kezdjek a kutyámmal?...

Mihez kezdjek a kutyámmal? Ilyennel még nem találkoztam.

Figyelt kérdés

Kérlek,olvassátok végig,nagyon el vagyok keseredve :(


Három befogadott kutyám van.Közülük az,,első kettő"vel semmi gond nincsen,abszolút és kivétel nélkül behívhatóak,dog dancing,agility,mindenben remekül teljesítenek,engedelmesek-és imádnak.Oda-vissza kölcsönös a bizalom,a falkavezérséggel,rangsorral sincsen semmi gond,tisztelnek,szeretnek.Számomra fontos,hogy egy kutya ragaszkodjon a gazdájához,örüljön,ha meglátja...Erdélyi kopómmal és kuvaszommal ez mind rendben is van.Ha csak az ablakban meglátnak,másznak a párkányra,egyszerűen imádnivalóak,minden tekintetben.Bármit megtennék értük.


DE!Decemberben úgymond,,elszakítottam"az eddigi egyetlen családjától egy 11 éves collie szukát.Mivel nem tudták és nem akarták tovább tartani,el akarták altatni,így maradtam én végső megoldásként.Örültem,hiszen megmenthettem az életét(neki is),ráadásul a skót juhászkutya gyermekkori álmom,ő pedig egy valóban pompás példánya a collie-knak.A viselkedése viszont egész egyszerűen elkeserítő.

Akármit teszek,magasról tesz rá,mit kérek.Hívásra vagy nem jön,vagy legtöbbször még elfelé megy.Hozzáteszem,még csak szidást sem kapott soha,mert nem is volt lényegében miért.Ha én odamegyek,esetleg meg lehet simogatni.Na de nem szabad nekem menni utána!!Próbáltam már az edényéből is úgy csinálni,mint ha ennék,a kapun és én megyek ki először.Igen,a séta.Ha ráadom a nyakörvet,teljesen befordul,másfél órás könyörgés után,a másik két kutya ösztönzésére(ha már meglátják a kezemben a hámot,pórázt,tombolnak)esetleg méltóztatik kifáradni utánam a kapun.Sétálni persze imád,a többiek már rég elfáradtak,ő még mindig rohanna,kora ellenére is-ha viszont irányt szeretnék változtatni,sokszor egyszerűen levágja magát a földre és se szép szóval,se csúnyával,se sehogy nem hajlandó megmozdulni és továbbmenni.Hazafelé sem.Volt már,hogy fél óra(!!)könyörgés után tudtam felnyalábolni a földről.Nem fáj egyébként semmije,hála Istennek teljesen egészséges,de olyan hisztis,hogy borzasztó.Csak azt hajlandó megtenni,ami neki tetszik.A leginkább az keserít el,hogy szeretném simogatni,a barátja lenni,de még csak hozzám sem jön,ha hívom,pedig már jutalomfalattal,mindenféle pozitív megerősítéssel próbálkoztam,ha nagyritkán valahogy mégis a közelembe jött.Nem tudom elképzelni,mit tegyek vele.Közép-ázsiai,kuvasz és kopó után-melyekre mind büszke lehetek viselkedésük miatt,holott én neveltem őket-most teljesen zsákutcában érzem magam.Vigyem kutyaiskolába?Az autóba sem hajlandó beszállni.Kiszállni sem.Labdázni nagyon szeret,de olyankor is csak a labdára figyel,ha egyébként hívom,senkire nem hallgat.Tanácstalan vagyok.Nagyon szívesen hallgatnám a hozzáértők véleményét!! (igen:egyszer-egyszer elkövettem azt a hibát,hogy mivel kivételesen örül,ha megérkezek valahonnan,annyira megörültem,hogy végre valami érdeklődést mutat,hogy megsimogattam érkezésemkor.Létezik,hogy ez akkora hiba? :( )


2012. ápr. 2. 19:56
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
47%

Én nem vagyok szakértő, de azt tudom, hogy egy 11 éves kutyát már nem lehet idomítani, kiskorában kell, tehát a kutyaiskola szerintem kilőve. Az én kutyám idén lesz 12 éves, és elég makacs, pedig megneveltem kiskorába! De ő az ellentéte , rettenetesen törődéshiányos.

A te esetedben először a régi gazdikat kérdezném meg, hogy mindig ilyen volt e vagy csak nálad, mert ha 11 éve ilyen, akkor nem hiszem, hogy te már megfogod változtatni, akkor el kell fogadnod, hogy ő ilyen. De adj neki időt még, lehet meg fog még változni, ha kitartó vagy. De mondom, ez csak egy laikus véleménye :)

2012. ápr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

valószínűleg az előző gazdák nem foglalkoztak vele megfelelően, ebben nem te vagy a hibás, egyszerűen nem szokta meg hogy dirigálnak neki

(ez olyan mint a kobor kutya, aki több évi koborlás után a menhelyről gazdához kerül, az első adandó alkalommal szökni fog)

2012. ápr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

Nemtudom mit legyél, sajnos...

De!kutyasuliba mindenképpen vidd!!!A kutya nem ember, ergo bármikor képes a tanulásra!!!Az ember nem...Ne olyan suliba vidd ahol azt mondják "már öreg nincs mit tenni" stb.Hanem olyanba ahol bíztatnak!!!:)

2012. ápr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!További válaszokat is várok.Igazság szerint a régi helyén semmi baj nem volt vele,egy öreg nénié volt,aki nagyon szerette,sokat foglalkozott vele,hívására ment.Ennyi tudok lényegében.Nálunk viszont borzasztó engedetlen :( Lehet,kutyasuli kellene,de már előre látom,másfél órás hadművelet lesz bekönyörögni az autóba,meg majd a sulinál ki...:/
2012. ápr. 2. 20:23
 5/25 anonim ***** válasza:

Egy 11 éves kutya már alapból is macerás. Az én 10 éves nagy testű keverékem már most sem szeret jönni velem sétálni. Megöregedett. Fiatalon kedves volt és mozgékony, most sincs egészségügyi gondja, csak kicsit zsémbesebb lett. Sajnos meg kell találnod azt az elfoglaltságot amit ő is szeret. Ha ez a virsli kézből etetése akkor azt -saját tapasztalat :D -

Alternatíva még, hogy keresel neki egy nyugis családot, ahol elszaladgálhat, megsimogatják, de nem macerálják. Neki is - neked is jobb lesz.

2012. ápr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
A meglepő az,hogy szeret sétálni,labdázásnál meg úgy pörög,hogy nézni rossz.Eddig még nem labdáztam vele annyit,hogy kifáradt volna,pedig nem szoktuk hamar abbahagyni,ha pl jó idő van.Megértem,hogy öreg és zsémbes,de azért egy alap engedelmesség mégis jó lenne!Legalább simogathatnánk!Nem akarja senki macerálni,Isten őrizz új családot,így is elég törés volt neki ez,hogy onnan elszakítottuk.Itt nyugis helye van,egész nap kint jön-megy,fekszik,alszik,tényleg azt csinál,amit akar.Finomat eszik,mindenki szereti(szeretné)de ha egyszer még simogatni is nekem kell odamenni...:/
2012. ápr. 2. 20:33
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Falkavezérség, jó(!) kutyaiskola vagy szakember a megoldás. 11 évesen is bőven nevelhető, neki is jobb lesz, ha beilleszkedik.
2012. ápr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Felelősséget vállaltam érte és nyugodt,boldog életet szeretnék neki biztosítani.Sosem adnám egyik kutyámat sem,semennyi pénzért.Ők a családtagjaink,akikért egy életre felelősséget vállalunk!Ha nem lenne mit enni,akkor is a házat adnánk el inkább a fejünk felől,mint hogy nekik törést okozzunk.Nem,az odaadás szóba sem jöhet.És attól még,hogy piszkosul engedetlen,szeretem nagyon,csak éppen elkeserít,hogy ilyen.
2012. ápr. 2. 20:35
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor simán csak adj neki még időt. A bizalom nem alakul ki olyan könnyen. Igazad van, hogy egy collie-nál még nem sok a 11 év-
2012. ápr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a dolgokat megtanítottad neki vagy csak úgy elvárod? Mert ha utóbbi, akkor ne csodálkozz, hogy ilyen. Nem nevelték, nem foglalkoztak vele, téged sem ismer, ráadásul idős. December az nagyon nem régen volt még. Kezd el nevelni úgy mint bármelyik másik kutyát akit magadhoz veszel úgy hogy még nem volt másik gazdája.
2012. ápr. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!