Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mihez kezdjek a kutyámmal?...

Mihez kezdjek a kutyámmal? Ilyennel még nem találkoztam.

Figyelt kérdés

Kérlek,olvassátok végig,nagyon el vagyok keseredve :(


Három befogadott kutyám van.Közülük az,,első kettő"vel semmi gond nincsen,abszolút és kivétel nélkül behívhatóak,dog dancing,agility,mindenben remekül teljesítenek,engedelmesek-és imádnak.Oda-vissza kölcsönös a bizalom,a falkavezérséggel,rangsorral sincsen semmi gond,tisztelnek,szeretnek.Számomra fontos,hogy egy kutya ragaszkodjon a gazdájához,örüljön,ha meglátja...Erdélyi kopómmal és kuvaszommal ez mind rendben is van.Ha csak az ablakban meglátnak,másznak a párkányra,egyszerűen imádnivalóak,minden tekintetben.Bármit megtennék értük.


DE!Decemberben úgymond,,elszakítottam"az eddigi egyetlen családjától egy 11 éves collie szukát.Mivel nem tudták és nem akarták tovább tartani,el akarták altatni,így maradtam én végső megoldásként.Örültem,hiszen megmenthettem az életét(neki is),ráadásul a skót juhászkutya gyermekkori álmom,ő pedig egy valóban pompás példánya a collie-knak.A viselkedése viszont egész egyszerűen elkeserítő.

Akármit teszek,magasról tesz rá,mit kérek.Hívásra vagy nem jön,vagy legtöbbször még elfelé megy.Hozzáteszem,még csak szidást sem kapott soha,mert nem is volt lényegében miért.Ha én odamegyek,esetleg meg lehet simogatni.Na de nem szabad nekem menni utána!!Próbáltam már az edényéből is úgy csinálni,mint ha ennék,a kapun és én megyek ki először.Igen,a séta.Ha ráadom a nyakörvet,teljesen befordul,másfél órás könyörgés után,a másik két kutya ösztönzésére(ha már meglátják a kezemben a hámot,pórázt,tombolnak)esetleg méltóztatik kifáradni utánam a kapun.Sétálni persze imád,a többiek már rég elfáradtak,ő még mindig rohanna,kora ellenére is-ha viszont irányt szeretnék változtatni,sokszor egyszerűen levágja magát a földre és se szép szóval,se csúnyával,se sehogy nem hajlandó megmozdulni és továbbmenni.Hazafelé sem.Volt már,hogy fél óra(!!)könyörgés után tudtam felnyalábolni a földről.Nem fáj egyébként semmije,hála Istennek teljesen egészséges,de olyan hisztis,hogy borzasztó.Csak azt hajlandó megtenni,ami neki tetszik.A leginkább az keserít el,hogy szeretném simogatni,a barátja lenni,de még csak hozzám sem jön,ha hívom,pedig már jutalomfalattal,mindenféle pozitív megerősítéssel próbálkoztam,ha nagyritkán valahogy mégis a közelembe jött.Nem tudom elképzelni,mit tegyek vele.Közép-ázsiai,kuvasz és kopó után-melyekre mind büszke lehetek viselkedésük miatt,holott én neveltem őket-most teljesen zsákutcában érzem magam.Vigyem kutyaiskolába?Az autóba sem hajlandó beszállni.Kiszállni sem.Labdázni nagyon szeret,de olyankor is csak a labdára figyel,ha egyébként hívom,senkire nem hallgat.Tanácstalan vagyok.Nagyon szívesen hallgatnám a hozzáértők véleményét!! (igen:egyszer-egyszer elkövettem azt a hibát,hogy mivel kivételesen örül,ha megérkezek valahonnan,annyira megörültem,hogy végre valami érdeklődést mutat,hogy megsimogattam érkezésemkor.Létezik,hogy ez akkora hiba? :( )


2012. ápr. 2. 19:56
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
77%

3 kutyám van, az egyik pont olyan, mint a collie-d bizonyos dolgokban. Egyszerűen nem igényli a simogatást, szeretgetést, egyáltalán nem látom rajta, hogy szeretne, hogy odalenne értem, mint ahogyan a másik kettő. 10 hetesen került hozzám, az első perctől kezdve ilyen volt. Igaz ahol született, ott nem kapott túl sok törődést simogatást, de már 2 éves, tehát igazán hozzám szokhatott volna. Bevallom már próbáltam mindent. Volt, hogy én mentem oda simogatni, volt, hogy nem foglalkoztam vele, hátha akkor odajön hozzám, látva a másik 2-őt, akik rajongásig szeretnek, követnek, de nem. Remekül elvan külön is. Sőt van olyan, hogy elmegyek otthonról, a másik 2 hazaérkezésemkor örömtáncot jár, ő pedig halálos nyugalommal fekszik az udvar végében a kedvenc helyén, fel sem kel. Sok kutyám volt már életem során, mind imádott, kivéve ezt az egyet. Nagy csalódás nekem, fogalmam sincs hogyan viszonyuljak hozzá. Ő szeret sétálni, nagy izgalomban van amikor ráteszem a pórázt. Ha a mezőn elengedem a kutyáimat, ő el sem mozdul mellőlem, a másik 2 futkározik. Nem értem marad, hanem a jutalomfalat miatt. A finom falatokért odavan. Engedelmeskedik, de csak kajáért, ha nincs jutalom akkor nem. Egyáltalán nem domináns, kiegyensúlyozott, boldog kutya a saját kis világában. 2 év alatt annyit értem el nála, hogy esténként amikor a számítógép előtt ülök, lefekszik a lábamhoz. Érdekes még, hogy a többi kutyámhoz sem ragaszkodik. Ők szeretnek bandában lenni, őt is szeretik, akkor érzik jól magukat, ha mind együtt vannak. A különcnek mindegy, elvan velük, de egyedül is jól érzi magát. Nem hiányolja a többit, ha külön van tőlük olykor. Olyan furcsa kutya, ilyet még nem láttam. Egyébként okos, furfangos, életrevaló, eleven kutya.


Tudom nem segítettem, azért írtam le, mert eddig nem tudtam olyannal beszélni, aki ezt megértené.

2012. ápr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Ez hihetetlen!Ezek szerint tényleg vannak ilyen maguknak való kutyák.Ismerős az érzés,nem valami kellemes,hiszen az ember minden szeretetét szíve szerint nekik adná,ők pedig mégis így reagálnak...Igen,sokszor itt is látom,hogy egyedül a labda,ami motiválja bármire is.Szeretet,vagy a gazdinak való megfelelni akarás egyáltalán nem.Nem tudom,mi lehet a kis lelkében,de szerintem nem boldog az a kutya,amely csak a maga kis világában él :/ Köszönöm,hogy megosztottad velem a történeted!Szabad kérdeznem-már csak kíváncsiságból-milyen fajtájú a kutyus?
2012. ápr. 2. 23:41
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Berni pásztor. Bevallom hihetetlenül nagy csalódás nekem, úgy érzem sosem fogok neki megfelelni. Egyébként nem csak velem, az egész családdal ilyen. Nem hiszem, hogy elrontottam valamit. Hozzánk kerülése után 2 hónapig éjjel nappal velünk volt, szeretgettük volna, kibújt a simogatás alól és ez a mai napig is előfordul. Nagyon ritka, hogy azt látom rajta, hogy tetszik neki. Soha nem bántottuk, első perctől kezdve feltalálja magát, a hazafelé úton is csupa figyelem volt, érdeklődve nézelődött ki az ablakon. Rögtön beilleszkedett, megszokta a dolgokat. Nincs elhanyagolva, nem is volt sosem, bejárnak a lakásba a kutyáim, éjjel bent alszanak, nem kicsapott kutyák. Sokszor vagyok miatta szomorú, nem értem miért ilyen. Több, mint 10 kutyám volt már életem során, különböző fajtájúak, de olyannal, mint ő, még sosem találkoztam. Boldog kutya, látom rajta, hogy remekül érzi magát a bőrében, csak én vagyok szomorú miatta.
2012. ápr. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Hogy miért kellett lepontozni, azt végképp nem értem.:(
2012. ápr. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,tudom,mit érzel.Érdekes,mert a berni is és a collie is mind család-és emberszerető fajták,még csak nem is a,,mogorvább",maguknak való kutyafajták közül kerülnek ki.Talán a kis lelkükben más valami,való igaz,ahány kutya,annyi jellem,akárcsak nálunk,embereknél.

Én nem pontoztalak le,épp ellenkezőleg,nem tudom ki az,akinek nem tetszett :/

2012. ápr. 3. 15:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!