Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha az utcán kap...

Sakti kérdése:

Mit tegyek, ha az utcán kap idegrohamot a kutyám?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy elindulunk, szépen sétálunk. Aztán akad valami, ami kizökkenti: pl.: egy másik kutya rátámad, vagy jön egy zörgős kukásautó, stb. Ilyenkor gyakran heves ugatással reagál, elkezdi húzni a pórázt, mint az őrült és támadna (villamosra, másik kutyára, stb... ami éppen kiváltotta nála a szitut) Mi a legokosabb reakció ebben a helyzetben? A legnagyobb baj, hogy innentől fokozottan érzékeny lesz a többi ingerre is, amire egyébként közönyös lenne... Köszönöm!
2012. ápr. 3. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Villamosra? :-)
2012. ápr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Rossz viszony, nem megfelelő nevelés eredménye, amit leírtál, így a megoldás is összetett. Javaslom, hogy kérd szakember segítségét, mert így látatlanban egy fórumon nem lehet megfelelő választ adni. Szerintem keress egy kutyaiskolát - és még ha nem is jártok, legalább kérdezz rá a problémádra, segíteni fognak, és ez nem kerül semmibe! :)
2012. ápr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez így viccesen hangzik, de igen... Neki akar ugrani a villamosnak...
2012. ápr. 3. 12:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Kutyaiskolába nem tudod elvinni?
2012. ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy viszony probléma... Felnőtt korában került hozzám, kb 2,5 hónapja. Szakembertől kértem már egyszer segítséget, és egy adott kutyaiskolában is voltunk, ez utóbbiak szerintem többet ártottak, mint használtak... Ha esetleg tudtok javasolni jó szakembert, és jó iskolát, megköszönöm. És azt is, ha valami tanácsot is tudtok adni, mert a kutyaisibe is el kell jutni valahogy :-))) Szóval, akkor úgy teszem fel a kérdést: "Ti hogyan reagálnátok hasonló helyzetben?"
2012. ápr. 3. 12:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a baj, hogy minden apró zajra azt hiszi, regálnia kell, mivel nincs biztos kezekben. Nekem azt tanácsolták, menjek nyugodtan végig az utcán, muntha semmi sem történne, kihúzom magam és magabiztosan lépkedek :) és ő is követi majd a példámat. Jan Fennel könyvében meg azt olvastam, tereljem el valami finom falattal a figyelmét. Nézd meg, neked melyik jön be.
2012. ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem türelem kérdése az egész, hosszabb időt is igényelhet a rehabilitációja. Gondolom a Cerberos suli nem jött be. Ha így van, akkor próbáld a Népszigetit, nagyon más oldalról fogják meg a dolog lényegét. Félős, stresszes mentett kutyánál működött már.
2012. ápr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Az utolsó válaszolónak címezném: ne fikázd le a Cerberost, egy nagyon jó kutyasuli, csupa szív, türelmes és ami a legfontosabb: hozzáértő szakemberekkel, és még nem találkoztam olyan problémával amin ne tudtak volna segíteni, változtatni. Feltéve persze, ha a gazdi is engedi magát irányítani, tehát együttműködő és a sulin kívül is betartja a szabályokat, tanácsokat. Én hiszek nekik és bízom bennük, szeretem a Cerbit, de ami sokkal fontosabb, hogy a kutyám is.
2012. ápr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kicsit hasonló jellegű problémával küzdünk:

Kölyökkutyámat megtámadta 2 kutya is még pár hónapja, az egyik nyitott kapun rohant nekünk, a másik kibújt a lyukas kerítésen. Mivel mind a 2támadás hátulról történt, így nem láthattam előre, nem is sejtettem, sajnos elkerülni sem tudtam. Azóta az ugatástól eltekintve kb hasonlóan kezdett reagálni az összes kerítés mögül ugató kutyára, sétálni sem akart arra menni, vagy vonakodott magától az iránytól, vagy kegyetlenül elkezdett húzni előre, hogy jussunk már túl azon a szakaszon.

Én meg direkt arra vittem, közömbös maradtam és klikker-jutalomfalattal megpróbáltam elvonni a figyelmét. 1-1,5hónapja csináljuk, nagyon ritkán kezd el még mindig húzni, de most már sokszor elég, ha megszólítom és lelassít vagy kicsit korrigálni kell, de nem erőből, csak jelezni neki, hogy húz. Ha egy jutalomfalattal elvonom a figyelmét akkor a legnagyobb kerítéstépés kellős közepén is képes arra koncentrálni, elhagyva a házat egyből visszaáll 'normál üzemmódba'. Bevallom az elején reménytelennek tűnt, néha egész jól haladtunk, utána minden ok nélkül kicsit visszaesett, de most szintén jól haladunk. Úgyhogy én sok sok türelmet, higgadtságot és ha klikkereztek akkor azt, ha nem akkor jutalomfalatos figyelemelterelést tudok ajánlani.

2012. ápr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43%
Csak azt írtam, hogy traumatizált és rettegős kutyánál nem a legtutibb módszer, hogy melléba@ol egy kannát. Bizonyos esetekben nem működik a kemény Cerberosos módszer.
2012. ápr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!