Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti le szoktatok állni vitatkozni?

Ti le szoktatok állni vitatkozni?

Figyelt kérdés

Ma találkoztam egy nővel és a 4 éves "mini" bolognese kutyájával. Tényleg iszonyat pici volt, az én fél éves havanese kutyámhoz képest fele akkora.


Szóval mesélte, hogy éppen tüzel a kutya és kant keresnek neki, mert rossz nézni, hogy mennyire kelleti magát és hogy egyébként is milyen szuper kutya és biztosan szuper kölykei lennének és milyen jó anya lenne. Ezt pedig azért gondolja, mert a kutyus otthon eljátssza, hogy meghágja a játékát, aztán úgy csinál, mintha a kölyke lenne, szóval eljátssza, hogy ő anya.... Én mondtam, hogy ivartalaníttatni akarom az én kutyámat és még sajnálkozva kérdezte, hogy "De miért???". Próbáltam neki elmondani, hogy milyen előnyei vannak az ivartalanításnak és milyen hátránya, ha egyszer is elleti a kutyáját. Nem igazán érdekelte a dolog, inkább rövidre zárta a dolgot. Nagyon sok mindenben nem értettem még vele egyet, de már meg sem próbáltam elmondani az én véleményemet.


Szóval, ha ilyen beállítottságú emberrel találkoztok nem bosszant titeket? És megpróbáljátok jobb belátásra bírni őket, vagy nem?


2012. ápr. 3. 22:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

Nekem is szaporítótól van, mert még csak 10 éves voltam, amikor vettük. Azóta eleg sok idő eltelt, és már 'megtértem', kiállok emellet a tenyésztős téma mellett, sok embert felvilágosírók, hogy csak tenyésztőtől vegyen, és csak akkor páoztasson, ha tenyésztői tervei vannak. Azért mondom el mindnkinek, mert én is megértettem egy ilyen beszélgetésből a lényeget, és már én A szaporítók ellen vagyok. Hátha

ők is megértik. Vesztenivalóm nincs. Mindig próbálok kedves lenni, de

amikor ilyen értetlen emberrel

2012. ápr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%
találkozom, nem mindig sikerül, de megpróbálom, hátha megérti a mondanivalóm lényegét. De vannak olyanok, akikkel inkáb szóba sem állok, mert pl a kutyájuk éppen morog egy másikra, ők meg fennhangon szólítgatják és simogatják, ilyebkor inkább a kutyasuli felé terelném őket, de amikor mondja, hogy csak azért ilyen, mert mondjuk vemhes, akkor otthagyom. Mert tudom, hogy az ilyen úgysem érti, mert a gyerekeként kezeli a kutyáját, nem neveli, és még szaporít is.egyedül kicsit nehéz lenne megmenteni a világot ilyen felelőtlen gazdáktól.
2012. ápr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%

Nevetséges: Eldöntendő a kérdés lehetséges válasz: igen, nem , néha...

Aki azt írja, hogy nem az le van pontozva, mindenki más 100%-os. Na épp ezért nem akarok meggyőzni senkit sem olyan kérdésről amibe nincs beleszólásom és hajthatatlan, mert nem tetsző válasz esetén ez a reakció. Csak maximum fel is idegesíteném magam, ha a végén ő akarna meggyőzni, hogy mennyire jó is szegény kutyának ha majd anya lesz...

2012. ápr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
* szóba sem állnék, de megpróbálom, és a suli felé terelem őket.
2012. ápr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Falrahányt borsó tipikus esete, szóval én nem térítek mert felesleges.Esetleg elmondom a véleményem ,de nem győzködök senkit, csak magamat idegesíteném fel, a vitával.Aki elletni akarja a kutyáját úgyis azt fogja tenni a feje tetejére állhat bárki akkor is.
2012. ápr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A kutyájával kapcsolatban mindenkinek a saját igényei, elvárásai, családi adottságai/lehetőségei alapján kell dönteni. A kutyások többsége szentül meg van győződve arról, hogy az ő véleménye az egyetlen igaz és helyes. Van egy közmondás: Nézd meg az anyját, vedd el a lányát. Ezt most tedd át kutyásra: Nézd meg a kutyát és a gazdit, s döntsd el, hogy egyáltalán érdemes-e velük szóba állni. Én csak olyan kutyással állok szóba, aki a kutyatartást az élete természetes részének tekinti. Az ilyennel szívesem megbeszélek minden kutyát kérdést. De aki csak nyalja-falja a kutyáját, azzal minek?
2012. ápr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!