Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám most lesz 3hónapos....

Kutyám most lesz 3hónapos. Mikor kezdhetem el tanítani őt?

Figyelt kérdés
Olyanra, pl hogy ne pisiljon be, adjon pacsit, üljön le. És hogyan? Leírná valaki pontosan mit csináljak?

2012. ápr. 4. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Minél előbb kezded el, annál jobb. Először is a nevét kéne megtanulnia, meg a behívást. Ezeket már tudja?
2012. ápr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,persze ezeket már tudja . :)
2012. ápr. 4. 10:05
 3/5 anonim ***** válasza:
én már első nap után elkezdtem tanítgatni 7 hetesen:) ilyenkor olyan az agyuk mint a szivacs minnél elöbb állj neki. Pisilés csak úgy kiküszöbölhető ha megkapja az összes alap oltását akkor vidd le minnél többször és ha sikerül neki lent csinálni akkor jutalmazd meg:) Ha fent pisil ne verd meg ne szidd le nagyon ha utolag veszed csak észre csak miközbe feltakarítod nézz rá igen rosszallóan. Ha rajtakapod akkor persze szidalmazás,vagy küld a helyére,nálunk bevállt. Pacsi a leg egyszerűbb. Mindig mond a parancsszót és rakd bele a mancsát a kezedbe és ilyenkor is már dícsérd meg nagyon,de csak akkor adj neki jutalomfalatot ha magától megy. Ezt elismétled párszor,attól függ milyen fogékony, nálunk 10 perc alatt megvolt :) Ülnél ugyanez a módszer, érd el hogy csak rád figyeljen, mondd neki hogy ÜL és nyomd le a popsiját finoman és szintén dícsérés:) Aztán ha már egyedül is megy neki akkor jutalomfalat is mehet:) Feksziknél az ül menjen először utána az:) De ez a módszer nekünk mindig bevállik most már parancsszót se kell mondanom,kézjellel megcsinál mindent :)
2012. ápr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 hónaposan már szobatiszta, ül, jön,fekszik a legtöbb kutya.Ezeket már elkezdheted
2012. ápr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A pisilést már akkor kellett volna amikor hazahoztad!!!!!!!

Mostmár elég nehéz lesz... -.- ha nem értesz hozzá minek veszel kutyát? Nincs ismerősöd vagy valaki aki elmondta volna neked hogy mit csinálj vagy tanácsot tudna adni?


[link]


[link]


[link]


[link]


Itt van néhány link, de te is nyugodtan utánanézhettél volna nem kellett volna megvárnod a 3 hónapot mert ezzel őt is összezavarod ... azt fogja gondolni " jé, eddig nem szólt semmit mert bepisiltem/bekakiltam, most hirtelen miért szid le??? " O.o :S

A leg fontosabb!!! Én csak 3 másodperces szabálynak hívom... a kutya, ha csinál valamit akkor 3 másodpecig emlékszik rá utána elfelejti.... Magyarul: ha bepisilt és te 5 perc múlva veszed észre és akkor kezded el szidni akkor nem fogja tudni hogy miért kapott ki, lehet hogy akkor éppen a kedvenc játékával játszik és te odamész és elkezded szidni, akkor azt fogja hinni hogy azért kapott ki mert játszott....... de ha éppen látod amikor pisil! Na akkor odarohansz hozzá és határozottan mondod neki hogy " NEM !" ennyi... csak ez az egy szó "NEM !" . Nem kell ódákat zengeni neki hogy "fúj buksi, nem szabad, rossz kutya! " mert ezt úgysem érti...csak egy szó de az határozott legyen "NEM ! "

Utána fogod kiviszed az udvarra, megmutatod neki hogy itt kell pisilni és megdícséréd. Utána vidd ki mondjuk fél vagy egy óra múlva amikor tudod hogy be fog pisilni...ha az udvaron pisil vagy kakil akkor nyagyon dícsérd meg hogy ügyes volt... ilyenkor lehet ódákat zengeni neki "ügyes vagy nagyon okos kutyaa, jóóóól vaaaaan " és az a lényeg, hogy ezt magas hangon mondd mintha kisbabának gügyörésznél!

A kutya a mély és a magas hangok között tesz különbséget, nem a szavakat érti hanem a hangok mélységét-magasságát, ha valami rosszat csinál mérgesen haragosan szidd meg, de ne üvölts vele( a kutya nem süket) ha valami jót csinál akkor magas vidám hangon dícsérd meg... és ez az alapja mindennek ..... a szobatisztaságnak, majd ha a cipődet fogja rágni akkor annak...stb.

remélem segítettem

2012. ápr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!