Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyának lehet lámpaláza?

Egy kutyának lehet lámpaláza?

Figyelt kérdés
A kutyámat szoktam tanítani különféle feladatokra. Nagyon gyorsan tanul, mindent megcsinál NEKEM! De ha más emberek odajönnek megnézni hogy mit tud, nwn hajlandó senmit megcsinálni. Bármit kérek tõle lefekszik és érthetlenül les rám, pedig mindennap gyakorolunk s mindent készséggel megcsinál. Akkor szótfogad! Miért van ez, lehet egy kutyának lámpaláza? Vagy mi baja van neki ilyenkor? Lécci segítsetek, mert ez nagyon idegesítõ!!!!!!

2012. ápr. 4. 14:55
1 2
 1/14 anonim válasza:
Sztem nem lehet habár nem vok annyira otthon a témába.lehet csak fél az idegenektől
2012. ápr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nwn=nem
2012. ápr. 4. 14:58
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez nem lámpaláz, hanem a kutya nincs hozzászokva az idegenek jelenlétéhez. Szépen szoktasd hozzá.
2012. ápr. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát idegenek elõtt még nem is próbáltuk. Anyukámék és a tesóim, barátaim elõtt próbáltuk csak. De úgy sem mindenki elõtt, max egyszerre 3 ember elõtt. Õk meg nem idegenek számára!!!
2012. ápr. 4. 15:00
 5/14 anonim ***** válasza:
Hozzá kell szoktatni, hogy mások jelenlétében is csinálja a feladatokat. Az enyém pl az ül-feksziken kívül nem hajlandó másra ha kint vagyunk a kutyafuttatón, akkor ott jobban elvonják a figyelmét és csak néz rám, vagy jobbra-balra és bármit mondok neki 90%, hogy lefekszik helyette. Eleinte ez volt itthon is, de most már szépen megcsinál mindent amit kérek tőle akkor is, ha nem vagyunk egyedül.
2012. ápr. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem lámpaláznak hívnám, de ők is "zavarba jönnek". Nem tudok rá más szót használni. :) Amikor én is akartam az enyémmel dicsekedni, hogy miket tud, akkor ő is zavartan rohangált a "közönség" és köztem. Le kellett nyugtatnom, utána figyelt rám aztán megcsinálta a feladatokat örömmel. :)
2012. ápr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nálunk is így van,de azért mert bezsong ha valami vendég jön hozzánk és akkor teljesen be van pörögve:)) Inkább nem is próbálkozok vele olyankor :)
2012. ápr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ezért mondják mindig, hogy az új feladatokat nyugodt, otthoni környezetben kell megtanítani, után fokozatosan kivinni az utcára. Ha hozzászokott a kutya, hogy mások előtt is produkálja magát, akkor már az újonnan tanultakkal is könnyebb.
2012. ápr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mondom, idegenek elõtt nem csináljuk. Anya, apa tesók egy házban lakunk látja õket minden nap! Max. a barátaimmal lehet probléma, de a szüleim elõtt is ezt csinálja!
2012. ápr. 4. 16:41
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is mondom: nincs hozzászokva. Szépen, fokozatosan kell szoktatni. Esetleg nem elég a motiváció. Próbálkozhatsz valamiextrább jutalomfalattal is. Mi is így kezdtük, mostmár emberek és kutyák gyűrűjében is megcsinálja.
2012. ápr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!