Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kozmetikus úgy is lenyírja...

A kozmetikus úgy is lenyírja a kutya szőrét, ha tiszta filc?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 5. 11:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nyilván, azért fizeted.
2012. ápr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne, tövig. Egészségügyi nyírásnak hívják, anyósomnak már kétszer kopasztották meg a shi-tzuját, de még mindig képtelen vigyázni rá.
2012. ápr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de sajnos csak 0-ás géppel tudnak végigszaladni az ilyenen, és valamivel drágább is egy normális fazonírozásnál.


Nekem puli keverékem van, és hiába kefélem, összefilcesedik ilyenkorra. Sem nem akar összeállni neki pulisan, de kifésülni is lehetetlen, így minden évben rövidre kell nyírjuk nyár elején, és télire megnöveszti. Így egyébként a kutyám is jobban érzi magát nyáron, mint a nagy bundájában. :)

2012. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem az egész szőre filces, csak néhány helyen. Legdurvábban a nyaka felső részén, és a lábain a mancsok fölött. Tényleg csak nullással lehet megnyírni?
2012. ápr. 5. 11:34
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahol filces, ott olyan hosszúra lehet nyírni a filcnél, ahol már nem filces. Ez általában a szőr tövénél szokott lenni sajnos.


Azt pedig képzeld el, mi van, ha foltokban 0-ásssal nyirják, másutt meg normálisan.. :D Nagyon hülyén nézne ki szegény, akkor már érdemes az egész kutyán átmenni 0-ással, és legközelebb jobban odafigyelni a szőrére!


A kozmetikustól kérjetek tanácsot, biztosan segíteni fog abban, hogy ápoljátok a szőrét. :)

2012. ápr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

De ha nincsenek óriási filc csomói, és még bontható állapotban van akkor ki is lehet bontani, bár az nyilván drágább lesz, mint a nullás gép.


Amúgy meg kérd ki a kozmetikus tanácsát, hogy Ő mit ajánl mert Ő a profi ebben, és érdemes is megfogadni azt amit mond.

2012. ápr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amit tudok, kibomntom egyedül, ami meg nem megy, azt majd a kozmetikus. Nyírás után meg jobban oda fogok figyelni hogy ne filcesedjen be :)
2012. ápr. 5. 12:16
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Akár mit csinálsz filcesedni fog. Én próbáltam már, hogy nyírás után hetenként fésülgettem, kibontogattam, de mert minden beletapad a kutya mozgása közben. mégis minden tavasszal meg kellett nyíratni nullás géppel. Utána napokig a lakásban tartottuk, mert fázott. Hiányzott a bundája.
2012. ápr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én naponta fésülöm, és így is elég durván befilcesedett, úgyhogy most meglátjuk milyen lesz nyírva, valószínűleg egy-két alkalommal elviszem, aztán itthon nyírjuk meg.
2012. ápr. 5. 12:40
 10/13 anonim ***** válasza:
Egy átlag kutyakozmetikus megcsinálja. Elit kutyakozmetikus csak tisztára fürdetett, csomómentesre fésült kutyához hajlandó hozzányúlni, de az már más kategória.
2012. ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!