Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ajánlotok? Szerintetek...

Mit ajánlotok? Szerintetek mit hozzak 3. ik ebnek?

Figyelt kérdés

Szeretnék még egy kutyát!Van már egy Goldenünk,nagyon jól nevelt,játékos,minden kutyával jól kijön és egy fiatal tacskónk.Mindkettő kan.Fajtatiszta kutyát akarok énis meg a szüleim is.Ajánlották a menhelyeket,fajta mentőket,de anyukám nem akar felnőtt kutyát,ugyanis hátha valami baka esik a szemük fényének a tacsinak.Szóval felnőtt kutya kizárva,fajtatiszta kölyök kutyákat meg nem nagyon lehet látni a menhelyeken.Csak igy engedik meg a 3.-ik kutyát.

Ezeket gondoltam leírom,mielött a menhelyes kutyákat írjátok.Milyen fajta lenne jó ?Persze van időm,energiám,sok kutyát láttam már,sokat neveltem,kutya suliba is voltam sokszor.Végképp azért szeretnék egy igazi saját kutyát, mert a tacsit a női szakasz viszi minden nap sétálni,le is fárasztják rendesen,a goldit meg apukám futattja,sétáltatja,usztatja,viszi a parkba,labdáznak.Le vannak kötve a kutyák,szeretnék sajátot,amit én vihetek,taníthatok.Általános,ha nem vagyunk otthon,akkor a goldi sokat alszik,fekszik,látszik rajt ahogy nem tudja lekötni a tacsi nem tudnak játszani,túl kicsi neki a tacskó.Ezért gondoltunk egy akkora kutyára mint a golden.Milyen kutyát tudtok ajánlani?



2012. ápr. 5. 08:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Boxer! :)


Ha jól vettem ki, gyerek vagy, a boxer imádja a gyerekeket, és ő is egy nagy bohóc egészen haláláig! :)

2012. ápr. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hmm..Boxer,gondoltam rá.Szukát veszek,akkor nem lesz semmi dominancia harc a Goldennel?
2012. ápr. 5. 08:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha szukát veszel kicsi az esélye a harcnak, de akkor gyűjts pénzt ivartalanításra is amit még az első tüzelése előtt el kell végeztetni!!

Ez fontos!


Amúgy a boxer tényleg jó ötlet.

2012. ápr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Igazából ez nem a nemén múlik, hanem a kutyák szocializáltságán. :)


Szerintem ha tényleg ilyen sokat foglalkoztok mindegyikkel, és lelkiismeretes tenyésztőtől lesz az új kutyusod, akkor nem lesz gond! :)


Nekem is egy szuka boxerem van, holnap lesz pont 10 hónapos. Ahonnan hoztam, ott nem nevelték szobatisztaságra, mert a kertben külön volt kialakítva az alomnak hely, de az első pillanattól kezdve szobatiszta a boxerem, és talán 2-3 éjszakát sírt, de akkor is könnyű volt megnyugtatni, elaltatni, aztán nyugodtan lefeküdhettem én is, szóval az elválasztás is szuperül ment. :)

Soha nem ébresztett fel, ha felkeltünk, mindig megvárta, hogy magunktól ébredjünk (mondjuk koránkelő típus vagyok.. :) ).

És a korona: soha nem volt gond a beillesztésével, pedig én egy rossz szocializációjú, 12 éves keverék kutya mellé hoztam a kölyköt! :)


Szerintem ez a fajta tökéletes választás mindenképp! :)


Viszont azért azt ne feledd: a goldennél és tacskónál sokkal nagyobb energiái vannak, sokkal többet kell mozgatni! :)


És az ivartalanítást is érdemes az első tüzelés előtt elvégeztetni tényleg, ami olyan 20.000,- Ft-nál fog kezdődni! (A kutya súlyától és az állatorvosok árától függően.)


Sok sikert! :)

2012. ápr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Először is, vannak a menhelyeken fajtatiszta kölyökkutyák. Én önkéntes vagyok, volt, hogy két csodaszép, kb. 2-3 hónapos fajtatiszta akiták kerültek be hozzánk.

Kicsit többet írhattál volna, hogy milyen karakterűt szeretnél. De itt van pár kutyafajta, ami kb. akkora, mint a goldi: a legtöbb vizsla, labrador, szetterek.

2012. ápr. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Uszkár, labrador, és 3.

Nem kell utána se ik, se semmimmás, a pont maga a dik= 3. ;)

2012. ápr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
drótszőrű magyar vizsla. De csak mert én azokat szeretem.
2012. ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
foxi? tudom, nem akkora, mint egy golden, de nagyon jó fej,játékos, energikus, okos és ragaszkodó.
2012. ápr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!